Përmbledhje e Episodit 3 të Beqarisë së Artë

Klea

Përmbledhje e Episodit 3 të Beqarisë së Artë

Beqari i Artë është tashmë në javën e 3-të, megjithëse duket sikur premiera ishte dje. Gerry Turner e nisi javën e pushimit me 12 gra; sezoni i tij po ecën më shpejt se sezonet e The Bachelor zakonisht. Pas dy javësh të shëndetshëm, drama me të vërtetë u rrit gjatë Episodit 3, për habinë e disa shikuesve. Nga një vetë-eliminim tronditës në një grindje befasuese, ja gjithçka që ndodhi gjatë Episodit 3 të The Golden Bachelor

Lotët dhe aleancat?

Episodi filloi me një notë konfuze, me Gerry të ulur dhe duke qarë. Kush e lëndoi Gerrin! Fatkeqësisht, kjo nuk adresohet, dhe kamera në vend të kësaj i drejtohet grave të ulura rreth rezidencës. Disa nga gratë ndihen të sigurta për lidhjen e tyre me Gerry, kryesisht Leslie Fhima dhe Theresa Nist.

Megjithatë, disa nga gratë e tjera kanë axhenda të ndryshme. Kathy tregon se ajo formoi aleancën ASKN së bashku me April, Susan dhe Nancy. Motoja e tyre është: “Nëse po pyesni, ne po ju themi”. Fut emoji për të qeshur. Kathy duket se është drejtuesja e grupit dhe vëren se ajo është e mërzitur që Theresa të tregojë lidhjen e saj me Gerry-n me të tjerët. Do t’i kthehemi kësaj më vonë!

Data e grupit është një shfaqje talentesh!

ABC/John Fleenor

Tensionet në dhomë harrohen shpejt kur Jesse Palmer hyn për të njoftuar datën e grupit! Ai tregon se të gjitha femrat do të marrin pjesë në një talent show për të bërë përshtypje Gerry, me Kaitlyn Bristowe si gjyqtare të ftuar! Aksionet janë të larta pasi fituesi do të marrë një darkë romantike kokë më kokë me Gerry. Loja filloj!

Sandra e nis shfaqjen me një rutinë komedi ndërsa Susan tregon aftësitë e saj në karate. Talenti i Ellen është t’u mësojë seks nxënësve të shkollave të mesme. Talent interesant, Ellen. Faith Martin tërheq vëmendjen e Gerry me një këngë, ndërsa Kathy bën disa shtytje. Leslie i bën përshtypje turmës me një rutinë të përpunuar kërcimi; ajo është një balerin profesionist, në fund të fundit!

Pavarësisht se është nervoze për daljen në skenë, është Joan ajo që në fund i bie në sy Gerry. Ajo lexon një poezi humoristike dhe të ëmbël për kohën e deritanishme me Gerrin, e cila fiton vendin e saj të parë! Leslie duket e zhgënjyer, por pranon se është gjithashtu e lumtur që sheh Joan-in të fitojë. Na pëlqen të shohim gra që mbështesin gratë!

Një kthesë e komplikuar e ngjarjeve për Joan

Përmbledhje e Artë Bachelor
ABC/John Fleenor

Gjatë darkës së tyre një për një, Gerry e gjen veten duke zhvilluar shpejt ndjenjat për Joan. Ai thotë se e konsideron “tërheqëse që Joan të dalë atje” dhe t’i jep asaj trëndafilin në fund të natës! Joan pranon me kënaqësi, megjithëse momenti i tyre i lumtur për fat të keq nuk zgjat shumë.

Joan tregon se së fundmi vajza e saj lindi një fëmijë dhe se ishte një lindje e vështirë. Ndërsa Joan dëshiron të qëndrojë dhe të vazhdojë të njihet me Gerry-n, ajo përfundimisht vendos të shkojë në shtëpi pasi familja e saj ka nevojë për të. Joan u thotë grave se shpreson që njëra prej tyre të gjejë dashuri me Gerrin, pasi ai është një djalë i mrekullueshëm. Ai është me të vërtetë!

