Patricia Altschul e Southern Charm ribashkohet me Butlerin Michael Kelcourse

Klea

Patricia Altschul e Southern Charm ribashkohet me Butlerin Michael Kelcourse

Ai mund të mos jetë i pranishëm në kamera, por Michael Kelcourse është ende pjesë përbërëse e Sharmi jugor. Si Patricia Altschul’s ish-butler për 18 vjet, Michael ishte i njohur gjerësisht për standardin e tij të patëmetë dhe aftësitë në artin e bërjes së martinave.

Michael pësoi një goditje në palcën kurrizore në vitin 2021. Rrjedhimisht, goditja shumë e rrallë, por malinje, e la atë me kufizime që i ndryshonin jetën. Patricia dhe shërbëtori i saj i dashur u detyruan të ndaheshin. Ai u transferua në një qendër në Florida për t’u fokusuar në rehabilitimin.

Megjithëse ata flasin rregullisht në Zoom, dhe shërbëtori profesionist shpesh përmendet në Southern Charm, Patricia dhe Michael nuk janë takuar personalisht që kur ky i fundit u largua nga Charleston.

Tifozët ishin të kënaqur kur e panë atë çift të bashkuar

Duke i munguar asaj prekje personale që nuk mund të kapërcehet një videotelefonatë, Patricia bëri udhëtimin për të vizituar Michael së fundmi. Ajo ka ndarë një postim në Instagram me fansat për të përkujtuar këtë ngjarje.

“Së pari ishte Covid, pastaj fraktura ime e shpinës, kështu që kjo është hera e parë që kam mundur të kaloj kohë me Michael,” shkroi Patricia në përshkrimin e një fotoje të dyshes duke drekuar së bashku.

Matriarkja Southern Charm po pi një martini ngjyrë burgundy që duket se përputhet me zgjedhjen e saj të unazës për atë ditë. Pjesa tjetër e ansamblit të saj është e zezë. Krahas saj, Michael ka veshur një këmishë me kopsa me vija të bardha dhe të kuqe. Një batanije me dizajn të ngjashëm i mbulon këmbët.

“Znj. Një vizitë ishte dhurata më e madhe që kam marrë ndonjëherë”, ka postuar ai në komente.

Deflektorja mjeshtërore e Southern Charm Austen Kroll gjithashtu vlerësoi takimin. “Të pëlqen kjo,” shtoi ai në komente. “Kam marrë një mesazh të pabesueshëm nga [Michael], javen e shkuar. Më tha, ndër të tjera, se kisha madhështi përpara dhe se atij i pëlqente që unë e quajta atë “të rremë” në [BravoCon 2023].”

Tifozët u futën për të dërguar urime dhe për të lavdëruar pozitivitetin e Michael.

Ndiqeni Southern Charm të enjteve në 8/7c në Bravo.