Përmbledhje e Premierës së Sezonit 14 të Real Housewives of New Jersey

Klea

Përmbledhje e Premierës së Sezonit 14 të Real Housewives of New Jersey

Mirë se vini në kthim, gaukerët e mi të vegjël të Garden State. Është koha për Amvise të vërteta të Nju Xhersit Përmbledhje e sezonit 14, episodi 1. Në këtë episod premierë, të quajtur “Birthday Bombshell”, zonjat janë kthyer të gjitha, duke sjellë me vete grindjet e tyre të pazgjidhura kurrë. Sa i përket aleancave aktualisht të vështira të këtyre zonjave, vetëm koha do të tregojë nëse një dezertor ekziston brenda sezonit 14 të RHONJ.

Zonjat janë kthyer

Gjërat nisin mjaft mirë, pasi fillimisht shohim Melisën, duke i kërkuar Antonias të fillojë të bëjë paketat për në kolegj. Ajo do të largohet nga pasuria e tyre e përmirësuar e Franklin Lakes pas tre javësh, kështu që ata janë të stresuar. Kamerat kaluan në shtëpinë e Margaretës më pas, ku ajo thjesht po mbulon mbulesën e saj me Marlene, kujdestaren e saj gazmore. Danielle dhe Nate pastaj marrin përsipër nga dhoma e tyre e ndenjes, ku ata po qëllojnë një armë lodër ndaj vajzës së tyre.

Unë telefonoj më tej. Por gjithashtu, duke ecur përpara, ju lutemi vini re se Jennifer = Jennifer Aydin, dhe Jen = Jen Fessler. Nëse kjo është e bezdisshme, më imagjinoni si Tereza, duke thënë “Puth gjizat e mia”.

Duke folur për dramë, pas afërsisht 0,067 minutash paqeje, ajo fillon të mbërrijë në shtëpinë e Rachel, ku ajo po organizohet për një mbledhje familjare. Sapo mbërrijnë të ftuarit e saj, Rachel shpjegon se ajo po punon me Jeff-in për t'i bërë gruas së tij Jen një festë surprizë për ditëlindje. Jeff dëshiron të ftojë të gjitha zonjat sepse Jen nuk i pëlqen të lërë askënd jashtë. Megjithatë, Jennifer nuk iu përgjigj ftesës së Rachel, por Tereza iu përgjigj dhe ajo është e gjitha brenda.

Sidoqoftë, mos u emociononi shumë. Rachel ende nuk e ka përfunduar dramën hetuese nga sezoni 13.

Në kështjellën Guidice, vajza e Terezës, Gabriella, është gjithashtu duke bërë paketat për në kolegj. Disa rrahje më vonë, Luis sjell temën e festës së ardhshme surprizë të Jen-it. “Ndiq udhëzimin tim”, i thotë Tereza, duke vënë në dukje se sido që të sillet para vëllait dhe gruas së tij, kështu duhet të sillet edhe Luis. Luis pajtohet, duke thënë “Perfekt, po”, por përsëri në Gorgas, ata kanë vendosur t'i qasen kësaj feste me zero qëndrime.

Sa për vetë Jen, Margaret hyri për një bisedë të shpejtë, ku Jen shpjegoi se Tereza e kishte telefonuar në ditëlindjen e saj. Në përgjigje, Margaret tha se Tre ishte “i vdekur për mua”.

Ja ku po shkojmë.

Kur qoftet vrasin

Fatmirësisht, Dolores ka ende dashuri për Terezën, kështu që ajo dhe Paulie bashkohen me Tre dhe Luis për një natë takimi. Natyrisht, festa e ardhshme e Jen ngrihet. Teresa zbulon se Luis po përpiqet të korrigjohet me kastin, kështu që ai i dërgon mesazhe Xhonit që të përpiqet të bëjë një ulje para festës. Në përgjigje, Gjoni i ktheu një mesazh, duke thënë se ata thjesht mund të flisnin në ngjarje.

