Përmbledhje e sezonit 8 të Episodit 15 të Mesdheut Below Deck

Klea

Përmbledhja përfundimtare e Sezonit 8 të Mesdheut poshtë Deck

Poshtë Deck Mesdheut Më në fund ka mbërritur finalja e sezonit 8, por çfarë ndodhi në Episodin 16? Shumë puthje, pasi Xhesika u zotua të luante lojëra me Lukën. Fatkeqësisht për të, ajo nuk është shumë e mirë për t’iu përmbajtur një plani veprimi. Ne pamë gjithashtu rikthimin e Natalya, i cili doli të ishte pak i mbingarkuar, ashtu si pjesa tjetër e sezonit. Ja gjithçka që ndodhi në Sezonin 8 të Below Deck Med, Episodi 16: “Gess Who’s Coming For Dinner”.

Natalya planifikon kthimin e saj të madh

Natalya u largua më herët gjatë sezonit, sepse nuk mund të përballonte dot dëmtimet mendore të të dashurit të saj që flinte me gra të tjera. Ndërsa ata ishin në një lidhje të hapur, ai dukej se donte që kjo të ishte e hapur vetëm për të. Kështu, ajo përgatiti rikthimin e saj në natën e fundit të ekuipazhit, duke i dërguar mesazhe sekrete Jack dhe Luka. “Thuaji të dashurës tënde se shërbimet e saj nuk do të nevojiten më,” ngacmon ajo Lukën. Ai flirton menjëherë, ndërsa vjedh puthje me Xhesin dhe i ka duart mbi të sa herë që mundet. Më pëlqeu Luka para këtyre episodeve të fundit. Ai tani është dëshmuar se është pak miu.

Po për statutin përfundimtar? Ekuipazhi bën më të mirën me atë që ka. Ata kanë ngecur në bankën e të akuzuarve, ndaj planifikojnë një ekskursion dhe një festë private me shkumë në klubin lokal të plazhit. Mjerisht, Max nuk di të ndjekë udhëzimet. Kështu që festa me shkumë nuk fillon mirë. Megjithatë, Kyle është gati për të marrë disa flluska që rrjedhin, dhe të ftuarit duken mjaft të lumtur pasi të ketë përfunduar gjithçka.

Pas një darke të shijshme të natës së fundit, të ftuarit largohen të nesërmen, kryesisht të lumtur. Përveç Dr. Douchebag. Ai është ende i zemëruar me partnerin e tij që merr frymë në drejtimin e gabuar.

Këtë sezon charter, ekuipazhi fitoi 182,000 dollarë bakshish. Kjo zbret në pothuajse 15,000 dollarë për person. Aspak keq!

Ju merrni një puthje, dhe ju merrni një puthje!

Përfundimi i sezonit 8 të Below Deck Mediterranean

Është nata e fundit e ekuipazhit! Pas darkës me kapitenin Sandy, ku Jess u shkatërrua dhe e quajti Lukën një “djalë të përgjakshëm” para të gjithëve, pasi mësoi se ai i kishte dërguar mesazhe alumes Below Deck Katie Flood dhe dukej i emocionuar ndërkohë që e bënte këtë. Të paktën, sipas Kyle. Më pas grupi u drejtua për në klub. Sandy u kthye me mençuri në jaht.

Në klub, Natalya bëri kthimin e saj madhështor. Përveçse, ishin pak pantallona. Ajo u pajtua me Kyle, i cili tha se i vinte “sinqerisht” keq. Natalya vuri në dukje se ajo nuk duhet ta kishte futur veten në një bisedë rreth komunitetit LGBTQ+. Por ishte Xhesi ai që vendosi të niste Olimpiadën e çrregullt.

Ajo kapi një djalë të rastësishëm dhe filloi të dilte me të. Kjo i dha Natalyas dhe Lukës dritën jeshile që gjithashtu të fillonin të dilnin jashtë, pikërisht përballë Xhesit. Max nuk e pëlqeu atë dhe tha se ishte në atë moment ai filloi të humbiste respektin për Lukën.

Në fund, Max në fakt dëshmoi se ishte zotëria më i madh i sezonit pasi grupi u kthye në jaht. Ai mendoi se veprimet e Lukës me Natalia-n ishin pa klasa, madje i kërkoi Lily-t leje për të puthur Xhesin, në mënyrë që ajo të hakmerrej.

Çuditërisht, Lily më pas u mërzit kur ndodhi puthja dhe Xhesi u kthye me vrap në kabinën e Lukës gjithsesi. Lara i thotë Xhesit se ajo ka nevojë për “një kontroll mendor” dhe për të fituar pak respekt për veten. Jam i sigurt që ato fjalë tingëlluan qartë të nesërmen në mëngjes, kur keqardhja e gjumit me Lukën përsëri hyri brenda. Lili dukej se e fali edhe Maksin. Dyshja shijuan një seancë të qetë në një kabinë të ftuar.

Koha për të thënë (më në fund) lamtumirë

Përmbledhja e fundit e Sezonit të 8-të të Mesdheut poshtë Deck

Me bollëk hangover, erdhi koha që ekuipazhi të thoshte lamtumirë. Lily fillimisht doli nga varka dhe u dërgua te një mjek për një këmbë të lënduar. Haleigh dhe Max ishin të radhës, dhe megjithëse ky nuk ishte sezoni më i mirë i këtij të fundit, ai bën një televizion të mrekullueshëm. Do të doja t’i shihja të dy këta të dy përsëri në të ardhmen. Janë dridhje të mira. Shumicen e kohes.

Jess thotë lamtumirë, duke premtuar në rrëfim se “ka mësuar një mësim të madh” me Lukën. Pra, përsëri, është e çuditshme kur të dy thonë se do të shihen së shpejti. Sapo Xhesi është larguar nga varka, Luka po i dërgon mesazh Natalyas, duke u përgatitur ta takojë atë sapo të niset. Ai është rrëzuar kaq thellë kur bëhet fjalë për të fituar ndonjë respekt. Megjithatë, ai është duke u përplasur me një modele të OnlyFans tani. Ndoshta ai e ka mësuar angazhimin?

Lara dhe Jack janë të radhës, dhe më pas vjen koha e Kyle. Ai ka një lamtumirë emocionale me kapitenin Sandy. Kyle e falënderon atë për “mundësinë” për të ndryshuar dhe e quan atë një “shoqe vërtet të mirë”, si dhe një shefe. Ajo i thotë atij të mos harrojë se ai është një “njeri i mirë”. Unë me të vërtetë shpresoj se ai ka ndryshuar.

Më në fund, Luka dhe Tumi shkojnë. Ata marrin pak dashuri nga kapiteni Sandy për udhëheqjen e tyre. Ndërsa kreditet fillojnë të rrokullisen, Tumi thotë se ka nevojë për pushime dhe një terapist. Pas këtij sezoni rraskapitës, edhe shikuesit!