Përmbledhje e Episodit 2 të Lojërave të Love Island

Klea

Përmbledhje e Episodit 2 të Lojërave të Love Island

Lojëra në ishullin e dashurisë Episodi 2 kishte shumë për të shpaketuar. Pati pasojat e Bombshells, Megan dhe Johnny, duke u puthur me katër banorë të ishullit që tashmë ishin çiftuar. Prezantuesja Maya Jama më pas shpjegoi se ata do të zgjidhnin një nga dy personat që puthnin për të provuar të vidhnin nga partneri i tyre aktual. Për ta bërë këtë, ata do të duhet të përballen me rivalin e tyre Islander në Duel. Nëse Bombshell fiton, ata do të vidhnin personin që puthnin, duke e lënë partnerin e tyre origjinal të pambrojtur. Nëse ata humbnin, Bombshell do të ishte ai i cenueshëm në vend. Këtu është gjithçka që ra në episodin e dytë mahnitës të Love Island Games.

Si po shkojnë banorët e ishullit origjinal?

Foto nga: Vince Valitutti/PEACOCK/ITV nëpërmjet Getty Images

Pasi Johnny mbyti Cely-n, Toby ndjeu se duhej të linte një përshtypje të mirë. Ajo tani kishte puthur dy banorë të ishullit që nuk ishin ai, pavarësisht se dyshja ishin çift. Kimia e tyre është e pamohueshme, dhe kur ata më në fund u zbutën, u bë e qartë se ata mund të ishin në këtë për një afat të gjatë.

Fatkeqësisht, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për Liberty dhe Callum. Ndërsa ata mund të jenë puthur, Lisa paralajmëroi Liberty se ajo shikonte sezonin e Callum të Love Island Australia. Asaj nuk i pëlqeu ajo që pa dhe tha se po ia vinte çdo vajze që mundte.

Pastaj ishte ndjesia rrëshqitëse e diçkaje të pakëndshme që kishte ndodhur gjatë puthjeve me sy të lidhur për Celin. Ajo i tha Imanit se puthja ishte “e njohur” dhe nëse ishte me të vërtetë ish-Johnny që vendosi t’i vendoste një të tillë, ishte një veprim “i pavarur”.

Love Island Games Episodi 2: Kush fitoi Duelet?

Megan Barton Hanson
Foto nga MEGA/GC Images nëpërmjet Getty Images

Bombshells Megan dhe Johnny fituan të dy duelet e tyre kundër Jessica dhe Ray përkatësisht në episodin e dytë të Love Island Games. Kjo do të thoshte se Megan tani ishte çiftuar me Steph, dhe Johnny ishte çiftuar me Imanin. Të dy Xhesika dhe Ray mbetën beqarë dhe të pambrojtur.

Megan dhe Xhesika u angazhuan në sherr të parë. Qëllimi i lojës ishte i thjeshtë: rrëzoni kundërshtarin nga rreze duke përdorur një dash. Vajzat nuk e morën shumë seriozisht, megjithë fjalët e Xhesikës. Megan fitoi raundin e parë, me Jessica-n pothuajse duke u rikthyer pasi fitoi të dytin. Mjerisht për të, Megan fitoi raundin e tretë dhe të katërt, duke siguruar fitoren e përgjithshme.

Dueli i Johnny dhe Ray ishte një bishë krejtësisht ndryshe. Të dy erdhën për të fituar. Dukej sikur Ray do të bënte pastrimin e pastër pasi fitoi dy raundet e para. Por, Johnny erdhi nga prapa, duke fituar tre radhazi, dhe të drejtën për t’u çiftuar me Imanin.

Pasojat

Imani Wheeler, Lojëra në ishullin e dashurisë
Foto nga: Vince Valitutti/PEACOCK/ITV nëpërmjet Getty Images

Imani ende “ndihet fort” për Ray, pavarësisht se ai humbi betejën e tij kundër Johnny. Xheku e inkurajoi Rain të puthte Imanin sonte. Ai mendon se Johnny do të bëjë gjithçka në fuqinë e tij për të larguar vëmendjen e Imanit nga Ray dhe drejt tij.

Çuditërisht, Xhoni i thotë Imanit se ai nuk është këtu për t’i thënë asaj se nuk mund të njohë dikë tjetër. Është vetëm një natë. Megjithatë, Ray nuk mendon se Johnny është këtu për arsyet e duhura. Ai thotë se ishte “e çuditshme” të ndeshesh me një mik dhe ai “po luan lojën”.

Ray më vonë flet me Imanin dhe i kërkon falje që “nuk ka arritur”. Imani thotë se nuk duhet të ndihet shumë keq; ajo e vlerësoi se ai ishte «i gatshëm të luftonte» për të dhe ishte «padyshim një kthesë». Më pas të dy ndanë një puthje pasionante.

Biseda e fundit e episodit ishte midis Cely dhe ish-it të saj, Johnny. Ajo thotë se ishte marrëzi që ai ta puthte si “akullthyese”, kur ata nuk e kishin pastruar ajrin që kur u ndanë tre vjet më parë. Ajo e akuzoi atë se “vrapoi në Instagram” për të postuar gjëra të këqija për të. Ata u ndanë pasi ai nuk do të paguante për nachot e saj në Cheesecake Factory, pavarësisht se ajo paguante që të dy të shkonin me pushime.

Ndërsa Johnny u përpoq të përgjigjej, Cely ndjeu se ai ishte fals. “Fol me mua si një qenie njerëzore e vërtetë që llaston … hiq dorë nga mashtrimet,” sugjeroi ajo. Cely e akuzoi Johnny-n për aktrim dhe tha se ai “e trajtoi atë situatë si një fëmijë të frikshëm … nuk ka pasur rritje.”

Dhe kështu, zonja dhe zotërinj, është mënyra se si ju e pastroni djaloshin. Bravo, Celi. Asnjë shënim.

Love Island Games vazhdojnë gjashtë netë në javë, e diel – e premte, duke transmetuar në Peacock.