Parashikimet tona për të fejuarin 90-ditor: Për fat të mirë?  Sezoni 8

Klea

Parashikimet tona për të fejuarin 90-ditor: Për fat të mirë? Sezoni 8

I fejuari 90-ditor: Për fat të mirë? Sezoni 8 është pothuajse këtu, dhe ne jemi të kënaqur! Sezoni 8 do të shfaqë nëntë çifte të mëdha, disa i kemi njohur për një kohë dhe disa janë ende mjaft të reja. TLC e dinte se çfarë po bënin kur bënë kastin këtë sezon, pasi sigurisht që do të ishte një udhëtim i egër! Këtu janë të gjitha parashikimet tona për Happily Ever After? Sezoni 8, megjithëse nuk shpresojmë saktësisht se kemi të drejtë me të gjitha!

Michael do të vijë më në fund në Amerikë

Një nga parashikimet tona më pozitive për Happily Ever After? Sezoni 8 është se Michael Ilesanmi më në fund do të arrijë në Amerikë! Michael dhe gruaja e tij Angela Deem janë shfaqur në një sërë sezonesh, të gjitha ndërsa kanë të bëjnë me një marrëdhënie në distancë. Pasi aplikimi i tij për vizë K1 iu refuzua, Michael dhe Angela vendosën të martoheshin në Nigeri. Çifti më pas aplikoi për një vizë bashkëshortore për Michael, e cila do të jetë pjesë e historisë së tyre të sezonit 8.

Traileri për Happily Ever After? Sezoni 8 prezanton Michael në pritje për të dëgjuar fjalë për vizën e tij bashkëshortore. Angela fluturoi në Nigeri për t'u bashkuar me të për pritjen, e cila është stresuese për të dy. Në fund të fundit, ne mendojmë se Michael do të vijë më në fund në Amerikë gjatë sezonit të 8-të, gjë që ai ka pritur ta bëjë prej vitesh. Michael është raportuar gjithashtu të jetë në Amerikë prej disa muajsh, gjë që e forcon parashikimin tonë.

Ed do të mashtrojë Liz-in

Fatkeqësisht, ne nuk parashikojmë gjëra pozitive për Ed Brown dhe Liz Woods në Happily Ever After? Sezoni 8. Ed dhe Liz kanë pasur gjithmonë një marrëdhënie të trazuar, dhe janë ndarë dhe janë bashkuar shumë herë. Disa shikues u hutuan kur Ed dhe Liz u luajtën për Sezonin 8, pasi duket mjaft e qartë se të dy tani janë ndarë. Ed dhe Liz fshinë njëri-tjetrin nga faqet e tyre në rrjetet sociale, dhe Liz ka lansuar me vështirësi një të dashur të ri.

Për sa i përket historisë së sezonit 8 të Ed dhe Liz, duket mjaft e sigurt nga traileri që ai e tradhton atë në një moment. Ed shihet duke i thënë Lizit se ai “duhej të ishte pastruar”, gjë që duket se sugjeron pabesi. Për më tepër, Liz i thotë Edit se për këtë çështje duhej ta merrte vesh nga një prej miqve të Edit, gjë që më tej nënkupton se ka pasur mashtrim. Kjo mund të çojë potencialisht në atë që duket të jetë ndarja përfundimtare e Ed dhe Liz.

Nicole & Mahmoud do të vazhdojnë të luftojnë me dallimet kulturore

Nicole Sherbiny dhe burri i saj Mahmoud El-Sherbiny luftuan me dallimet kulturore në 90 Day Fiancé: The Other Way, dhe ndoshta do të vazhdojë akoma. Ndërsa Nicole është amerikane e lindur dhe e rritur, Mahmoud është mësuar me stilin e tij të rreptë islamik në Egjipt. Nicole u konvertua në Islam pasi u martua me Mahmudin, me zgjedhjen e saj, por ka luftuar me disa nga pritshmëritë strikte të Mahmudit prej saj. Veçanërisht veshjet kanë shkaktuar probleme në çift.

Në sezonin e ardhshëm, Nicole dhe Mahmoud ka të ngjarë të vazhdojnë të përplasen për të njëjtat çështje. Mahmoud tani do të jetojë në Amerikë me Nicole, edhe pse kjo me shumë gjasa nuk do t'i ndryshojë mendjen. Mahmoud dukej shumë i mbërthyer në mënyrat e tij në Rrugën tjetër, dhe ndoshta do të vazhdojë të dëshirojë që Nicole të vishej shumë modeste. Kjo mund të shkaktojë konflikt, veçanërisht pasi Nicole shihet e veshur me një bluzë pa mëngë në trailerin e sezonit 8.

Gino dhe Jasmine do të vazhdojnë të kenë të njëjtat luftime, më pas do të grimcohen

Gino Palazzolo dhe Jasmine Pineda janë bërë mjaft të njohura në universin e të fejuarit 90 Day, por jo për arsyet më të mira. Ndërsa Gino dhe Jasmine kanë qenë gjithmonë të diskutueshme, linjat e tyre të historisë tani janë po aq të mërzitshme dhe të lodhshme si kurrë më parë. Çifti është i famshëm për grindjet e tyre dramatike dhe mbi krye, të cilat gjithmonë duket se zgjidhen në asnjë kohë.

Nga ajo që kemi parë nga traileri, duket se Gino dhe Jasmine do të vazhdojnë të njëjtat mashtrime në Happily Ever After? Sezoni 8. Traileri paraqet një tjetër debat teatror mes Xhino dhe Jasmine, ku ajo i hedh një pije. Këto zënka po bëhen të vështira për t'u marrë seriozisht, pasi si Xhino ashtu edhe Jasmine duken sikur duan të shpërthejnë në të qeshura kur i filmojnë. Ne plotësisht mendojmë se disa nga këto janë të inskenuara!