Përditësim: Si po bën Janelle Brown pas vdekjes së Garrison?

Klea

Përditësim: Si po bën Janelle Brown pas vdekjes së Garrison?

Lajmet e javës së kaluar e shpërndanë atë Janelle Brown dhe djali i Kody Brown, Garrison Brown, kishte ndërruar jetë në moshën 25-vjeçare. Gratë Motra shikuesit u tronditën pasi nuk e kishin idenë se fëmija i shtatë i patriarkut poligam kishte pasur vështirësi. U raportua se Garrison u gjet i vdekur nga një plagë e vetëshkaktuar me armë zjarri. E gjithë familja është në zi, ndërsa përpiqen të marrin çmos për të marrë pjesët e një jete të shkatërruar.

Familja Brown ka pasur vite të vështira të fundit, kryesisht për shkak të patriarkut të lumtur nga sundimi. Kody ishte në dalje me djemtë e tij më të mëdhenj, përfshirë Garrison, pasi shpërtheu një grindje e rëndësishme mbi rregullat e familjes COVID-19. Kody refuzoi të ishte njeriu më i madh dhe të shtrihej, duke e lënë djalin e tij të ndihej i braktisur. Për fat të mirë, Janelle ishte ngritur gjithmonë në pjatë për të mbrojtur djemtë e saj. Edhe kur Kody donte ta nxirrte Garrison nga shtëpia, ajo refuzoi dhe e lejoi të qëndronte. Duke qenë gjithmonë nëna mbrojtëse.

Janelle përpiqet të shërohet

U zbulua se funerali për Garrison ishte bërë më 9 mars. Megjithatë, Janelle ndau një Story në Instagram disa ditë më vonë për t’i dhënë ndjekësve të saj pak përditësim. Rezulton se pas funeralit, ajo vendosi të kthehej në shtëpinë e vajzës së saj, Maddie Brown në Karolinën e Veriut për një pushim shumë të nevojshëm. Fotoja e parë tregon Xhenelën duke ecur dorë për dore me nipërit e saj drejt skajit të oqeanit. Në mbishkrim shkruhej: “Disa terapi me ujë dhe diell… DHE FOSHNJET GJYQËSORE”.

Fotografia e dytë paraqiste një pamje të bukur deti me dy nipërit e saj më të mëdhenj duke luajtur në valë. Në mbishkrim shkruhej: “Pushime pranverore për Kiddos, kështu që u nisëm për në plazh për ditën. Moti ishte i bukur. Uji ishte ende i ftohtë, por nuk e ndaloi Evie-n apo Axel-in.” Janelle nuk komentoi për vdekjen e Garrison, por supozohet se ajo ishte ende duke e përpunuar të gjithë situatën pasi gjeti ngushëllim me vajzën e saj më të madhe.

Terapia e maceve

Megjithatë, Janelle postoi përsëri, duke theksuar se ajo “u përlot” pasi i kishin thënë se kaq shumë kishin dhuruar në strehën e maceve nga e cila Garrison kishte birësuar. Asnjëherë nuk duhet nënvlerësuar dashamirësia e të huajve gjatë një kohe të vështirë, dhe ndërsa tregonte tre macet e djalit të saj, Janelle shkroi: “Po më thonë për donacionet e të gjithëve për @highcountryhumane @arkcatsanctuary në emër të Garrison. Faleminderit të gjithëve për bujarinë tuaj. Do të thotë kaq shumë. Macet që ai adoptoi nga të dyja agjencitë ishin kaq të rëndësishme për të. Atij i pëlqente të ishte baba mace.”

Janelle më pas ndau një postim nga High Country Humane, i cili vendosi të nderonte Garrison në një mënyrë shumë të veçantë. Në postim thuhej: “Sot kujtojmë dhe festojmë jetën e Garrisonit, një miku dhe një dashnor i jashtëzakonshëm macesh, mirësia e të cilit preku jetën e të gjithë atyre që e njohën, me dy dhe me katër këmbë. Dashuria e palëkundur e Garrison për macet ishte një pasion i sinqertë.” Falë bujarisë së të huajve, donacionet kanë arritur në 13,000 dollarë, dhe ata kanë mundur të ushqejnë dhe kujdesen për 150 mace.

Postimi përfundonte duke thënë: “Trashëgimia e Garrisonit është dhembshuria, e qeshura dhe dashuria e pakushtëzuar. Shpirti i tij jeton në çdo mjaullimë, në çdo gjumë komod në prehër dhe në kënaqësinë e zhurmshme të maceve që ai adhuronte.”

Koha e Xhirimit

US Sun ishte i pari që raportoi se TLC vazhdoi të filmonte gjatë pasojave të vetëvrasjes tragjike. Një burim i familjes vuri në dukje se “Familja normalisht është gjithmonë duke filmuar, qoftë me kamera aktuale apo në telefonat e tyre. Sado e trishtueshme të jetë, vdekja e papritur e Garrison erdhi gjatë kohës së xhirimeve.” Është ende e paqartë nëse Kody dhe Janelle janë ribashkuar për funeralin, por mund të supozohet se të dy ishin të pranishëm.

Janelle do të ketë ulje-ngritjet e saj ndërsa ajo fillon udhëtimin e saj të shërimit. Ndërsa asgjë nuk do ta largojë plotësisht dhimbjen, nëna e gjashtë fëmijëve mund të gjejë bukurinë në çdo ditë ndërsa rrethohet me familjen dhe miqtë e saj të ngushtë.