Teresa Giudice

Klea

PËRMBLEDHJE E 'RHONJ': John Fuda SHKARKOHET pasi Teresa Giudice ekspozoi të kaluarën e tij të tregtimit të drogës!

PËRMBLEDHJE E 'RHONJ': John Fuda SHKARKOHET pasi Teresa Giudice ekspozoi të kaluarën e tij të tregtimit të drogës!

Në sezonin e 14 premierën e Shtëpiake të vërteta të Nju Xhersit, Teresa Giudice rimerr fronin e saj si mbretëresha mbretërore e dramës, duke shkaktuar telashe me kunatën Melissa Gorga dhe duke bërë akuza të guximshme që flasin të gjithë.

Tensionet arritën pikën e vlimit si Teresa Giudice madje refuzon ta pranojë Melisa, duke nxjerrë linja të qarta beteje në grindjen e vazhdueshme të familjes Giudice-Gorga. Por drama nuk ndalet me kaq. Me aleancat që ndryshojnë më shpejt se sa mund të thuash “Bergen County”, është një udhëtim i egër pasi zonjat marrin anën dhe miqësitë testohen.

Melissa Gorga

Dhe le të flasim për te Terezes Akuza bombë kundër bashkëshortit të Rachel Fuda, Xhon Fuda. Duke e quajtur atë “tregtarin më të madh të drogës në Bergen County” sigurisht që ngre disa vetulla dhe lë nofullat në dysheme.

Në episodin premierë të shumëpritur të titulluar “Birthday Bombshell”, Tai Real Housewives of New Jersey kthehen me zhurmë, duke rindezur flakët e vjetra dhe duke sjellë edhe një herë në plan të parë grindjet e tyre të zjarrta. Me tensionet në rritje dhe aleancat në dukje të vendosura në gur, skena është vendosur për një sezon të mbushur me kthesa, kthesa dhe ndoshta edhe një dezertues të befasishëm midis radhëve. Ndërsa drama zhvillohet, vetëm koha do të zbulojë se kush do të mbetet besnik dhe kush do të guxojë të sfidojë pritshmëritë RHONJ Sezoni 14.

Teresa Giudice

Episodi fillon me një vështrim të shkurtër në jetën plot tension të Melissa Gorga, ndërsa ajo lundron në slitën emocionale të përgatitjes së vajzës së saj Antonia për kolegj. Me vetëm tre javë deri Antonia largohet nga pasuria e tyre e sapo rinovuar në Franklin Lakes, presioni është i ndezur dhe Melissa po ndjen nxehtësinë.

Ndërkohë, gjatë në Margaret Josephs' vendbanim, ne kapim një moment gazmor teksa ajo lëshon mbulesën e saj me mbulesën e saj të shtratit me ndihmësin e saj të besueshëm, Marlene, mbretëreshën e relievit komik. Talljet e tyre shtojnë një prekje mendjelehtësie në episodin, duke vendosur skenën për atë që do të vijë.

Por kaosi i vërtetë pason kur ne bashkohemi Danielle Cabral dhe burri i saj, Nate, në dhomën e tyre të ndenjjes, ku po luajnë me gaz me një armë lodër parash, duke qëlluar faturat ndaj vajzës së tyre. Është një moment lozonjar që tregon stilin e tyre të çuditshëm të prindërimit dhe i shton një përzierje humori.

Drama nis si Rachel Fuda përgatitet për një mbledhje familjare në shtëpinë e saj, duke planifikuar një ditëlindje surprizë për gruan e Jeff-it, Jen Fessler. Pavarësisht këmbënguljes së Jeff për të ftuar të gjitha zonjat për të siguruar që askush të mos ndihet i lënë jashtë, Jennifer Aydin mungesa e përgjigjes ndaj e Rakelës ftoj ngre vetullat, ndërsa Tereza me entuziazëm kërcen në bord.

Por të mos harrojmë e Rakelës pakënaqësi e vazhdueshme nga drama hetuese e sezonit 13, duke siguruar që tensioni të mbetet i prekshëm.

Ndërkohë, gjatë në Udhëzues shtëpiake, si te Terezes vajza, Gabriellapërgatitjet për kolegj, diskutimi kalon në Jen Fessler festë e afërt surprizë. Tereza nuk humbet kohë duke bërë strategji me të dashurin e saj, Luis, duke e udhëzuar atë të pasqyrojë sjelljen e saj përpara vëllait dhe gruas së tij. Është një lojë lëvizjesh të llogaritura, por tek Gorgas, qasja ka të bëjë me përqafimin e një qëndrimi të shkujdesur.

Teresa Giudice

Sa për Jen Fesslernjë bisedë e shpejtë me Margaret zbulon te Terezes thirrje e papritur e ditëlindjes, nxitje Margaret për të deklaruar Tereza “i vdekur për mua.” Ah, komploti trashet dhe aleancat zhvendosen në dramën gjithnjë e më të shpalosur të Housewives Real të Nju Xhersit.

