PËRMBLEDHJE E 'RHOBH': Kyle Richards nxjerr çajin e ndarjes për të shtypur dhe ndezur gazrat në familjen e saj mes lidhjes së saj me Morganin

Klea

PËRMBLEDHJE E ‘RHOBH’: Kyle Richards nxjerr çajin e ndarjes për të shtypur dhe ndezur gazrat në familjen e saj mes lidhjes së saj me Morganin

PËRMBLEDHJE E ‘RHOBH’: Kyle Richards nxjerr çajin e ndarjes për të shtypur dhe ndezur gazrat në familjen e saj mes lidhjes së saj me Morganin

Mirë se vini në finalen e sezonit 13 të Amvisat e vërteta të Beverly Hills. Dielli shkëlqen fort si Kyle Richards takohet me trajnerin e saj personal dhe Erika Jayne për t’u përgatitur për Partinë Gjithë Bardhë. Kyle është e lumtur të shpërqendrohet me planifikimin e festave dhe përzihet me emrat e mëdhenj siç jemi njohur E Erikës shoqja, Luciana.

Në festën në stadiumin Sofi, Erika është vendosur të performojë, duke shfrytëzuar këtë mundësi për t’u ngrohur përpara vendbanimit të saj në Vegas. Një rikthim tregon Kyle duke ftuar Erika për të performuar ndërsa ajo tregon detajet për ditën e saj të madhe, duke përdorur legjendarin Kevin Lee për të planifikuar ekstravagancën e saj dhe për të hequr dorë Lisa Vanderpump’s emrin në proces.

Ndërkohë, Sutton Stracke është duke blerë bizhuteri me vajzën e saj Porter dhe duket se po mësohet me pavarësinë e saj të sapogjetur.

Sutton Stracke

Duke admiruar diamantet, Sutton pranon se nuk dëshiron të mishërojë klishenë e pasur të Porterit. Në vend të kësaj, Sutton dëshiron që fëmijët e saj të jenë dëshmitarë të lulëzimit dhe lumturisë së saj, në vend që ta shohin të bllokuar në vrimën e lepurit nga e cila doli.

Sutton Stracke

Duke reflektuar në udhëtimin e saj me Porterin, Sutton bëhet emocionale teksa rrëfen se ka humbur pavarësinë. Sutton inkurajon Porter të mbetet i pavarur, të gjejë dashurinë dhe të krijojë jetën që meriton. Sa zemërgjerë!

Sutton Stracke

Më vonë, Kyle u tregon vajzave të saj Partinë e Bardhë ekstravagante katërqind mijë dollarëshe me gjithë lavdinë e saj! Kyle është mahnitur nga puna e Kevin Lee, por drithërohet me pamjen e emrit të saj të përhapur në pistën e vallëzimit. Ndërkohë, Annamarie Wiley bëhet gati duke biseduar me Marcellus Wiley, si Garcelle Beauvais ndan hije rreth Denise Richards me E Erikës grimiere. Erika provat në stadiumin Sofi ndërsa Kristal Minkoff ndihmon Rob Minkoff të gjejë pastrimin e tij kimik. Dorit Kemsley është në divan, FaceTiming me PK, duke shprehur zhgënjimin e saj për orarin e tij të udhëtimit. Dorit shpjegon acarimin e saj në lidhje me kthimin e vonuar të PK-së, por PK duket i painteresuar, duke pirë çaj.

Kyle Richards

Dorit mendon se veprimet e PK nuk përputhen me fjalët e tij nga terapia dhe i thotë atij se planifikimi i tij i dobët është i bezdisshëm. Duke u ndjerë e padëgjuar, PK përpiqet të ndërhyjë, por Dorit shpreh nevojën e saj për përmirësim. Para se të mund të gërmojnë më thellë, mbërrin skuadra glam e Dorit. Në festë, Mauricio Umansky mbërrin, duke kontrolluar nxitësit e tifozëve ndërsa kërkon përreth Kyle. Kyle bëhet gati me vajzat e saj në prapaskenë si Erika përgatitet për të dalë në skenë! Të ftuarit fillojnë të vijnë me partnerët e tyre dhe Kyle e ka tejkaluar vërtet veten! Mauricio përshëndet Kristal dhe Rob si Sutton arrin.

I impresionuar nga stadiumi, Sutton arrin, ndërsa Garcelle shfaqet gati për festë. Garcelle njoftimet Kyle’s sjellje kontradiktore por i jep një pasim për shkak të festës së bukur. Kyle duket mahnitëse teksa vajzat e saj bëjnë foto dhe pjesa tjetër e të ftuarve mbushin stadiumin.

