Përmbledhje e Episodit 13 poshtë Deck Down nën sezonin 2

Klea

Përmbledhje e Episodit 13 poshtë Deck Down nën sezonin 2

Poshtë Deck Down Under Sezoni 2 vazhdoi këtë javë, me një tjetër episod të dyfishtë. Këtu, ne po thellojmë saktësisht se çfarë ndodhi në të dytin nga këto dy pjesë, me Episodin 13. Ndërsa kapiteni Jason mori një vendim për të ardhmen e një deckhand, u soll një tjetër, i cili ka histori me Aeshën. A do të jetë skuadra tani në gjendje të bashkohet dhe ta përfundojë sezonin fuqishëm? Ja gjithçka që u shfaq në Below Deck Down nën Sezonin 2, Episodi 13.

Kapiteni Jason merr vendimin e tij

(Foto nga: Mark Rogers/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Ndërsa João do të preferonte që Culver të merrte prerjen (edhe unë), kapiteni Jason vendos që Adami të ishte ai që do të largohej. Siguria është shqetësimi i tij kryesor dhe arsyetimi i tij është i vlefshëm; veçanërisht duke marrë parasysh historinë tragjike që ai ka pasur me një zinxhir spirancash në rënie të lirë në të kaluarën. “Situata me Culver… është diçka që ai [João] mund të mësojë të menaxhojë, “thotë Jason në rrëfim. Do ta shohim…

Të gjithë janë të mërzitur kur dëgjojnë largimin e Adamit. Pas mbledhjes së bakshishit – në të cilin ekuipazhi merr 15,000 dollarë për t’i ndarë mes tyre pas një karte tre-ditore – Jason bën lajmin. Adami e merr mirë dhe e kupton vendimin. Ai ka shpresa të mëdha për të punuar në rrugën e tij drejt kapitenit në botën tregtare, përpara se të kthehet në industrinë e jahteve. Si dikush i gatshëm për të vënë në punë, ai mund ta bëjë atë. Ne besojmë në ty, Adam! Dhe ne shpresojmë t’ju shohim përsëri si pjesë e ekskluzivitetit të Below Deck në të ardhmen.

Margot merr mundësinë e saj, ndërsa Culver ankohet

Poshtë Deck Poshtë Në përmbledhje
(Foto nga: Mark Rogers/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Pasi i kërkoi Aeshës të vihej në shërbim dhe netë, Margot do të marrë mundësinë e saj me këtë statut të radhës. Ndërkohë, Culver po ankohet se do të dërgohet te Jason për një bisedë. João e paralajmëroi atë se sytë ishin tek ai dhe tek Adami, dhe në thelb i tha Culver se ai kishte mbijetuar nga lëkura e dhëmbëve të tij jashtëzakonisht të shndritshëm. “Unë nuk do të më pushojnë nga puna,” rrëfen pallonat Culver. Oh, sa do të doja që ai të provohej se gabon. Egoja është jashtë kontrollit.

Diku tjetër, lidhja midis Tzarina dhe João arrin një nivel të ri, ndërsa ata përqafohen në krevatin e tyre. Është Xhejsoni ai që e çon fundin, siç i quan të dy, së bashku me Aeshën, për një takim me fletë preferencash. Mysafiri kryesor i kësaj karte është Tom Shelton, një zhvillues pronash, të cilit do t’i bashkohen miq plotësisht meshkuj. Ata duan të bëjnë snorkeling dhe të shijojnë një darkë me temë aziatike. Aesha (me saktësi) parashikon se ata do të pinë shumë alkool.