Jen Fessler

Një takim i dyfishtë me Paulie i dashuri i Dolores Catania, Terezadhe Luis kthehet në një seancë strategjie të papritur si temë e Jen Fessler festa e ardhshme është në qendër të vëmendjes. Tereza lëshon një bombë, duke zbuluar përpjekjet e Luis për të ndrequr gardhet me aktorët duke organizuar një ulje me Xhon Fuda para ngjarjes. Megjithatë, përgjigja e Gjonit, duke sugjeruar që ta ruanin diskutimin për vetë partinë, i shton një kthesë planit.

Teresa Giudice

Derisa Tereza duket e patrazuar për ribashkimin me yjet e saj, ka një aspekt që të godet nervin: një pakt i përfolur mes disa prej kolegeve të saj shtëpiake për ta hequr atë në ribashkim. Teksa ndan shqetësimet e saj, Paulie tingëllon me vëzhgimet e tij, duke konfirmuar ekzistencën e kësaj aleance të supozuar. Me rritjen e tensioneve dhe ndryshimin e aleancave, duket se drama sapo ka filluar në botën e Real Housewives të Nju Xhersit.

Dolores Katania

Jennifer Aydin kthehet nga arratisja e saj italiane pikërisht në kohë për të bashkuar forcat me të Tereza për udhëtimin në Jen Fessler partisë. Ndërsa dilnin në rrugë, Jennifer Aydin nuk humb asnjë moment duke u zhytur në dramë, duke sjellë një artikull me lëng të verbër për Gjonin. Kjo gjë skandaloze jo vetëm që gërmon në afinitetin e supozuar të Gjonit për dildo të dyanshme, por gjithashtu gërmon të kaluarën e tij të rrahur me një arrestim të lidhur me narkotikët.

Pritini John, i cili e merr lajmin me hapa të shpejtë, duke ndarë një të qeshur me zotërinjtë e tjerë ndërsa ata ngrenë syzet e tyre në një dolli të pafytyrë për dildos. Ah, vetëm një ditë tjetër në botën magjepsëse të Real Housewives, ku skandali dhe shaka shkojnë dorë për dore.

Ka ardhur momenti që të gjithë kemi pritur: Jen Fessler Festa e shumëpritur surprizë, ku çdo anëtar i kastit të Real Housewives të Nju Xhersit e gjen veten nën një çati. Mblidheni, sepse kaosi do të ndodhë dhe drama është në menu.

Margaret Josephs

Si Jennifer Aydin dhe Tereza bëjnë hyrjen e tyre madhështore, ata shkëmbejnë përshëndetje me të gjithë përveç Xhoit, duke vendosur tonin për mbrëmjen. Tensioni është i dukshëm ndërsa ata lundrojnë në dhomë, me Margaret duke dhënë Jennifer Aydin një përqafim përpara se të bëni menjëherë një tërheqje strategjike për të shmangur te Terezes orbitë.

Mes dramës së rrotulluar, ka momente të shkurtra paqeje si Jackie Goldschneider merr urime për kujtimet e saj nga Melisa dhe Margaret. Madje Jen Fessler mbërrin, duke rrezatuar emocione për natën e saj të veçantë. Por mjerisht, qetësia është jetëshkurtër.

Rachel Fuda

Mbrëmja merr një kthesë të mprehtë kur Paulie përballet me Xhonin për mungesën e kërkesës së Luisit për bisedë, duke ndezur një shkëmbim të nxehtë që tërhiqet shpejt në Joe dhe përshkallëzohet në kaos.

Ndërkohë, në një cep tjetër të dhomës, Tereza dhe Rachel shkojnë kokë më kokë, me Tereza duke akuzuar e Rakelës burri i prishjes së reputacionit të burrit të saj.

Teresa Giudice

Përleshja verbale arrin një ngritje ethe si Tereza mbron nderin e burrit të saj, vetëm për t'u përballur e Rakelës replika thumbuese.

Rachel Fuda

Ndërsa tensionet arrijnë pikën e vlimit dhe Tereza i jep një lamtumirë sarkastike Gjonit, partia bie në kaos të mëtejshëm. Por në mes të dramës, Jen Fessler merr mikrofonin, duke deklaruar sfidues: “Po kaloj sa më mirë. Pavarësisht nga gjakderdhja.”

Teresa Giudice dhe John Fuda

Dhe kështu, saga vazhdon në Tai Real Housewives of New Jersey Sezoni 14, transmetohet çdo të dielë në Bravo në orën 8/7c. Merrni kokoshkat tuaja, njerëz, sepse kjo është një udhëtim me rul që nuk do të dëshironit ta humbisni.