Përgjigja e Bravo ndaj Austen Kroll Shoving JT është një standard i dyfishtë

Klea

Përgjigja e Bravo ndaj Austen Kroll Shoving JT është një standard i dyfishtë

Unë jam i mërzitur tashmë në Bravo për mungesën e përgjegjësisë së tyre kur bëhet fjalë për burrat Sharmi jugor. Për vite me radhë, ka pasur tre fajtorë, Shep Rose, Craig Conover dhe Austen Krolltë cilët vazhdimisht kanë dalë jashtë linjës, duke mos respektuar shpesh ata që i rrethojnë.

Sezoni i 9-të bëri një zhytje të thellë në jetën e errët të dashurisë së Austen-it dhe nëse mendonit se të kapur në një treshe nga e dashura juaj nuk ishte mjaft e keqe, në fakt, ajo u përkeqësua shumë. Austen kishte dy gra që ziheshin për të (pse?) dhe e shijoi vëmendjen, duke çuar në një përplasje të madhe me vëllanë e tij, JT Thomas.

Unë gjithashtu nuk mund të shqelmoj ndjenjën se po ndodh një standard i dyfishtë. Me kalimin e viteve, ka pasur plot amvisa të vërteta që janë futur në zënka (jo sot në qafë), të cilat kanë çuar në grindje fizike. Disa madje janë pushuar nga puna, me Monique Samuels. Por prapëseprapë, këta burra të Bravo-s duket se po e pështjellojnë shpinën pa asnjë pasojë. Austen Kroll duke e shtyrë JT-në duket se nuk i ka shqetësuar aspak producentët e Bravo. Pra, çfarë po ndodh këtu?

Monique kundër Candiace

nuk mund të gënjej; Unë kam qenë mbi Candiace Dillard Bassett për një kohë tani, dhe këndi i saj trekëndësh vetëm më mërzit më shumë. Megjithatë, përsëri në Real Housewives të Sezonit 5 të Potomac, Candiace dhe Monique humbën rrugën dhe nuk mundën të gjenin rrugën e tyre drejt paqes, pavarësisht sa shumë u përpoqën. Ndërsa në një degustim të verës, një gisht me gisht çoi në një gotë verë të hedhur, e cila çoi në një ndjekje rreth hambarit. Ndërsa Candiace pyeti, “A do të më tërhiqni zvarrë?”

Monique vazhdoi t’i kthente flokët këngëtares duke e ditur se kush nuk pushtoi hapësirën personale të dikujt. Monique pa të kuqe, duke u ngjitur në flokët e Candiace dhe nuk pranoi ta lëshonte. E gjithë skena ishte intensive për t’u parë, dhe kjo bëri që Monique të largohej nga seria pas sezonit 5.

Austen kundër JT

Gjatë finales së sezonit 9, grindja e Austen dhe JT u ndez aq shumë sa pronari i Trop Hop-it e largoi rishtarin nga piedestali i tij. Pasi deklaroi dashurinë e tij për Taylor Ann Green, JT nuk iu dha asnjë shpresë se ai do ta merrte ndonjëherë vajzën e tij. Taylor, në fakt, shpresonte të kthehej me Shep dhe kërcënoi edhe një herë se do të përdorte Austen si gurin e saj. Përveç vetes me zemërim, kishte plotësisht kuptim pse komenti i radhës i Austen-it do ta kishte larguar Napoleonin e Vogël. Austen tha: “Ti më në fund je në nivelin e syve me mua.”

JT nuk qëndroi për asgjë dhe duartrokiti duke bërtitur, “Ti je një gjarpër dhe një frikacak. Ju keni qenë gjeneza e pse ka kaq shumë dhimbje dhe lot. Të gjithë këtu kanë thënë se je një shoqe sa për krahë, të cilës nuk mund t’i besohet asnjë gruaje.” Në skenën tjetër të prerë, Austen ndau pikëpamjen e tij, duke vënë në dukje: “Tani e kuptoj – ai është xheloz për mua. JT është shumë xheloze për mua. Ai e donte kaq shumë Taylor-in, dhe unë e kuptoj vajzën. JT jo. Djemtë si JT nuk e kuptojnë vajzën. E marr vajzën.”

Gjatë skrapit, Austen goditi pikën e tij të thyerjes dhe e shtyu JT menjëherë nga stoli. Pas nëntë vitesh shfaqje, Austen u shtir si e tronditur që sapo kishte ndodhur një përleshje fizike. Por si të gjithë shikuesit e Bravo, JT dukej se mendonte se Austen sapo kishte goditur kartën e tij, duke vënë në dukje: “Ti më godit mua i pari. Gjeje çfarë? Ju fu * mbret humbni. Nuk do të shihemi më kurrë.”

A ishin të ndryshme përleshjet e tyre fizike?

Teknikisht, jo, një luftë është një luftë. Një anëtar i kastit të Bravo vuri duart mbi një tjetër anëtar të kastit të Bravo. Me sa mbaj mend, kjo thjesht nuk lejohet. Megjithatë, ky mund të ketë qenë një rregull i pashkruar dhe shumëçka ka ndryshuar në lidhje me realitetin televiziv.

Gjërat bëhen të ndërlikuara kur rrjeti bën një modifikim të vështirë, siç duket se e kanë bërë në Southern Charm. Nuk duket sikur prodhuesit treguan saktësisht se çfarë u rrëzua, edhe pse duket sikur Austen ishte i pari që shtyu, duke bërë që JT të fluturonte në ajër.

Nëse pretendimet e Austen janë të vërteta, shikuesit duhet të ishin lejuar të shihnin pjesën tjetër të pamjeve, të cilat ndoshta do të duhej të përfshinin kërcimin e JT për goditjen me kokë. Me luftën Real Housewives of Potomac, u duk sikur pamë shumë më tepër nga ajo që ndodhi pasi gjithçka ishte shumë e ashpër. Personalisht, unë mendoj se Austen duhet të mbahet në të njëjtin standard si Monique, por ne të gjithë e dimë se me shumë mundësi nuk do të ndodhë.