Parashikimet tona për Ribashkimin e Sezonit 6 të Love Is Blind

Klea

Parashikimet tona për Ribashkimin e Sezonit 6 të Love Is Blind

Dashuria eshte e verber Sezoni 6 ishte një udhëtim i egër, dhe ne jemi gati për ribashkim! Pavarësisht se e nisën sezonin me pesë çifte të fejuar, vetëm dy prej tyre arritën në altar. Amy Cortés dhe Johnny McIntyre u martuan, ndërsa AD Smith dhe Clay Gravesande u përballën me një moment të vështirë në altar pasi Clay tha jo.

Jimmy Presnell dhe Chelsea Blackwell, nga ana tjetër, anuluan ditët e fejesës së tyre para se të shkonin në altar. Si Jimmy ashtu edhe Chelsea kishin qenë më parë në një shesh dashurie, me Jessica Vestal dhe Trevor Sova me respekt. Në të njëjtën mënyrë, Jeramey Lutinski ishte përfshirë në një trekëndësh të ndërlikuar dashurie me Laura Dadisman dhe Sarah Ann Bick. Jeramey përfundimisht e anuloi fejesën e tij me Laura dhe u pa për herë të fundit me Sarah Ann.

Jemi të gëzuar kur shohim këta anëtarë të kastit të ribashkohen në ribashkim, ku me siguri do të derdhet pak çaj! Këtu janë parashikimet tona për atë që do të ndodhë në ribashkimin e sezonit 6 të Love Is Blind!

Amy dhe Johnny janë ende bashkë

Le të fillojmë me një notë pozitive, me çiftin e vetëm të suksesshëm të sezonit, Amy dhe Johnny! Amy dhe Johnny u martuan në një dasmë të ngrohtë në fund të finales, e cila ishte mënyra e përsosur për të përfunduar sezonin 6.

Duket pothuajse e sigurt që Amy dhe Johnny janë ende bashkë. Çifti nuk pati shumë probleme gjatë fejesës së tyre, përveç mosmarrëveshjeve për kontrollin e lindjes. Për më tepër, Amy dhe Johnny postuan një foto të tyre duke ecur së bashku në ribashkim, gjë që konfirmon se ata janë ende bashkë.

Clay & AD Tani janë shkatërruar

E fundit që pamë AD dhe Clay, u la të nënkuptohet se çifti do të vazhdonte të eksploronte marrëdhënien e tyre. Pavarësisht se i tha jo AD në altar, Clay këmbënguli se ai nuk donte t’i jepte fund marrëdhënies fare. Clay ishte ende i interesuar për AD, por ai nuk ndihej ende gati për një angazhim aq të madh sa martesa.

Pavarësisht se nuk u ndanë në fund të sezonit, ka më shumë gjasa që dyshja të jenë ndarë tani. Do të duhej shumë forcë dhe durim nga AD për të vazhduar takimin me Clay pas një zhgënjimi të tillë. Dyshja dukeshin gjithashtu mjaft të pakënaqur me njëri-tjetrin në fotot e parë tashmë nga ribashkimi, gjë që tregon më tej për ndarjen e tyre.

Trevor do të pranojë se ka një të dashur në shtëpi

Trevor hulumtoi një marrëdhënie me Chelsean, gjë që më vonë e la atë me zemër të thyer kur ajo zgjodhi Jimmy-n në vend të saj. Megjithatë, pasi sezoni filloi të transmetohej, disa papastërti dolën në Trevor në internet. Fansat gjetën shpejt prova se Trevor kishte një lidhje përpara se të nisej për në shfaqje, e cila nuk dukej se do të përfundonte kurrë.

Kjo me siguri do të jetë një temë e madhe bisede në lidhje me Trevorin në ribashkim. Traileri i ribashkimit të sezonit 6 tregon Trevorin duke u marrë në pyetje për marrëdhënien e tij të mëparshme dhe sugjeron që ai do të jetë i qartë për këtë çështje. Ose ndoshta, ai do ta shpjegojë atë larg…

Jimmy dhe Jessica kanë folur që nga fundi i xhirimeve

Lidhja e Jimmy-t dhe Jessica-s luajti një rol kritik në sezonin 6, pavarësisht se dyshja nuk u fejuan në lidhje. Jess ishte një temë e vazhdueshme e bisedës në marrëdhënien e Jimmy dhe Chelsea, e cila ndoshta luajti një rol në ndarjen e tyre. Pas takimit në barbeque, Jimmy pranoi se ishte tërhequr nga Jess.

Meqenëse Jimmy dhe Chelsea nuk arritën në altar, nuk do të ishte një tronditje nëse ai do të përfundonte duke u rindezur me Jess-in në një moment. Ndonëse dyshja mund të mos ketë nisur një lidhje, do të vë bast se ata të paktën e konsideruan atë. Në trailerin e ribashkimit, Xhesi shihet duke i thënë Xhimit se mendonte se ishin në marrëdhënie të mira. Kjo sugjeron që ndërsa ata mund të jenë ribashkuar, gjërat ndoshta nuk përfunduan mirë.

Jeramey dhe Sarah Ann po takohen

Ka kohë që nuk e kemi parë Jeramey, por ai me siguri do të ketë disa lajme të mëdha për të ndarë në ribashkim. Jeramey i dha fund fejesës së tij me Laurën pasi u kap me Sarah Ann, lidhja tjetër e tij e dashurisë. Jeramey dukej se u pendua për vendimin e tij pasi takoi Laurën, dhe e fundit që pamë prej tij ishte një udhëtim me ski jet në perëndim të diellit me Sarah Ann.

Nga gjithçka që kemi parë nga ribashkimi deri më tani, duket e sigurt se Jeramey dhe Sarah Ann janë bashkë. Dyshja shihen të ulur pranë njëri-tjetrit në divan, me dorën e Sarah Ann në prehrin e Jeramey në një pikë. Ndërsa ne nuk mund të shohim, nuk e pamë këtë që po vinte, është ende pak surprizë!

Ribashkimi i sezonit 6 të Love Is Blind është i disponueshëm për t’u transmetuar në Netflix nga e mërkura, 13 mars.