Përmbledhje e Episodit 7 të Luginës: Të gjithë kundër Kristenit

Klea

Përmbledhje e Episodit 7 të Luginës: Të gjithë kundër Kristenit

Mirë se vini përsëri për tonën Lugina Përmbledhja e episodit 7, “Tashethemet nr. 1 të grupit”. Në episodin e javës së kaluar, Zack u shty pas një muri në korridor, ndërsa Jesse ishte në kundërshtim me Kristen për shkak të thashethemeve për martesën e tij. Michelle nuk e mohoi saktësisht se nuk ishte më e dashuruar me burrin e saj, por e la vendasin e Bostonit të fliste. Pesë minutat e fundit ishin gjithëpërfshirëse, dhe guxoj të them, se isha errësuar nga pjesa tjetër e episodit.

Të gjithë kundër Kristen

Xhenet nuk ka bërë shumë për mua në episodet e fundit, por ajo vuri në dukje në lidhje me Capri Chaos duke thënë: “Dua të kaloj një vakt. Jam i uritur.”

Kristen po i nxjerr vazhdimisht thashethemet, dhe Jesse e ka kapur qartë, gjë që ka kuptim se pse ai po punon kaq shumë. Në një lojë telefonike, Kristen i gëlltiti të gjitha përsëri. Gjatë përleshjes, ajo vuri në dukje se Jesse do të largohej nga Michelle në muajt e ardhshëm, por Michelle ishte ajo që planifikonte të dilte në rrugë.

Unë jam Team Jesse këtu dhe mësuam se ai nuk beson në divorc. Babai i një fëmije ndau se “ne bëmë një angazhim me njëri-tjetrin dhe kjo është një punë e madhe për mua”. Michelle dhe Jesse bënë qëndrimin përfundimtar, duke thënë se nëse ka dalje në grup, grupi duhet të zgjedhë midis “Crazy Kristen” ose atyre. Është e qartë se ka një vijë të fortë në rërë.

Jax ndihet i lënë jashtë, dhe Jesse është në spirale

Përmbledhje e Episodit 7 të Luginës

Fatmirësisht, ne ende e kemi Jax-in si lehtësim komik. Ndërsa lufta vazhdonte, ai tha me shaka: “Nuk di çfarë të bëj me veten nëse nuk jam i përfshirë në një bisedë. Është vërtet e çuditshme.” Por grupi mund të marrë një faqe nga Nia, e cila di të përkulet, falë gjinjve të saj që rrjedhin. Ne duhet ta mbrojmë Nian me çdo kusht!

Të nesërmen në mëngjes, Xhesi nuk ndihet shumë i sigurt në vetvete. Çifti pranon të paraqesë një front të bashkuar, duke fajësuar Kristen se është një gënjeshtare patologjike. Xhesi beson se këto përleshje po e afrojnë atë dhe gruan e tij, por fytyra e Michelle thotë të kundërtën.

Më shkoi zemra për djalin, pasi ai tregoi se gruaja e tij kishte filluar të vepronte ndryshe. Në rrëfimin e tij, Jesse zbuloi: “Ajo më bërtiste kur filluam të takoheshim për herë të parë nëse e ulja celularin me fytyrën poshtë, dhe pastaj krejt papritur, ajo fillon ta vendosë celularin me fytyrë poshtë.” U përkeqësua ndërsa Xhesi vazhdoi.

Ai vuri në dukje, “Për vite të tëra, ajo nuk do të dilte jashtë dhe të kishte një margarita pa bërë një bumerang, dhe krejt papritur, nuk do të postonte më. Gjëja e saj ishte: “Epo, ndonjëherë më pëlqen të bëj një pushim nga mediat sociale”. Bullsh*t, ajo nuk ka bërë asnjëherë pushim nga rrjetet sociale. ndonjëherë.” Ndryshimi në zakonet e telefonit të Michelle ishte i lehtë, por për Xhesin, ai ka qenë i dukshëm.

Udhëtimi i fertilitetit të Kristen

The Valley Episodi 7

Për gjashtë muaj, Kristen dhe Luke kanë bërë seks të pambrojtur, kështu që ajo është e hutuar se pse nuk është “Mirta pjellore”. Fansat mësojnë se Kristen ka 5-10 folikula në moshën 40-vjeçare.

Me gjithë dramën me të tjerët, ishte mirë të shihje Kristen të jetë pak e pambrojtur sepse nuk ka dyshim që ndjenjat e saj po rezonojnë me disa shikues. Megjithatë, Luke e mbajti marrëdhënien e tyre mbi kokën e Kristen, duke kërcënuar se do të largohej nëse ajo nuk do të kuptonte se si të komunikonte më mirë me grupin. Rreziku, rreziku, është gjithçka që mund të mendoj tani.

Thashethemet më të mëdha në grup është Xhenet, duart poshtë. Ajo la punën e saj dhe u bë prodhuese e çajit me kohë të plotë, por thashethemeve i arriti në fund. Mund të supozojmë se Michelle, në fakt, u besoi Kristen dhe Brittany për çështjet në martesën e saj. Edhe pse Jax përpiqet të sillet sikur nuk është vendi i tij për të thënë asgjë, ai dështon në hedhjen e bombës.

Jasmine zbuloi se Jax i tha asaj për “gjënë mbrojtëse” për të cilën Kristen vazhdonte të insinuonte. Jax u përpoq ta detyronte Jasmine të bënte punën e tij të pistë, por plani dështoi. Është e qartë se të gjithë besojnë se Michelle po i dërgon mesazhe një burri në krah, dhe Xhesi nuk e ka idenë. “Pavarësisht nëse di diçka apo jo, nuk po them biznesin e mikut tim.” Çështja e mbyllur.

Takoni natën nga ferri

Përmbledhje e Episodit 7 të Luginës

Unë mendoj se Jax po përpiqet më të mirën për t'u rilidhur me Britanny. Por burri e çoi gruan e tij te një ekspert tantric. Ndërsa mendimi ishte i vlefshëm, Brittany padyshim mendoi se po shkonte në një klasë të lezetshme yoga. Sipas Jax, seksi është në fund të listës. Brittany ndan se jeta e tyre seksuale është “e keqe. Seks vetëm dy herë në vit.” Brittany pranon se nuk ndihet shumë e sigurt në trupin e saj të foshnjës pas lindjes dhe shqetësohet se Jax është i fikur. Edhe një herë, më duhet të them se B është një mbretëreshë.

Në rrëfimin e saj, Brittany pyet nëse burri i saj mund të tradhtonte. Ndërsa fansat kolektivisht mbanin frymën e tyre, Bravo u kthye në disa nga mospërfilljet e së kaluarës së Jax-it. Jax duket i penduar, duke u ankuar se shpreson që kjo datë t'i “blejë pak kohë”. Por Brittany e sheh atë. Ai “nuk më ngre dhe nuk më bën të ndihem mirë me veten”.

Nata e takimit të tyre në Mondrian shkoi shpejt drejt greminës, ndërsa Brittany zbuloi se donte të “trokaste zjarrin nga ai”. Jax mori në pyetje një fëmijë të dytë dhe i tha gruas së tij se nuk kishte të drejtë të tregonte emocionet e saj. Fansat padyshim që do ta shohin marrëdhënien e tyre të testuar ndërsa Jax bën një goditje të fundit, duke u siguruar që darka të mos përfundojë me ndonjë argëtim para gjumit. Mendoj se është koha për të kërkuar një rimbursim nga guruja e seksit tantric, Jax.

Lugina vazhdon të martën në 9/8c në Bravo.