Përmbledhje e Episodit 4 të Beqarisë së Artë

Klea

Përmbledhje e Episodit 4 të Beqarisë së Artë

Beqari i Artë Episodi 4 do të thotë që shfaqja ka arritur në gjysmë të rrugës. Gerry Turner po i afrohet gjetjes së dashurisë çdo episod. Gerry e filloi episodin me nëntë gra të mbetura dhe ishte në gjendje ta zvogëlonte grupin në gjashtë deri në fund. Nga një ndeshje intensive me top turshi deri në një eliminim befasues para ceremonisë së trëndafilave, ja gjithçka që ra në episodin e katërt të The Golden Bachelor!

Theresa dhe Kathy tashmë janë kthyer në të

(Fotografia: ABC/Ricky Middlesworth)

Theresa Nist dhe Kathy lanë episodin e fundit pas një grindjeje të fortë dhe gjërat nuk vonuan shumë për të rifilluar. Keti ende ndjehet sikur Theresa po mburret për lidhjen e saj me Gerry-n, por Theresa nuk ndihet sikur po e bën qëllimisht. Kathy madje deklaron se Theresa duhet të gjejë “butonin e fikur”.

Megjithatë, gjërat nuk qëndrojnë për shumë kohë të thartë, pasi Jesse Palmer mbërrin për të shpallur datën e grupit. Atij i bashkohet një e ftuar speciale, Trista Sutter! Trista ishte drejtuesja e parë e The Bachelorette dhe ajo u thotë grave që të jenë të hapura ndaj procesit. Të gjitha gratë janë të emocionuara kur dëgjojnë emrat e tyre në kartën e takimit në grup, gjë që është tronditëse! Leslie Fhima është marrësja me fat e takimit një me një dhe gratë e tjera janë të lumtura për të!

Koha për datën e grupit të topit turshi të Episodit 4 të Bachelor-it të Artë

Beqari i Artë
ABC/John Fleenor

Gratë janë gati për takimin e tyre në grup, i cili rezulton të jetë një turne me top turshi. Një pjesë e vogël e grave janë lojtarë me përvojë dhe gati për të bërë përshtypje Gerry! Kryesuesi i Sezonit 28 Bachelor Joey Graziadei bashkohet si gjyqtar i ftuar, woo hoo! Keti bën shaka se Xhoi mund të ishte nipi i saj, por se ai nuk do të ishte një Plan B i keq pas Gerrit. Kathy është me të vërtetë diçka tjetër!

Tensionet rriten shpejt ndërsa Prilli bie dhe pretendon se i ka thyer kyçin e këmbës. Gerry nxiton ta ngushëllojë, vetëm që prilli të pranojë se ajo e falsifikoi për vëmendje. Lëvizje e zgjuar prill! Aksionet për këtë turne me top turshi janë të larta, pasi skuadra fituese do të paraqitet në një revistë me top turshi.

Pas një konkurrence intensive, Kathy dhe Ellen janë kurorëzuar fituese! Ata bëjnë një foto për të festuar fitoren e tyre dhe Gerry me siguri është i impresionuar!

Sandra humbi dasmën e vajzës së saj?

Përmbledhje e Episodit 4 të Beqarisë së Artë
ABC/John Fleenor

Pas turneut me top turshi, Gerri e tërheq mënjanë Sandrën për t’i bërë asaj një pyetje të rëndësishme. Vajza e Sandrës në fakt sot martohet! Sandra shpjegon se të dy ranë dakord që ishte mirë që Sandra të humbiste të shkonte në shfaqje. Vajza e saj dëshiron që ajo “të gjejë djalin e saj”, pasi ajo ka gjetur të sajën. Gerry surprizon Sandrën me një telefonatë të ëmbël FaceTime për vajzën e saj. Frikë! Në modën e vërtetë Golden Bachelor, ata e kanë të vështirë të punojnë me iPhone.

Kthyer me gratë, Theresa dhe Kethy janë përsëri në të. Theresa pretendon se qëllimet e saj nuk janë dashakeqe, dhe Kathy i thotë asaj që ta “zbulojë”. Ua! Gerry, nga ana tjetër, është i fokusuar në marrjen e këshillave nga Trista. Ajo i tha Gerrit të mos kërkonte një grua me të cilën mund të jetonte, por përkundrazi të kërkonte gruan “pa të cilën ai thjesht nuk mund të jetojë”.

Theresa vjedh Gerry-n më pas dhe hapet për bisedën e saj të mundimshme me Kathy-n. Si përgjigje, Gerry e tërheq mënjanë Ketin për të marrë anën e saj të gjërave. Gerry i thotë Ketit se ai ka filluar të shohë “një përçarje për të cilën nuk është i lumtur” dhe Keti pretendon se ajo nuk është një zuzar. Po! Pas disa bisedave të vështira, Gerry përfundimisht vendos t’i japë Sandrës datën e takimit në grup. Epo!

Një argëtim një për një për Leslie në Episodin 4 të The Golden Bachelor

Beqari i Artë
ABC/John Fleenor

Është koha për takimin një-në-një të Leslie-t! Gerry tërhiqet në një ATV, kështu që Leslie e di se do të jetë një ditë argëtuese. Ndërkohë, përsëri në pallat, gratë janë të angazhuara në një lojë të Never Have I Ever. Lol. April zbulon se ka puthur burrin e një gruaje tjetër dhe Susan duket e habitur. Kështu jemi edhe ne, Susan! Sandra vazhdon surprizat duke pranuar se ka qenë intime në vendin e punës. Gerry ka disa gra të egra!

Leslie i thotë Gerrit se ajo ka qenë beqare për 22 vjet, për çudinë e Gerrit. Të dy kalojnë pjesën e mbetur të kohës në një vaskë të nxehtë, pas së cilës Leslie merr trëndafilin. Ne e duam atë!

Dhe tani për festën e koktejit dhe ceremoninë e trëndafilave

Përmbledhje e Episodit 4 të Beqarisë së Artë
ABC/John Fleenor

Festa e koktejit fillon me një notë stresuese, me Sandra që nuk ndihet mirë, ndërsa Nancy përballet me një frakturë stresi nga topi i turshive. Susan ka një natë të mirë, megjithatë, ndërsa Gerry e tërheq atë mënjanë në një gjest të parë të ëmbël. Ai i ofron asaj një kuarc rozë, madje i thotë se ajo i kujton gruan e tij të ndjerë Tonin. Çfarë komplimenti!

Ellen i thotë Gerrit se po dashurohet me të dhe ai ia kthen ndjenjën! Ata ndajnë një puthje romantike teksa Gerry shprehet se sa i lumtur po ndihet. Ne duam një Gerry të lumtur! Nga ana tjetër, Nancy nuk është aq me fat. Pasi biseduan me Xherin, të dy bien dakord se nuk ka ende shumë për të shkuar lidhja e tyre. Nensi vendos të shkojë në shtëpi dhe Gerri thotë lamtumirë. Nderim Nancy!

Me vetëm tetë gra të mbetura, është koha për ceremoninë e katërt të trëndafilit të Gerry. Ai i dërgon Kathy-n dhe April-in në shtëpi, duke lënë Theresa, Leslie, Faith Martin, Sandra, Ellen dhe Susan. Ky sezon me siguri do të shkojë shpejt!

Bachelor i Artë vazhdon të enjten në ABC.