Përleshje fizike mbi amvisat e vërteta që na kishin tronditur

Klea

Përleshje fizike mbi amvisat e vërteta që na kishin tronditur

Amvise të vërteta shikuesit shpesh janë të ndarë mes dëshirës për të parë një grindje dhe shikimit të një ndeshje mundjeje WWE. Nuk është e pazakontë që gratë e së njëjtës ekskluzivitet të kenë probleme, dhe ndonjëherë ka përleshje fizike në Real Housewives. Personalisht, do të shikoja rrëmbimin e parukeve gjatë gjithë ditës (duke parë ty, Kim Zolciak). Megjithatë, kur bëhet fjalë për gjërat e Jerry Springer, unë mendoj se është pak pa klasë dhe krejtësisht e frikshme.

Sinqerisht, kush ka qenë ndonjëherë aq i keq sa të ndiejë se mënyra më e mirë për ta trajtuar atë është me një grindje fizike? Ky nuk është klubi i vajzave të këqija; është Bravo, për hir të keq, dhe shumica e këtyre grave kanë burra, fëmijë dhe biznese.

Monique kundër Candiace

Unë absolutisht e adhuroja Monique Samuels në Shtëpiake Reale të Potomac. Midis zogut të saj grabitqar që shkoi për Karen Huger, vajrave të saj me ilaçe shtëpiake dhe festave në shtëpi, ajo ishte një amvise argëtuese! Mjerisht, ajo la Candiace Dillard Bassett të përfitonte më të mirën e saj gjatë sezonit 5 dhe udhëtimit të shijimit të verës nga ferri. Dy zonjat filluan të talleshin me njëra-tjetrën, me Candiace duke pyetur: “Më tërhove zvarrë?” Monique u përgjigj: “A do që unë?” përpara se të shfaqej për të rrëmbyer parukën e Candiace dhe duke e tërhequr zvarrë nëpër tryezën e mbushur me gota vere pjesërisht të pira.

Ajo që ndodhi më pas e la kastin dhe ekipin në tmerr, pasi Monique e mbajti këngëtaren për flokët dhe e goditi. Përleshja vazhdoi derisa producentët e Bravo ishin në gjendje të ndanin dy yjet e RHOP. Por sherri nuk kishte mbaruar dhe Candiace bërtiti: “Hiqni kurvën e gomarit nga këtu!” Duke parë vetëm të kuqe, Monique u tha producentëve se ajo ishte “karrem” dhe Candiace “e kishte kërkuar atë”. Më pas ajo u nis duke vrapuar rreth hambarit, duke u përpjekur të gjente përsëri Candiace.

Kenia kundër NeNe

NeNe Leakes e humbi qetësinë gjatë episodit të janarit 2020 që e tregoi atë duke u përpjekur të godiste armikun e saj, Kenya Moore. Përleshja erdhi vetëm disa muaj pasi NeNe iu shkri dollapit, ku ajo grisi bluzën e një kameramani dhe dyshohet se u përpoq ta mbyste atë.

Pasi Kenia u fut në një bisedë, NeNe u zhvendos drejt saj, duke thënë: “Mbylle f**k, b***h.” E mprehtë si kurrë më parë, u përgjigj Kenia, duke imituar ndjenjat e OG. NeNe u zemërua më shumë, duke bërtitur, “Ti mbylle f**k! E mbylle f**k! Ke marrë nënën e gabuar.” Pikërisht përpara se të ndërhynin producentët, NeNe u pa duke u përpjekur t’i lëkundte nënës së një fëmije.

Teresa vs Danielle vs Ashlee

Kush mund të harrojë ndonjëherë luftën e North Jersey Country Club në Amvise të vërteta të Nju Xhersit? Pasi Teresa Giudice u përpoq të bënte paqe (ende për debat), Danielle Staub qëndroi në këmbë, duke i thënë OG-së që të mos e quante “e dashur”. Sa hap e mbyll sytë, Tereza u tërbua, duke bërtitur: “A është b***h më mirë?” Një këshillë: kurrë mos i thuaj Terezës se shtëpia e saj është e mbyllur, ose do të të ndjekin nëpër një hapësirë ​​eventesh sikur të jesh në Churchill Downs.

Ndërsa Danielle vrapoi për të shpëtuar jetën e saj, ajo theu një thembër, qau dhe në një farë mënyre mblodhi energjinë për të kapur ish-bindrojën e saj. Ndërsa përleshja u nxor jashtë, e pakthyeshmja (shih lojën e fjalës) ndodhi teksa kamerat kapën Ashlee Holmes duke rrëmbyer zgjatimet e Danielle dhe ia hoqën nga koka. Eshtë e panevojshme të thuhet se nuk kishte “dashuri dhe dritë” atë natë.

Jennifer kundër Danielle

Craig Barritt/Getty Images

Së fundmi u publikua lajmi se Danielle Cabral dhe Jennifer Aydin ishin pezulluar nga xhirimet për shkak të një sherri fizik. Përsëri, këto gra kanë fëmijë dhe biznese që duhet të përpiqen t’i mbrojnë, jo ta luftojnë atë në rrugë.

Çaji që derdhet është se Jen filloi sherrin duke shtyrë vendasin e Long Island, i cili më pas me sa duket i hodhi një gotë plastike gruas së kirurgut plastik. Ugg, kur do të mësojnë gratë që gotat janë një enë për pije të shijshme, jo armë? Insajderët kanë pohuar se Jen filloi të rrjedh gjak, dhe tani Bravo i ka vendosur të dyja gratë në time-out.

Sipas Us Weekly, përleshja ishte për një parukeri të vjedhur dhe një fondacion bamirësie – zonja me stil, me klas. Thuhet se të dyja gratë po përballen me një pezullim të gjatë nga xhirimet, por pyetja duhet të shtrohet – pse ndonjë nga amvisat e vërteta po e përqafon në mënyrë aktive dhunën në vend që ta hasë atë me fjalë? Diçka duhet të jetë në verë, apo jo? Për të parafrazuar Elle Woods, gratë e lumtura nuk sulmojnë gratë e tjera të lumtura, kështu që çfarë ka?