Kur Joan ia jep lajmin Gerrit, ai e kupton por emocionohet. Ai tregon se ishte shumë i fortë pas takimit me Joan-in, madje kërceu në dhomën e tij pasi mendoi për të. Awe Gerry, do të na bësh edhe ne të qajmë! Të dy ndajnë një përqafim emocional, pasi Gerry e siguron Joanin se ajo po bën gjënë e duhur.

Një takim elegant për Elenën

Pas datës së grupit, tani është koha për datën e vetme individuale të javës. Ellen është marrësja me fat, e cila mund të shkojë dhe të provojë fustane elegante me të vetmin Martin Costello! Jemi xhelozë Elen! Ellen përfundimisht zgjedh një fustan rozë të nxehtë, që me të vërtetë duket mahnitëse tek ajo!

Xherit i bën përshtypje Ellen, e cila ia ngre menjëherë humorin. Të dy shkojnë për një shëtitje romantike me tullumbace dhe kanë biseda rreth asaj se sa e thjeshtë ka qenë jeta e tyre dikur. Gerry pranon se nga të gjitha gratë, ai mendon se mund të jetë më i vetmi rreth Ellen. Në fund të datës, Ellen merr trëndafilin. Woo oo!

ASKN kundër Terezës?

Pas përfundimit të datave të javës, tensionet po rriten në koktej. Theresa shpreh shqetësimin për mungesën e saj një me një me Gerry këtë javë, pas takimit të tyre një me një nga java e kaluar. Kathy është gjithashtu e shqetësuar, pasi mendon se Theresa është e sigurt se do të jetë ajo që do të përfundojë me Gerry. Ndërsa femrat presin Gerry-n, April komenton se disa prej femrave duhet të jenë më të matura, gjë që tërheq vëmendjen e Terezës.

Kathy është një nga gratë e para që bisedoi me Gerry-n dhe ajo lot pas një bisede emocionale për babain e saj. Gerry ngushëllon Ketin, e cila pranon se ka kaluar një 24 orë të vështira. Si përgjigje, Gerry tregon se ka disa ndjenja të vërteta për Kethin pas bisedës së tyre.

Megjithatë, Keti përfiton gjithashtu nga rasti për të plotësuar Gerry në atë që po ndodh në rezidencë. Ajo lë të kuptohet për problemet e saj me Terezën, gjë që e befason Gerrin. Megjithatë, ajo nuk e përmend emrin e saj, duke e lënë Gerry në harresë. Gerry largohet dhe kthehet me një trëndafil për Kathy, të cilin ajo e pranon me kënaqësi. Uau!

Pasi sheh trëndafilin e Ketit, Theresa e tërheq mënjanë për të folur. Theresa tronditet kur dëgjoi se Kathy u ndje keq pasi dëgjoi për lidhjen e saj me Gerry-n dhe me sa duket u ndje keq për këtë. Keti më pas shpjegon se ndihet sikur Tereza po “e shkarkon atë” dhe thotë se ndihet “si një përfundim i paramenduar”.

Tereza fillon të qajë dhe ngushëllohet në dhomën e saj nga Besimi. Gerry më vonë vjen për të folur me Terezën dhe tronditet kur mëson se ajo ishte ajo që Kathy po i referohej. Ai largohet i shqetësuar, i pasigurt se çfarë të bëjë në ceremoninë e trëndafilave.

Në fund, Tereza merr trëndafilin e fundit, ndërsa Edith dhe Christina janë dy gratë e dërguara në shtëpi. Ndërsa ata po i thonë lamtumirën, Theresa i thotë Ketit se Gerry erdhi për ta kontrolluar pas bisedës së tyre. Keti këput dhe i thotë Terezës që ta mbajë për vete. Po!

Bachelor i Artë vazhdon të enjten në ABC.