Kyle Richards

Annamarie dhe Marcellus bëjnë një hyrje madhështore, që ngjan me lojtarët në Super Bowl, dhe të bukurën Cynthia Bailey gjithashtu arrin. Mysafirët përzihen dhe derdhin pije si Kyle bën rrugën e saj për në skenën kryesore. Festa duket e mrekullueshme ndërsa të ftuarit marrin pjesë Kyle’s hyrje madhështore. Sutton njoftimet Kyle duke hyrë me vajzën e saj, por nuk mund të mos e vërë re e Mauricios mungesa.

Garcelle Beaauvais

Prodhuesit kapin Mauricio ndërsa përpiqet të bëjë një pjatë, duke synuar të takojë në fund zonjat e tij. Mauricio përpiqet të kapë dorën e Kyle, por kur ajo largohet, ai vendos ta rrotullojë atë në vend. Kyle fillon të përshëndesë të ftuarit e saj dhe shkon te Jeff Lewis për t’iu drejtuar podcast-it të tij. Kyle dëshiron që Jeff të adresojë thashethemet e Ozempic ndërsa zonjat nisin festën. Denise Richards mbërrin me burrin e saj Aaron ndërsa Marcellus komplimenton festën. Deniza përshëndet Dorit dhe Kristal dhe pyet veten se ku është PK. Dorit informon Deniza që PK është duke udhëtuar dhe vendos të mos e korrigjojë e Denisit veshjet këtë herë.

Garcelle Beaauvais

Kyle kujton festat e saj të bardha në të kaluarën teksa zonjat kërcejnë dhe komplimentojnë këpucët e njëra-tjetrës. Sutton tregon vathët e saj të rinj me safir dhe përditësimet Garcelle mbi përparimin e saj me Steve. Steve përfundoi si fantazmë Sutton për disa ditë, duke e shtyrë atë të vazhdojë në kërkim të diçkaje më të mirë. Sutton është më e sigurt në mënyrën se si e mban veten dhe është e kënaqur duke u fokusuar në biznesin e saj. Kyle dhe Mauricio diskutojnë në mënyrë të sikletshme Kyle’s hyrje, me Mauricio duke menduar gabimisht festa do të mbahej në parking. Kyle është i mërzitur që Mauricio nuk po dëgjon, pasi Deniza pyet për E Erikës zgjedhja e këngës.

Në prapaskenë, E Erikës ekipi lutet për një performancë të shkëlqyer, ndërsa ajo falënderon ekipin e saj që i qëndroi pranë. Shfaqet një kthim prapa E Erikës lufton gjatë dy viteve të fundit, duke e përdorur këtë kohë për t’u ngritur nga hiri. Kyle del në skenë për të pritur zyrtarisht mysafirët e saj dhe për t’u prezantuar Erika Jayne. Erika dhe kërcimtarët e saj shkojnë në skenë, me E Erikës shfaqet alter ego! Të gjithë regjistrojnë teksa Erika rikthehet në skenë, me Deniza në pamundësi për t’i rezistuar hijeve E Erikës aftësitë e të kënduarit.

Kyle Richards

Më pas, turma duartroket Erika për një punë të bërë mirë dhe Erika reflekton mbi punën e palodhur që bëri për të arritur deri në këtë pikë. Pas rezidencës së saj, ajo planifikon të krijojë më shumë muzikë, ndërsa mësuam se PK u kthye në shtëpi pasi ishte larguar për tridhjetë e nëntë ditë. Dorit nuk e di nëse PK do të ndryshojë ndonjëherë, por ajo nuk po e humb shpresën! Megjithatë, Kyle dhe Dorit nuk kam folur që nga dhjetori, dhe duket Annamarie dhe Kristal janë në të njëjtën varkë. Kristal po punon për pranimin e marrëveshjes së re të jetesës së vëllait të saj në Tajlandë dhe pranon se Rob kishte të drejtë që Jeff kishte nevojë për hapësirë.

Garcelle vazhdon të rritet si nënë dhe të kënaqet me arritjet e saj profesionale, duke fituar çmimin Astra për Vajza e Zezë që mungon. Ndërsa festa përfundon, Suttonpak i dehur, bie duke fajësuar Avin. Sutton po punon për t’i bërë gjërat të ndodhin për vete, ndërsa kalon kohë me djalin e saj James, duke u fokusuar në Santos me kohë të plotë. Zonjat bëjnë një foto në grup për të përfunduar natën para se të zhytemi në pasojat një muaj më vonë. Annamarie është duke notuar me fëmijët e saj ndërsa Dorit përpiqet të karikojë telefonin e saj dhe Garcelle merr një njoftim!