Megjithatë, përpara kësaj, ekuipazhi mund të shijojë një natë tjetër. Është relativisht i zbutur, duke marrë parasysh të gjitha gjërat. Ata shkojnë në atë që duket të jetë ose një përvojë private kokteji, ose një bar bosh. Culver ulet me Aeshën dhe thotë se ai “nuk do të shkojë askund”, që do të thotë se ai do të shkojë diku … shpresojmë në shtëpi! Kthehu në jaht, ai i qan mamasë Keem të gjitha për bosun e tij të madh të keq. Jaimee prezanton gjithashtu veten, gjë që është disi e çuditshme kur ajo po e shikon këtë “ardhje me varkë” vetëm si një flakë. Megjithatë, ajo ishte mjaft e vrazhdë për të bërë gjëra të “të dashurës”, si t’i thoshte Culverit se këmisha e tij ishte e shëmtuar dhe ta ndryshonte atë përpara se të dilnin jashtë. Pra, ndoshta zëri i tij i brendshëm që i thotë se ka jetë në këtë marrëdhënie është i saktë.

Mbërrin Luka, drejtuesi kryesor (dhe supermodelja).

Poshtë Deck Poshtë Në përmbledhje
Foto: Bravo

Mirë, nuk jam plotësisht i sigurt që Luka është një supermodele. Por ai me siguri është i pashëm. “Unë nuk mendoj se Jason mund të kishte gjetur dikë më të bukur se unë, por ai u afrua!” Harry bën shaka. “Ai është një mbretëreshë bukurie!” shton Margot. “I ke parë qerpikët e tij? Ato janë të vërteta!” Dhe zbulojmë se Aesha e njeh tashmë Lukën. Rezulton se ajo dhe motra e saj e takuan atë kur po kërkonin disa nga punët e tyre të para në jaht. Plus, ai është përplasur me motrën ose vëllanë e Aesha-s, DHE Magda-n e Sezonit 1 poshtë Deck. Bota e jahteve duket më e vogël me çdo episod…

Luka është një familjar i madh dhe i pëlqen të bashkohet me anije të reja. Ai ka qenë në industri për shtatë vjet, duke kaluar dy si punëtor dhe pesë si inxhinier. Ai do ta kalonte fëmijërinë e tij duke i copëtuar gjërat për të kontrolluar se si funksionojnë ose për t’i rregulluar ato, dhe rezulton se ai e ka zbatuar këtë edhe në jetën e tij të rritur. Elegancë seksi budalla është atmosfera e tij dhe ai po e nxjerr atë.

Në provën e tyre të parë si një ekip i ri i kuvertës, ekuipazhi bën një punë fantastike. Luka vjen në ndihmë, dhe Jason dhe João janë të impresionuar!

Një mysafir pëson një urgjencë mjekësore

Poshtë Deck Poshtë Në përmbledhje
(Foto nga: Mark Rogers/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Rreth mesditës, një mysafir ankohet te miqtë e tij se nuk ndihet shumë mirë. Megjithatë, ai po ia del mbanë. Ata të gjithë i japin Margot testin e saj më të madh kur vendosin ta lënë fatin të vendosë për pijen e tyre të ardhshme. Duke rrotulluar një rrotë virtuale, ata duan një përzgjedhje të koktejeve të ndryshme. Është ideja e Margot për një “makth”, por siç thekson Aesha, “mjeti i përsosur stërvitor”. Margot duhet të mendojë më mirë për veten, pasi ajo e rrëzon atë nga parku. Madje, ajo merr dhuratë nga një prej të ftuarve një kapele dhe i ofrohet një palë pantallona të shkurtra të ngjashme.

Atë natë, të ftuarit vijnë për darkë. Është një organizim i bukur dhe ka disa ushqime mahnitëse për t’u shërbyer. Megjithatë, kur lëshohet motori, ndodh fatkeqësia. Mysafiri që u ndie i sëmurë më herët gjatë ditës duket se fillon të përshtatet, përpara se të shkumëzojë në gojë. Aesha thërret kapitenin Jason, i cili thërret për një mjek, dhe ajo telefonon për këshilla mjekësore. Episodi përfundon me të frikshmen VAZHDON.

Below Deck Down Under vazhdon të hënën në 8/7c në Bravo.