Përmbledhje e Episodit 7 të Beqarisë së Artë

Klea

Përmbledhje e Episodit 7 të Beqarisë së Artë

Pasi u largua nga një shkëmb i madh javën e kaluar, dy femrat e fundit të Gerry Turner u zbuluan më në fund mbrëmë në Beqari i Artë. Gerry u nda mes Theresa Nist dhe Faith Martin, pasi i dha trëndafilin e tij të parë Leslie Fhima. Në modën e vërtetë të Kombit Bachelor, shikuesit u detyruan të prisnin deri në fund të natës për zbulimin e madh.

Pritja nuk ishte e mërzitshme, megjithatë, pasi mbrëmë ishte edhe e para që gratë i treguan të gjitha në historinë e Golden Bachelor! Nga të qeshurat dhe ribashkimet deri te një eleminim tronditës, ja gjithçka që u rrëzua gjatë Episodit 7 të The Golden Bachelor!

Gratë tregojnë të gjitha nis

ABC/John Fleenor

Në një moment vërtet historik, Jesse Palmer nisi për herë të parë Golden Bachelor Women Tell All! Femrat e pranishme janë Patty, Pamela, Marina, Christina, Natascha, Joan, Nancy, Edith, April, Kathy, Sandra, Susan dhe sigurisht Ellen!

Jesse sugjeron që gratë të fillojnë duke praktikuar ushtrimet e nervave mallkuese të Sandra, të cilat ajo i tregoi Gerry gjatë natës së parë të daljes nga limuzina. Pasi ndanë një të qeshur, gratë dhe Jesse hedhin një vështrim prapa në kohën e tyre me Gerry. Disa pika kryesore janë loja ikonë e topit me turshi dhe grindja famëkeqe midis Kathy dhe Theresa.

Pas shikimit të klipeve, femrat reflektojnë mbi rrugëtimet e tyre në Bachelor të Artë. Konsensusi i përgjithshëm nga grupi është të inkurajojë grupmoshën e tyre që të mos heqë dorë kurrë nga dashuria. Kjo është e drejtë! Xhesi shfrytëzon rastin për të bërë një gërmim humoristik në prill dhe e thërret atë për dëmtimin e saj të rremë të kyçit të këmbës në fushën e topit me turshi. April përgjigjet se “kohë të dëshpëruara kërkojnë masa të dëshpëruara”. Ajo ka një pikë!

Në një shënim më serioz, Kathy tregon se ajo dhe Theresa janë grimuar që atëherë, pas grindjes së tyre në ekran. Jesse u thotë grave se të gjitha ishin frymëzuese, dhe Natascha përgjigjet se kjo është për shkak se ato “të gjitha kanë jetuar jetën”. Me siguri, një nga pjesët më të mira të natës ishte një video-mesazh i veçantë për gratë nga Kris Jenner. Natyrisht, ajo i jep një britmë të veçantë dashnores së saj Susan!

Joan zë vendin e nxehtë!

The Golden Bachelor Episodi 7
ABC/John Fleenor

Joan është zonja e parë me fat që zë vendin e nxehtë, ku diskuton vendimin e saj për t’u eliminuar nga gara. Joan shpjegon se vajza e saj kishte luftuar me depresionin pas lindjes dhe kishte shumë nevojë që nëna e saj të ishte pranë saj. Pasi shikon pas në kohën e saj me Gerry, Joan emocionohet. Ajo e mbyll kohën e saj duke folur se si është të dalësh si e moshuar, ndoshta ajo do të jetë Beqaria jonë e Artë?

Ellen është radha për të ndarë të gjitha

The Golden Bachelor Episodi 7
ABC/John Fleenor

Ellen është rradha që do të zërë vendin e nxehtë, pasi u bë herët e preferuara e fansave. Ellen u eliminua menjëherë para qyteteve të lindjes, gjë që ishte zemërthyese për t’u parë. Gjatë bisedës së saj me Xhesin, Ellen pranon se ka parë një jetë të mrekullueshme me Gerry. Awe Ellen!