Ata urdhëruan. Por ushqimi italian e bën Paulie të sëmuret për vdekje, kështu që ai zgjedh një biftek.

Sa i përket mendimeve të Terezës për të parë sërish aktorët e saj, ajo nuk është shumë e stresuar. Ajo është nxitur edhe pse në një aspekt, duke zbuluar se disa nga aktorët e saj kishin bërë një marrëveshje për ta ulur atë në ribashkim. Paulie tundi kokën në shenjë dakordësie, duke vënë në dukje se ai gjithashtu kishte dëgjuar disa muhabet edhe për këtë pakt të vogël.

Dildo dhe droga të dyanshme, oh my

Më në fund duke u shfaqur, Jennifer është kthyer nga udhëtimi i saj në Itali, kështu që ajo dhe Tereza vendosin të shkojnë së bashku në festën e Jen-it. Në makinë, Jennifer sjell një artikull të verbër për John. Ky i verbër detajoi dashurinë e Gjonit për dildo të dyanshme. Ai ripërsëriti gjithashtu arrestimin e tij të kaluar lidhur me narkotikët.

Kamera më pas kalon te John, ashtu si mundet vetëm një makinë Bravo e lyer mirë. Ai po qesh për këto pretendime me burrat e tjerë. Nga ana tjetër, ata ngrenë gotat e tyre, duke brohoritur për dildos.

Të njëjtat.

Dhe së fundi, partia ngjitur me Paterson bie

Së fundi. Festa surprizë e shumëpritur dhe shumë e diskutuar e Jen është këtu. Çdo anëtar i vetëm i kastit është tani në të njëjtën dhomë. Fusni kaosin në 3, 2,…

Sapo mbërrijnë Jennifer dhe Teresa, ata menjëherë drejtohen te burrat, duke u thënë 'të gjithëve, përveç Joe'. Pas kësaj, ata kalojnë te zonjat. Margaret përqafon Xheniferin, por më pas ajo ecën deri në fund, duke mos dashur të jetë pranë Terezës.

Në një shënim pozitiv, ajo shkoi te Jackie me Melissa. Ata e uruan Jackie-n për kujtimet e saj, The Weight of Beautiful. Në të njëjtën shenjë paqeje, Xheni mbërrin dhe ajo është e emocionuar.

Pastaj, gjithçka shkon në ferr. Paulie i thotë Xhonit se ai duhet ta kishte marrë Luisin me kërkesën e tij të bisedës, por John nuk pajtohet. Ai hyn në Paulie, duke i thënë se ai është në anën e gabuar. Natyrisht, Joe bie në sy dhe gjërat shkojnë poshtë.

Në ring 2, Tereza po përballet me Rachel, duke thënë: “Burri yt shkoi për burrin tim, duke u përpjekur të prishë reputacionin e tij.” Rasheli ra dakord që burrat të flisnin, por ndërsa Teresa shpjegon: “Zotërinj, ata takohen privatisht”, Rasheli pyet: “Çfarë dini për zotërinj?” Pas një pauze të gjatë, me sy të zmadhuar, Tereza duartroket se i shoqi është një zotëri. Rachel nuk pajtohet.

Duke vendosur të largohet nga festa, Tereza i përshëndet Gjonit me shumë ëmbëlsi. “Përshëndetje, dildo me dy anë,” thotë ajo. Duke i shtrirë krahët drejt John-it, Rachel bën edhe shaka “Këtu vjen tregtari më i madh i drogës në Bergen County”. Teresa dhe Gjoni më pas luftuan dhe u gjetën zero fitues.

Minus Jen. Ajo merr mikrofonin, duke thënë “Po kaloj kohën më të mirë. Pavarësisht nga gjakderdhja.”

Real Housewives of New Jersey Sezoni 14 vazhdon çdo të diel në Bravo në orën 8/7c.