Përmbledhje e Premierës së Sezonit 2 të Real Housewives of Dubai

Klea

Përmbledhje e Premierës së Sezonit 2 të Real Housewives of Dubai

Mirë se vini përsëri në shkretëtirë! Është koha për Amvise të vërteta të Dubait Përmbledhje e sezonit 2, episodi 1. Sezonin e kaluar, Covid-19 kërcënoi të prishte festën e fejesës së Stanbury me Sergio. Sa i përket Caroline-s tjetër, e njohur ndryshe si Brooks, ajo është ende mikesha e Stanbury-t, por më e mira e saj Taleen Marie po zëvendëson Ninën, kështu që gjithçka është mirë, tani për tani. Në episodin premierë të kësaj jave, të titulluar “The VVIP”, Beyoncé është fjala e ditës, pasi këto aleanca fillojnë të ndryshojnë ngadalë. Këtu është gjithçka që ndodhi në sezonin 2 të RHODubai, Episodi 1.

Dinozaurët dhe wedgies

Së pari shohim Chanel, duke shërbyer një pamje tipike të modës së lartë nga sedilja e pasme e SUV-it të saj. Prej këtu, ajo i tregon djalit të saj një shaka me dinosaur. I bie, por ai rënkon dhe qesh gjithsesi, sepse është një adoleshent i dashur, i shtrënguar siç duhet.

Më pas shohim Sarën duke u ngjitur në shkëmb me djalin e saj. Gjatë ngjitjes, ai konfirmon se ajo ka një pykë. Duke folur për gurët, tek Lesa, djalit të saj i humbi një dhëmb. Më pas ai pozon si The Rock.

Brooks është në radhë, duke ndezur disa të urtë në fëmijën e saj të biznesit, Shtëpinë e Qelqtë. Ndërkohë, tek Stanbury's, ajo dhe ajo fëmijë burri është duke filmuar një TikTok. Ata po përdorin jastëkë për të goditur njëri-tjetrin sepse çdo goditje barazohet me një përgjigje të dhënë për rrotullën e tyre.

Deri më tani, duket se gjithçka është mirë.

Bëj shaka. Hej Beyonce, kush është VVIP i vërtetë?

Chanel futet në Club Padel, duke shfaqur një pamje që kushton më shumë se makina ime, duke ecur sikur është në rrugën e saj për të vjedhur burrin tim.

Ajo do të fitonte.

Lesa e tall me dashuri dhe më pas fillon të ngrohet për seancën e tyre të vogël sportive. Kjo bën që Chanel të pyesë “Çfarë do të thuash, shtrihu?” Chanel më pas përpiqet të ngrohet, e udhëhequr nga Lesa, por në përgjithësi, lëvizjet e saj ulërijnë modën, jo fitnesin.

Natyrisht, Lesa fiton. Më pas, ata ulen për të biseduar dhe Lesa vëren se hera e fundit që e pa Chanel, ishte në një koncert privat të Beyonce. Chanel kujton se ata të dy ishin përmirësuar për të qenë në seksionin VVIP, ndryshe nga miqtë e tyre.

Hyni në rrëfimtarët, ku Brooks përgënjeshtron rrëfimet e saj të aktorëve, duke thënë se ajo “ishte aq afër Beyonce”, ajo “mund të nuhaste kondicionerin e saj të çuditshëm”. Stanbury ishte gjithashtu mjaft afër “për t'u lagur” dhe ajo madje “u ul në skenë”. Sa për Sarën, ajo as nuk mori pjesë, duke thënë “jo, kurrë” kur e pyetën.

Kthehu në gjykatë, Chanel i thotë Lesës se ajo do të hajë drekë me Stanbury sepse ajo “do të ujitë shkretëtirën” me këtë miqësi të prishur. Lesa e mbështet atë, për aspektin thashetheme. “Takohu me të dhe më trego gjithçka”, bën shaka ajo.

Ice, Ice Baby

Stanbury dhe Sergio tani janë të martuar, por shtëpia e tyre është ende në ndërtim e sipër. Prandaj, ata po jetojnë me mikun e saj Michael, i cili ka vënë një pengesë në “gjimnastikën e tyre seksuale”. Në shtëpinë e tyre të re, ka një dhomë për fëmijë, sepse “vezoret e Sergios janë në zjarr”. Për shkak të kësaj, Stanbury zbulon se ajo iu nënshtrua IVF dhe ajo ka “një embrion djalë djali në akull, ku ai mund të qëndrojë për të ardhmen e parashikueshme”.