Emocionet në dhomë janë të larta ndërsa Xhesi pyet Ellen për shoqen e saj më të mirë Roberta, e cila ishte diagnostikuar me kancer terminal përpara xhirimeve. Roberta ndërroi jetë pak pasi Ellen u kthye nga xhirimet, të dy kishin qenë miq të ngushtë për më shumë se 60 vjet. Vajza e Robertës, Courtney, befason Ellen nga publiku dhe i thotë Ellen se ajo ishte shoqja më e mirë që nëna e saj mund t’i kishte kërkuar ndonjëherë. Kaloni fasulet ju lutem!

Gerry del!

The Golden Bachelor Episodi 7
ABC/John Fleenor

Gerry është zyrtarisht në shtëpi, dhe ish-të dashurat e tij janë të gjitha të gëzuara për ta parë atë! Në humorin tipik Gerry bën shaka se është mirë dhe nuk ka pësuar ende sulm në zemër! Në një shënim më serioz, Gerry pranon se i ka munguar të gjitha gratë.

Zonjat kanë shumë për t’i thënë Gerrit. Marina pyet nëse të gjithë burrat në Indiana janë si ai, ndërsa Sandra shpjegon se Gerry e ndihmoi të kuptonte se gjetja e një partneri në brezin e tyre ishte e mundur. Joan i uron më të mirat Gerry-t, ndërsa Ellen e falënderon që e bëri të ndihej si një princeshë gjatë kohës së tyre së bashku.

Gerry përgjigjet duke thënë se ai dhe të gjitha gratë bënë histori së bashku. Ata vërtet bënë!

Kthehu tek ceremonia e trëndafilave

Ceremonia e trëndafilit
ABC/John Fleenor

Tani për atë që të gjithë keni pritur! Është koha për të zbuluar se kush e merr trëndafilin e dytë të Gerrit dhe përgjigja e befasoi vërtet Kombin Bachelor. Quhet emri i Terezës, duke e lënë Faith të tronditur. Xheri e largon Faith-in dhe vëren se i pëlqente vërtet të shihte Besimin në elementin e saj gjatë vendlindjes. Të dy ndajnë një lamtumirë të thellë, pasi Faith pranon në një rrëfim se ishte gati të martohej me Gerrin.

Faith & Gerry ribashkohen në The Golden Bachelor Episodi 7

The Golden Bachelor Episodi 7
ABC/John Fleenor

Faith dhe Gerry patën mundësinë të flisnin për herë të parë që nga ndarja e tyre, dhe sigurisht që ishte një ribashkim emocional. Faith filloi të qante sapo pa Gerry-n dhe të dy ndanë një përqafim të gjatë. Pasi u ul, Faith pranon se gjithçka ishte shumë e vështirë për të, pasi ajo ndjeu sikur po fliste me një të huaj herën e fundit që foli me Gerry. Gerry përgjigjet se i vjen keq që nuk i shpjegoi më shumë para se ajo të largohej.

Gerry gjithashtu fillon të lotojë dhe zbulon se ndihet i tmerrshëm pasi ka thyer një premtim ndaj bijve të Faith. Ai u premtoi atyre se do të kujdesej për zemrën e saj, por në fund nuk mundi. Gerry dhe Faith i urojnë njëri-tjetrit më të mirën, dhe Faith shpreson se ajo do të jetë në gjendje të ndiejë atë që ndjeu për Gerry përsëri një ditë. Kështu shpresojmë edhe ne!

Nata mbyllet me disa blooper qesharake dhe një pamje paraprake tronditëse për atë që do të vijë në episodin e javës së ardhshme. Xhesi falënderon Gerrin dhe gratë dhe përfundon duke thënë se të gjithë u argëtuan shumë së bashku. Ishte kënaqësi edhe për ne të shikonim!

Bachelor i Artë vazhdon të enjten në ABC.