Parashikimet tona për Sezonin 11 të Poshtë Deck

Klea

Parashikimet tona për Sezonin 11 të Poshtë Deck

Poshtë kuvertës Sezoni 11 sapo ka filluar transmetimin, dhe megjithatë, ne tashmë mund të kuptojmë se ujërat e trazuar janë përpara. Për fat të mirë, ne kemi tre fytyra të njohura që na bashkohen në det këtë sezon. Ndërsa do të na mungojë kapiteni Lee Rosbach, ne jemi mirënjohës që kemi ish-udhëheqësin e Below Deck Adventure, kapitenin Kerry Titheradge. Ne jemi gjithashtu shumë të emocionuar për të mirëpritur përsëri Fraser Olender dhe madje edhe Ben Willoughby, tani për tani.

Fatmirësisht për Fraser, departamenti i tij i brendshëm është solid. Dua të them, Cat Baugh është e ngadaltë, por ne do t’i japim asaj një rrahje për t’u vendosur përpara se të bëjmë gjykimet tona të menjëhershme. Edhe pse parashikimi i Cat është aktualisht pak i turbullt, ne kemi baste të tjera për të cilat në fakt ndihemi shumë fort. Vazhdoni të lexoni për të parë nëse jeni dakord me parashikimet tona për Sezonin 11 të Below Deck.

Kapiteni Kerry Titheradge do ta rrëzojë atë nga parku

Deri më tani, kapiteni Kerry po bën një punë të shkëlqyer në ish-kapinë e rrotave të kapitenit Lee. Ai drejton një anije të ngushtë, siç e pamë në episodin e parë. Përpara se të ftuarit të vinin në bord, ne pamë teksa kapiteni Kerry kontrollonte punën e jashtme dhe të brendshme, duke nxjerrë shënime sipas dëshirës. Më pas ai u ul në rrëmujën e ekuipazhit, duke ndarë një vakt me ekipin e tij të ri.

Ne na pëlqen që ai ishte praktik dhe se ai u integrua aq mirë me ekuipazhin e tij. Në përgjithësi, ne parashikojmë që kapiteni Kerry do të largojë nga parku sezonin e tij të parë në serialin kryesor të Bravo-s, Below Deck. Ose më mirë akoma, jashtë ujit.

Jared Woodin do të pushohet nga puna

Jared Woodin është Bosun këtë sezon, por ai nuk po zgjat shumë. Ai thjesht paraqitet si dikush që është mbi kokën e tyre, por ne do t’i japim atij një përfitim nga dyshimi për gabimin që ka ndodhur tashmë në kuvertën e tij, pasi Beni nuk arriti të përcillte sa pranga donte të hiqeshin kapiteni Kerry. Thënë kështu, Instagrami i Jared përmban zero shenja jete në këtë serial. Megjithatë, e dhëna jonë më e besueshme për këtë çështje është se biografia e tij mungon në faqen e internetit të Bravo.

Jared do të dalë së shpejti. Ky është i vetmi parashikim mbi të cilin ne do të vazhdojmë dhe do të vendosim jetën tonë.

Kur nuk xhironte për Below Deck, Ben fitoi përvojë si Bosun në anije të tjera. Tani që ai është rikthyer për një tjetër sezon në transmetim, Ben tashmë po vepron i mërzitur me shefin e tij të ri, Jared. Megjithatë, nëse na pyet ne, Ben nuk arriti të transmetonte me qëllim informacionin e prangave. Në thelb, ne mendojmë se Beni po gjuan për punën e Jaredit.

Nëse na pyesni tani, do të thoshim se Beni do të marrë promovimin e tij të shumëdëshiruar. Ai do të jetë Bosun i ri pasi Jared të largohet.

Ben Willoughby gjithashtu do të jetë problematik

Traileri për këtë sezon i shton një tjetër element hijesh shfaqjes së Benit këtë vit. Ky dashnor i zonjave duket se fillon telashe brenda ekipit të Fraser. Mbi këtë, ne dëgjuam Fraser duke thënë, “Ju lutemi, mos u përfshini në drama të brendshme”, pasi pamë një video të Benit të ulur për të transmetuar thashethemet për Cat në një tjetër nga gatimet e Fraser.

Po kështu, ne pamë gjithashtu Fraserin duke i thënë “f*ck you” Benit në një skenë tjetër të ardhshme, që do të thotë patjetër se kjo varkë do të lëkundet dhe se njeriu ynë i vogël i shpellave Geico që do të kthehet ka të ngjarë të jetë problematik.

Më shumë se një zierje do të shkarkohet

Ne kishim shpresa të mëdha për ekipin e brendshëm të Fraser këtë sezon. Dhe më pas, ne shikuam Benin të shfaqej në Fraser në trailer, duke thënë se Fraser “kishte shumë njerëz të lënë të largoheshin”. Ne tashmë e dimë se ekipi i kuvertës ka të ngjarë të humbasë Jared. Kjo do të thotë se departamenti i brendshëm do të duhet të humbasë dy ose më shumë gjellë për ta bërë të saktë deklaratën e Benit.

Nga Cat, Xandi Olivier dhe Barbie Pascual, Cat ka të ngjarë të largohet e para. Nga dy që mbeten, ne parashikojmë që Barbie do të ecë në dërrasë më pas, pasi trailerat kanë treguar se ajo dhe Fraser do të përplasin kokat mjaft shpesh.

Shefi Anthony Iracane (Shpresojmë) do ta tërheqë së bashku

Shefi i kuzhinës Anthony Iracane nxori disa pjata të bukura. A mund të flasim për atë Lobster Pad Thai? Problemi është se ai kishte zero ndihmë në galerë, dhe kjo, e kombinuar me mungesën e përvojës së tij për të punuar në jahte, nënkuptonte se koha e tij gjatë çarterit të parë ishte plotësisht jashtë. A mund të marrim, ju lutem, një zierje ose një deckie atje poshtë për ta ndihmuar këtë njeri të lajë enët e tij, apo edhe për ta ndihmuar atë të përgatitet, siç kemi parë në sezonet e tjera të Below Deck?

Meqenëse e dimë që Anthony ka talentin e kërkuar, ne parashikojmë që nëse ai mund të korrigjojë shpejt kohën e tij, ai (shpresojmë) do të jetë në gjendje ta kalojë një sezon të tërë në bord.

Fraser na kujton Kate Chastain, në shumë mënyra. Kjo e bën atë zëvendësuesin perfekt për Kate. Seriozisht, zgjuarsia dhe zhgënjimi i tij përgjatë çdo karte e bën këtë serial kaq argëtues për t’u parë. Ashtu si Kate, ai thotë atë që ne të gjithë (kryesisht) po mendojmë në shtëpi. Ne parashikojmë që edhe një herë, komenti vrapues i Fraser do të sjellë të qeshurat e nevojshme gjatë çdo takimi dramatik të këtij sezoni në Below Deck.

Ai është gjithashtu shumë i lezetshëm, por nëse dikush ia tregon këtë burrit tim, atëherë jo, nuk e kam shkruar këtë.