Spas dhe Shëruesit Shpirtërorë

Stanbury dhe Sara morën pjesë në hapjen madhështore të The Glass House. Lesa dhe Chanel, megjithatë, nuk e bënë. Kjo për shkak se Brooks “ftoi vetëm njerëzit që ishin më të rëndësishëm për të”.

Meqenëse ish-burri i Brook ishte kontraktori i saj, dhe ajo është e pasur, ndërtimi i Shtëpisë së Qelqtë kaloi shpejt. Gjithashtu, që kur u ulën kamerat në sezonin 1, këta ish janë afruar më shumë, gjë që është fantastike për djalin e tyre.

Diku tjetër, Sara po takohet me Shëruesit e saj Shpirtërorë. Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet, ajo është e bllokuar. Shëruesit lënë instrumentet e tyre të tingëllojnë, ndërsa Sara bërtet në një jastëk, duke lëshuar traumat e saj. Ajo funksionon dhe ajo është në gjendje t'i “presë ato akorde” nga brenda ashtu siç tingëllojnë bateritë.

BRB. Duhet të rrah enët e mia pranë biletave të mia të lotarisë.

Mina Roe

Djemtë e Lesas hynë në Manchester City Academy. Nëse dikush e bën atë si profesionist, “planet e saj të daljes në pension” vendosen. Ndërsa shikon djemtë e saj të stërviten, biznesi i Lesës zë qendër të vëmendjes. Ajo është duke riemërtuar Mina Roe, dhe “urrejtësit e saj do të kenë një vend në rreshtin e parë” për suksesin e saj.

Unë jam pesëvjeçar

Dreka e Chanel dhe Stanbury mbërrin. Ata porosisin shampanjë dhe Chanel i ofron ish-armikut të saj një ananas, sepse Stanbury është me gjemba nga jashtë, por i ëmbël nga brenda.

Natyrisht, vjen Beyoncé. Stanbury pranon se Chanel fitoi pasi biletat e saj VVIP e lejuan të festonte me nënën e Beyonce. Biseda më pas kalon në “turnetë e tyre amerikane” nëpër kolegje për fëmijët e tyre. Ata janë në të njëjtën faqe të frikshme pasi mbajtja e fëmijëve të tyre të sigurt në Amerikë është një lojë krejtësisht e ndryshme me top sesa në Dubai.

Më pas, Chanel flet sesi Sara e njollosi emrin e saj në titujt kryesorë. Caroline dëshiron që Chanel të dëgjohet me Sarën. Duke folur me zë të lartë, pasi i dha Stanbury-t pak dhimbje moshimi në sezonin 1, rezulton se Chanel mund të jetë më i vjetër se Stanbury, pasi sapo janë mësuar disa informacione të reja nga e kaluara e saj.

Hyni Taleen dhe një thikë

Brooks takohet me Taleen dhe ajo fton të dashurin e saj në ditën e pishinës së Lesa-s, e caktuar për ditën tjetër. Taleen është i gjithë brenda, por Sërish, Beyonce pa e ditur hyn në bisedë. Rezulton se në koncert, Stanbury pa Taleen të rrëzohej, dhe më pas ajo komentoi sesi Taleen i pëlqen të argëtohet. Të dyja këto gra janë të mërzitur për hijen e Stanbury-t.

Më në fund, i gjithë aktori mblidhet për ditën e pishinës së Lesës, ku Sara sjell udhëtimin e saj shërues. Chanel qan. Ajo është e hutuar dhe e lënduar nga titujt e Sarës me thikë pas shpine. Ata e çojnë bisedën e tyre diku tjetër që Stanbury të shijojë bukën e saj në paqe.

Ata kthehen në tavolinë, ende të inatosur. Taleen sugjeron shkrepje, teksa titujt vijnë në sezonin 2 të RHODubai, Episodi 1.

Real Housewives of Dubai Sezoni 2 vazhdon çdo të diel në Bravo në orën 9/8c.