Përmbledhje e Episodit 15 poshtë Deck Down nën sezonin 2

Klea

Përmbledhje e Episodit 15 poshtë Deck Down nën sezonin 2

Në të dytin nga dy Poshtë Deck Down Under episodet e kësaj jave, gjërat u zyrtarizuan mes Jaimee dhe Culver. Jo vetëm kaq, por grupi i parafundit i të ftuarve charter u hodh në bordin e Diellit të Veriut, duke sjellë me vete një dramë dietetike. Këtu është gjithçka që u botua në Below Deck Down nën Sezonin 2, Episodi 15.

Tzarina bie në tundim

(Foto nga: Mark Rogers/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Pas ankthit përfundimtar të të parit të Jaimee-s të detyruar të pranonte propozimin e të dashurit/të dashurës së Culver, ne u desh të shqetësoheshim edhe më shumë më vonë kur ai me sa duket refuzoi të paguante faturën për natën e të gjithëve. Ekuipazhi ka një marrëveshje; ata e marrin me radhë duke paguar darkën dhe pijet. Kur Culver refuzoi, Jaimee ndërhyri, duke e lënë të frustruar. Gjithsesi është në rregull, sepse mësuam disa fakte të rëndësishme për të sapolindurin Luka. Ai është beqar, momenti më i mirë në jetën e tij ishte takimi me këtë ekip, dhe ai i mban pubet e tij të shkurtuara. Shiko. E rëndësishme!

Ndërsa ai pjesë emocionuese e informacionit do të kërkonte pak rrahje, ndodhi kur Tzarina u dorëzua në impulset e saj. Ajo nisi një puthje në rrugën e João-s, duke i kërkuar atij që të mos e “turpëronte” përpara se të dy të shkëmbenin pështymë. Më në fund! Ka kaluar shumë kohë.

Rrugës për në jaht, Culver merr një gërmim në Harry, pasi ky i fundit vuri re se Jaimee mund të ishte mërzitur pasi kishte paguar faturën. “Ajo nuk është e inatosur. Harry ka probleme me leximin e grave”, thotë Culver. Oh! Kjo është një goditje në përpjekjet e tij të dështuara për marrëdhënie me Margot. Por në këtë rast, Harry kishte të drejtë. Culver është ai që i mungojnë flamujt e kuq që Jaimee në fakt nuk dëshiron asgjë serioze me të…

Është koha për të tërhequr barbunë

Poshtë Deck Poshtë Në përmbledhje
(Foto nga: Mark Rogers/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Kthehu në jaht, Culver u thotë djemve se është koha për një festë me barbunë në vaskën e nxehtë. Kjo e lë Jaimee të zemëruar. Ajo sapo kishte rregulluar një nga kabinat e të ftuarve për ta ndarë me të, pasi kishte kërkuar leje nga Aesha. Kjo është një grua që nuk e di se çfarë dëshiron. Unë po filloj të kuptoj pse Culver mendon se kjo udhëtim me varkë është më shumë se sa është.

Ata nuk janë të vetmit që përplasen me të shëmtuarat këtë episod. João dhe Tzarina shijojnë pak kohë vetëm. Duke gjykuar nga zhurmat që vinin nga koka e tyre, João bëri një ndërrim të mirë. Por të nesërmen kur zgjohen, ndërsa ai tenton të bëjë një bisedë serioze, Tzarina e mbyll atë. Ajo ka frikë nga ndonjë gjë serioze dhe kjo ka filluar të shfaqet gjithnjë e më shumë. Shpresojmë se ajo mund t’i rrëzojë ato mure; këtu mund të formohet diçka e veçantë. “João është e mahnitshme dhe unë jam në renë nëntë,” thotë ajo në rrëfim.

Sillni zonjat

Poshtë Deck Poshtë Në përmbledhje
(Foto nga: Mark Rogers/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Takimi i fletës së preferencës prezanton bashkë-primare Zara dhe Melissa. Ata do të shijojnë një udhëtim vajzash me disa miq dhe ka shumë kufizime dietike që Tzarina të punojë. Ata kanë disa kërkesa interesante, duke përfshirë një festë çaji të Mad Hatter dhe një ofertë Thunder nga Down Under nga burrat. Ne e dimë që Harrit do ta pëlqejë atë. “Flirtimi me gra të moshuara” është një nga pikat e tij të forta.

Jaimee është rikthyer në shërbim sepse aq sa Aesha e do Margot, ajo nuk mund ta shpërblejë sjelljen e saj statutin e fundit. Ndërsa gratë mbërrijnë, bëhet e qartë shumë shpejt se ato do të jenë një grusht. Ata kënaqen duke parë burrat në punë dhe Luka vëren se është si të jesh fëmijë në kopshtin zoologjik kur kafshët të shikojnë sikur të jesh vakti i tyre i radhës.

Nuk mund të ulesh me ne!

Poshtë Deck Poshtë Në përmbledhje
(Foto nga: Mark Rogers/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Nuk kalon shumë kohë që energjia e vajzës së keqe të dalë. Në çajin e jashtëzakonshëm Mad Hatter, një nga të ftuarit i flet Tzarina-s për intolerancën ndaj laktozës. Ajo shpjegon se merr ilaçe për të, kështu që mund të marrë disa produkte laktozë, por dëshiron të monitorojë marrjen e saj në mënyrë që të mos shpërthejë si tullumbace dhe të durojë diarre shpërthyese. Mjaft e drejtë! Ose, do të ishte, nëse të ftuarit e tjerë nuk do të futeshin brenda.

“Pse po shtrihesh në këtë vajzë të varfër?” Tzarina bën pyetje në rrëfim, teksa dëgjojmë të ftuar të shumtë që e pyesin se pse po sjell kufizimet e saj dietike. Pastaj një e ftuar në veçanti, Sarah, shkon shumë larg. Ajo thotë se gratë “duhej të vizatonin kashtë sepse askush nuk donte të rrinte me ju”. Është një koment i tmerrshëm, dhe ai që e dërgon Ji në dhomën e saj, ku ajo qan. Sara është e papenduar, duke vazhduar me sjelljen e saj bullgare. Fatmirësisht, Zara bashkë-primare shkon për të kontrolluar Ji. Me miq si këta, kujt i duhen armiqtë?

Kapiteni Jason nuk do të jetë në darkë, faleminderit shumë

Poshtë Deck Poshtë Në përmbledhje
(Foto nga: Mark Rogers/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Më vonë atë natë, të ftuarit po shijojnë vaskën e nxehtë. Ata i kërkojnë kapitenit Jason që të bashkohet me ta për darkë. Ai bën justifikimet e tij se duhet të ankorojë orën, por ai do t’i bashkohet një natë tjetër! Derisa të gjejë një justifikim tjetër, sigurisht…

João dhe Tzarina po përqafohen në galerë. “Kjo është radioja ime, të premtoj,” bën shaka ai. Nuk kam dashur kurrë që një çift të stërvitet më shumë në historinë e Below Deck. Xhoao i kërkon Tzarinës për darkë dhe ajo shqetësohet se ata po largohen nga zona e “rastit”, në diçka më serioze. Përfundimisht, ajo pranon të bashkohet me të, por e paralajmëron atë se do ta “vrasë” nëse ai përfundon duke e lënduar.

Episodi përfundon me kuvertën në kontrabandistët e tyre budallenj, duke u shërbyer grave dhe duke u goditur. O djalë. Ata me të vërtetë i meritojnë ato këshilla të mëdha.

Below Deck Down Under vazhdon të hënën në 8/7c në Bravo.