Përmbledhje e Episodit 17 poshtë Deck Down nën sezonin 2

Klea

Përmbledhje e Episodit 17 poshtë Deck Down nën sezonin 2

Ka disa gjëra që nuk i thua kurrë një kapiteni, dhe ndër to është “Unë nuk po e bëj”. Ky është një mësim që Tzarina do të mësojë Poshtë Deck Down Under, pasi kapiteni Jason premton se gjërat do të shkojnë “jashtë shkallës së Rihterit” nëse ajo nuk bën siç kërkohet. Megjithatë, ai po na shpëton të gjithëve nga nevoja për të parë një tjetër performancë të Keith Stone nga Culver, dhe vetëm për këtë, ai katapultuar menjëherë në krye të renditjes së episodit tonë për javën. Këtu është gjithçka që ra në Below Deck Down nën Sezonin 2, Episodi 17, “Një shpërthim i proporcioneve vullkanike”.

Lotët para një takimi të tmerrshëm

(Foto nga: Mark Rogers/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Ne i lamë gjërat në Episodin 17 me Jaimee duke ikur në banjën e saj që të mund të qante larg kamerave. Ajo është e mërzitur për komentet e Harrit, sepse i mori ato si një gërmim për të thënë se nuk po bënte një punë të mirë. Megjithëse vërejtjet e tij ishin të qarta për faktin se Margot po provonte veten dhe Aesha që donte t’i jepte asaj mundësinë e fundit, ato nuk u ulën. Ende nuk e kuptoj me të vërtetë se për çfarë ka të bëjë buja, por rezulton se edhe Tzarina edhe João e kuptojnë. Ata shpjegojnë se ajo do të kishte mundësinë të mësonte litarët në shkallën tjetër të shkallës në varkën e saj të ardhshme. Kjo bën që Margot të nxitojë në lot dhe Tzarina duhet të flasë me të. “Nuk është aspak e gabuar [that you asked], i takon Aeshës,” shpjegon ajo. Gratë mblidhen së bashku për një përqafim grupor në fund të gjithë kësaj dhe Aesha i qëndron vendimit të saj, pavarësisht se e di se është një vendim “i padrejtë”.

Ndërsa ekuipazhi përgatitet për të shkuar për ushqim, Tzarina dhe João nisen në takimin e tyre. Fillon mirë, me mbajtjen e dorës dhe ushqimin e përbashkët. Por ndërsa Tzarina insiston të mbajë roje, sugjerimet e João-s së vjetër rishfaqen. Për të qenë të drejtë, kur ai i kërkon Tzarinës të përmendë gjënë e parë negative që ajo mendon për të, ajo nuk e anashkalon aspak duke e quajtur atë “të rremë”. Çdokush do të mërzitej. Por zëri i ngritur dhe vënia në gisht me gisht është një pengesë e madhe për Tzarina. Ajo thërret veprimet e tij dhe e paralajmëron atë se do t’i grisë një “gropë të re arse” nëse ai ndonjëherë bërtet përsëri drejt saj. Një pjesë e imja mendon se Tzarina ka shpresuar se diçka e tillë do të ndodhte. Ajo është afër të kapë ndjenja, nëse nuk i ka bërë tashmë, dhe i duhej ky skenar për të luajtur në mënyrë që të mund të fillojë të tërhiqet. Vetë-sabotim 101.

A paguan ndonjëherë Culver për ndonjë gjë?

Poshtë Deck Poshtë Në përmbledhje
(Foto nga: Mark Rogers/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Me pjesën tjetër të ekuipazhit, rishfaqet tema e Culver që nuk paguan kurrë për një natë jashtë. Harry dëshiron të tregojë se kolegu i tij nuk e ka paguar ende faturën, por Luka hyn për t’u kujdesur për kostot. Buza e poshtme e Culver-it del jashtë dhe ai mërzitet për “dramën”. Ndaloni së qeni shoku më koprrac i të gjitha kohërave në Below Deck, Culver, dhe do të jeni mirë! Ai me siguri do të ketë më shumë për t’u shqetësuar nëse flirtimi i Jaimee dhe Luka vazhdon, siç ndodh në bar. Luka po përpiqet të respektojë “bro kodin”, (i cili nuk ekziston kurrë në Below Deck), por kjo e gjitha do të dalë nga dritarja së shpejti, me siguri. Sidomos nëse kulmi i romancës së Culver përfshin udhëtime në gropë për një seancë grimi. Ajo.