Më 23 korrik 2023, lajmet u publikuan për Kyle dhe e Mauricios ndarja dhe media po gumëzhin. Kristal mbush Rob në mbi situatën si Dorit bisedon me PK rreth Kyle’s aftësia për ta mbajtur atë sekret. Annamarie pyet nëse Kyle bëri deklaratën për t’ia dalë përpara, ndërsa Rob dhe Kristal stuhi mendimesh se kush e ka nxjerrë informacionin. Sutton tregon Garcelle se Kyle tregoi shenja më herët këtë sezon dhe tani dëshiron të bëjë më shumë pyetje. Sutton mendon Kyle ka gënjyer gjatë gjithë kohës dhe se gjithçka është e dyshimtë. Një ditë më vonë, Kyle dhe Mauricio lëshoni një deklaratë të përbashkët ndërsa përgatiteni të bisedoni me fëmijët më vonë.

Kyle Richards

Kyle reflekton se ku ishte ajo kur ra artikulli i revistës People, dhe megjithëse Mauricio doja të dija kush e zbuloi historinë, Kyle’s fokusi ishte te vajzat e saj. Kyle shpjegon udhëtimin e sikletshëm me makinë për në shtëpi pasi lajmi u publikua dhe bëhet emocionale ndërsa ajo përqafohet Erika. Erika reflekton mbi rrugëtimin e saj të divorcit dhe dëshiron të jetë atje Kyle gjatë kohës së saj të nevojës. E ulur me çaj, Erika e pranon dhe i kërkon falje Kyle për moskuptimin e peshës së çështjeve të saj martesore. Kyle le të Erika e dinë se i kanë trajtuar çështjet e tyre privatisht dhe ndihen keq duke u përballur me betejat e tyre.

Erika Jayne

Kyle përballet me ndjenjën si një person i keq, sepse nuk është në gjendje të përcaktojë një arsye specifike për ndarjen, dhe ajo konfirmon Erika se nuk ka asnjë tjetër të përfshirë jashtë martesës së tyre. Ajo i beson Erika se Mauricio priret të pretendojë se gjithçka është në rregull, duke reflektuar mbi dallimet mes tyre gjatë miqësisë së tyre. I pushtuar nga emocionet, Kyle vazhdon të qajë si Erika i ofron inkurajimin e saj për të rimarrë veten. Kyle ndihet sikur i ka zhgënjyer të gjithë, por Erika e qetëson, duke theksuar rëndësinë e prioritetit të lumturisë së saj tani. Kyle pyesin veten për të ardhmen nëse nuk mund t’i zgjidhin problemet e tyre, por para se të marrim një përgjigje, skena ndryshon dhe herën tjetër që shohim Kyle është një javë më vonë.

Kyle Richards

Kyle dhe Mauricio qëndrojnë në kuzhinë, të përgatitur për të biseduar me vajzat e tyre. Mauricio përpiqet të lehtësojë gjendjen shpirtërore me një shaka Kyle duke pasur një lidhje, por Kyleduke u ndjerë serioze, e fshin atë ndërsa vajzat e tyre hyjnë në dhomë. Mauricio i derdh vetes një gotë verë para se të fillojnë. Vajzat duken të hutuara si Kyle fillon të diskutojë situatën dhe Mauricio i siguron ata se u përpoqën t’i mbrojnë nga e vërteta. Duke shpresuar për hapje, ata shpjegojnë se divorci nuk po konsiderohet, megjithëse Portia sjell thashethemet e së kaluarës.

Mauricio Umansky

Vajzat janë të etur për të kuptuar atë që vjen më pas, duke nxitur Kyle për të shpjeguar se po marrin hapësirë ​​për të adresuar çështjet e tyre personale. Portia shpreh pakënaqësinë e saj për këtë plan, por Kyle përpiqet të përshkruajë qëllimet e saj duke i mbajtur gjërat të paqarta. Portia prishet brenda Kyle’s krahët, ndërsa vajzat e tjera luftojnë për të ruajtur qetësinë. Farrah bëhet emocionale, por Kyle i siguron ata se do të mbeten të fortë, edhe në vështirësi.

Në rrëfimin e saj, Kyle pranon mundësinë që ajo dhe Mauricio mund të mos qëndrojnë bashkë. Kur shtypet për detaje nga prodhuesit, Kyle thjesht thotë: “Ndodhën gjëra që më bënë të humbas besimin dhe nuk munda të shërohem prej saj.” Ndërsa rrokulliset kreditë e fundit, një rikthim i Kyle dhe e Mauricios udhëtimi luan, duke ngacmuar ribashkimin shpërthyes që do të vijë.

Çfarë sezoni! Mos harroni të akordoni javën e ardhshme për Amvisat e vërteta të Beverly Hills ribashkim pjesa e parë.