Përmbledhja e Episodit 3 të Luginës: Doubting Doute

Klea

Përmbledhja e Episodit 3 të Luginës: Doubting Doute

Mirë se vini përsëri në Lugina Përmbledhja e episodit 3, “Doubting Doute”. Episodi i javës së kaluar tregoi djemtë dhe vajzat duke kaluar netët e tyre përkatëse në qytet. Megjithatë, këtë javë, Kristen e gjeti veten në qendër të disa thashethemeve të çrregullta që pothuajse dukeshin si një lojë e keqe telefonike. Të gjithë, dhe dua të them të gjithë, zgjodhën të ndiznin Kristen për shkak të akuzave që ajo hodhi si një diskut mbi Michelle gjatë Natës së Girls. Mjerisht, Jesse dhe Michelle po kuptojnë gjithashtu se ata janë në përrua pa asnjë vozis kur bëhet fjalë për marrëdhënien e tyre. Shikuesit më në fund hedhin një vështrim në jetën e Janet dhe Jason pasi të dy janë të stresuar për jetën me fëmijën e tyre të ri. Këtu është gjithçka që ndodhi në Episodin 3 të Luginës.

Shpërthimi i tregut të fermerëve

Lëreni Jax-it të përpiqet t'i kthejë limonët në limonadë të mirëfilltë, ndërsa ai u përpoq të mbulonte sa keq shkoi Nata e Guy's. Jax ende duket se e ka të vështirë të kuptojë se ftesa e Aleksit, ish-të dashurit të Kristenit, ishte një çështje kryesore për Lukën, i cili e bëri të qartë se nuk do të ishte në rregull me këtë. Gjithashtu, a mund të flasim se sa mbështetëse është Brittany për hjinxs e Jax-it? Shenjtor i fjalëpërfjalshëm.

Mjerisht Brittany, e cila u përpoq të “merrte” për Jax përfundoi duke u mbërthyer në mes pasi Crazy Kristen humbi qetësinë. Unë do të them, kushdo që ishte në post-edit ka nevojë për një rritje, sepse zëri i Brittany-t i dubluar mbi fjalët e Kristen ishte i paçmuar.

Tani fjala për frenimin e Brittany është se “Kristen filloi t'i afrohej Janet-it, e cila i tha Jasmine-t se Michelle ishte raciste dhe një republikane dhe gjithë këto marrëzi.” E shihni se çfarë dua të them me një lojë të keqe telefonike?

Jasmine u hodh në fytyrën e Kristen duke e bërë të ditur se nuk do të hidhej nën autobus. Kristen u dyfishua dhe tha: “Në fakt kjo është ajo që më tha Zach”. Fut kaos këtu. Në mënyrën më dramatike të mundshme Zack bërtet, “Unë kurrë nuk e kam thënë këtë!”

Michelle nuk është e kënaqur

Përmbledhje e Episodit 3 të Luginës

Kamerat kapën Michelle dhe Jesse të nesërmen në mëngjes dhe nëna e një fëmije nuk ishte e kënaqur. Ajo i thotë të shoqit se “nuk kishte fjetur. Hera e parë në jetën time kam dëgjuar ndonjëherë emrin tim të lidhur me ato fjalë. Unë jam ende i tronditur.”

Dëgjo, Michelle ka çdo të drejtë të mërzitet, por Xhesi është atje duke ngrënë mëngjesin pa u shqetësuar aspak. Hajde, burrë! Xhesi tregon disa emocione kur hedh F-bombën, por fatmirësisht vajza e tyre, Isabella sigurohet që ta lërë në kohë babin e saj për fjalën e keqe.

Kam idenë se Michelle e di se Xhenet nuk është fajtore dhe madje thekson se ajo është meksikane e gjeneratës së parë dhe persiane e gjeneratës së parë. Fatmirësisht ne jetojmë në një ditë të FaceTime, në mënyrë që të mund të shkojmë në fund të çështjeve. Michelle thërret menjëherë Xhenetin, e cila fjalë për fjalë qesh dhe i quan akuzat “bullsh*t”. Xhenet vëren se ajo duhet të ketë një bisedë me Kristen sepse këto thashetheme e bëjnë atë “të zemëruar me të”. Janet konfirmon “ato fjalë dhe emri yt nuk doli kurrë nga goja ime në të njëjtën fjali”.

Gjatë një rrëfimi, Xhenet shpjegoi se ajo duhej të vendoste një “kufi” me Kristen dhe nuk i pëlqente. Pra, a mund të jetë hakmarrje nga ana e Kristenit? Pika e nxehtë e Xhenetit është se Kristen nuk dëshiron që ana e Alex-it të ndarjes të bëjë rrugën drejt Lukës. Teoria gjurmon.

Epoka e zuzarëve të Kristenit

The Valley Episodi 3

Kristen është e pavëmendshme që dikush është edhe i mërzitur me të në këtë pikë. Ajo po paketon kutitë e saj lëvizëse dhe po përgatitet për hapësirën e saj të re me Lukën. Unë do të them se askush nuk ka nevojë të dijë për “të gjithë barazimin e lodrave seksi” të Kristen, por ja ku jemi. Të paktën ajo ka vend për të luajtur tani.

Kam përshtypjen se Kristen mendon se është vigjilente, ndërsa i shpjegon Lukës se sapo pa të kuqe dhe Jax po tregohet krejtësisht fals. Sipas Kristen, “përpara se të fillonte prodhimi kishte shumë mute në grup. Xhenet po përpiqej të fillonte një mori mute duke nënkuptuar se Michelle mund të ishte një homofobike ose raciste. Më pas fillojnë xhirimet, kamerat janë ngritur dhe të gjithë do ta mohojmë.”

Më dua një Kristen të pavarur që ndihet sikur është kthyer në qoshe. Unë i jap meritën Lukës, sepse ai ishte me vend që i tha Kristenit se ajo kishte gabuar për armatimin e informacionit që i tha. Ai duket i bazuar. Zot, shpresoj që ajo të mund ta mbajë këtë.

Darka nga ferri

Përmbledhje e Episodit 3 të Luginës

Xhesi dhe Michelle kanë vendosur të organizojnë një festë me temë Kapri dhe unë tashmë jam i rraskapitur nga kjo sepse dyshja u grindën nëse duhet të thuash apo jo festa është “e sofistikuar”.

Ambienti është një shtëpi prej 18.5 milionë dollarësh dhe kjo ishte pjesa më klasore e natës. Ndërsa Luka shpresonte për një darkë paqësore, gjithçka që fitoi ishte kaos. Edhe një herë e pyetur se nga erdhën komentet raciste, ajo drejtoi gishtat nga Zack. Por ne të gjithë e dimë se kur tregoni një gisht në dikë që tre po ju drejtojnë, Kristen.

Megjithatë, kulmi i natës ishte shikimi i një Xhesi të aktivizuar, të cilit Luka i tha të qetësohej. Xhesi donte që Kristen të pranonte se ajo gënjeu, por gjithçka doli kur Xhesi i tha Kristenit “të mbyllte gojën”, duke bërë që Luka të hidhej nga vendi i tij. Ishte një moment shtrëngimi perlash! Siç e tha Zack, Kristen bëri një “merak pa recetë. Duke rrëmbyer numrat sikur të ishte Powerball.” Unë kam nevojë për një shtrirje.

Lugina vazhdon të martën në 9/8c në Bravo.