João po largohet

Poshtë Deck Poshtë Në përmbledhje
(Foto nga: Mark Rogers/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Të nesërmen, João po ndihet “i nervozuar” dhe nuk e di pse. Unë bëj. Gruaja për të cilën ai kishte filluar të ndjente diçka, e quajti atë “fals”. Nuk është aspak një gjë e bukur të ndodhë. Tzarina po ndjen të ftohtin nga burri që ka mbështetur gjatë gjithë sezonit të charterit dhe tani po ndihet “e vetmuar”. Është e trishtueshme të shohësh natyrën e saj shkatërruese të pengojë atë që mund të kishte qenë një marrëdhënie e pabesueshme. Por është ai shkatërrim që do ta mundojë atë për pjesën tjetër të këtij episodi.

Përpara mbërritjes së të ftuarve, takimi i fletës së preferencave zbulon se ata duan një Natë Teppanyaki. Kjo do të thotë gatim në stilin japonez dhe Tzarina duke bërë një shfaqje. Ajo do të duhet të gatuajë disa nga ushqimet para të ftuarve, me shumë zjarr dhe teatrale. Nuk është aspak në rrugën e saj, dhe ajo menjëherë i kërkon Culver për ndihmën e tij. Ajo dëshiron që Keith Stone të prezantojë mbrëmjen, ndërsa gatuan larg vëmendjes. Nuk ndodh…

Gratë e Stepfordit mbërrijnë

Poshtë Deck Poshtë Në përmbledhje
(Foto nga: Mark Rogers/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Sinqerisht, të ftuarit duken mjaft të ftohtë në pjesën më të madhe. Është mirë t’i shohësh djemtë të dashurohen me njëri-tjetrin, në vend që të lejosh që maskuliniteti të pengojë. Gratë po projektojnë një jetë të përsosur, me burra të përsosur, fëmijë të përsosur dhe miqësi të përsosura. Nuk është diçka që Margot blen, dhe ajo mund të ketë të drejtë. Kur Jaimee ngjit një hekur në një nga fustanet e të ftuarit më vonë, ajo vepron sikur nuk ka rëndësi. Por kur ajo e ftuara ndan lajmin me një nga miqtë e saj, mikrofonët marrin një muhabet gazmor rreth asaj se si Jaimee do të shtrihet në fund të oqeanit nëse guxon të bëjë një gabim me saj veshje të shtrenjta. Fatmirësisht, Jaimee është jashtë dëgjimit gjatë kësaj bisede, sepse mendon se ka të bëjë me femrat më të bukura në planet.

Të ftuarit më vonë shijojnë notin dhe relaksimin në plazh, ndërsa Jaimee e kthen jahtin në një pyll shiu japonez për mbrëmjen. Kur ajo dëgjon kapitenin Jason duke i thënë Aeshës se ai nuk dëshiron që Keith Stone të përfshihet sonte, dhe gjithçka duhet të jetë për Tzarina, megjithatë, gjithçka shkon drejt sh*t. Jaimee i thotë Tzarina dhe Culver të mos emocionohen shumë dhe kur zbresin për të folur me kapitenin Jason, Tzarina sheh të kuqe.

“Pra, kjo pirg vullkani me qepë,” fillon Jason. “Unë nuk po e bëj atë,” tymos Tzarina para se të largohet nga galeria. Uh Oh. Kjo nuk është mënyra se si ne menduam se kjo ekuipazh do ta mbyllte sezonin çarter.

Sezoni 2 i Below Deck Down Under përfundon të hënën, më 18 shtator në ora 8/7c në Bravo.