Parashikimet e Sezonit 2 të Amvisave Reale të Dubait

Klea

Parashikimet e Sezonit 2 të Amvisave Reale të Dubait

Amvisat e vërteta të Dubait Sezoni 2 është zyrtarisht këtu! Pas gati dy vitesh të gjata pritjeje, më në fund premiera u transmetua më 2 qershor. Chanel Ayan, Caroline Stanbury, Caroline Brooks, Sara Al Madani dhe Lesa Milan u kthyen të gjithë për sezonin 2 të RHODubai. Nga ana tjetër, Taleen Marie bëri debutimin e saj në serial.

Ashtu siç pritej, premiera e sezonit 2 ishte e mbushur me dramë, surpriza dhe sigurisht luks! Ndërsa është ende herët, ne kemi disa parashikime për sezonin pas premierës plot ngjarje. Këtu janë disa gjëra që mund të shohim të ndodhin ndërsa sezoni 2 përparon!

Caroline dhe Sergio do të vazhdojnë të mos pajtohen për të pasur një fëmijë

Premiera e Sezonit 2 prezantoi Caroline dhe Sergio Carrallo si një çift të martuar. Segmenti i tyre i pa ata duke u zhvendosur në shtëpinë e tyre të re, e cila ka qenë rraskapitëse për ta. Caroline e sheh këtë lëvizje si duke shkaktuar probleme në martesën e tyre dhe është gati të përfundojë me të. Megjithatë, ky nuk është problemi i vetëm që vazhdon në jetën e Caroline dhe Sergio.

Të sapomartuarit po mendojnë të kenë një fëmijë së bashku, por duket se nuk janë në të njëjtën mënyrë. Ndërsa Sergio duket i etur për të pasur një fëmijë me Caroline, ajo nuk duket aq e emocionuar. Megjithatë, Caroline vendosi t'i nënshtrohej trajtimit IVF, i cili ishte i suksesshëm. Megjithatë, ajo pranoi gjatë një rrëfimi se nuk është e gatshme t'i vazhdojë gjërat më tej me këtë për momentin.

Meqenëse kjo ishte një pjesë e madhe e historisë së Caroline dhe Sergio gjatë premierës, ne parashikojmë që do të vazhdojë të jetë kështu. Caroline dhe Sergio ka të ngjarë të vazhdojnë të përplasen për këtë temë, pasi të dy ndihen fort për pozicionet e tyre. Sergio ndoshta do të vazhdojë të shtyjë që të ketë një fëmijë sa më shpejt të jetë e mundur, gjë që Caroline nuk do të pranojë.

Sara do të gjejë dashurinë

Gjatë premierës, Sara foli për udhëtimin e saj shërues. Sara aktualisht është duke punuar me një shëruese shpirtërore, e cila duket se e ka ndihmuar vërtet të përballojë problemet nga e kaluara. Duket se Sara është gati të gjejë mashkullin e duhur për të, i cili do të jetë edhe një figurë e mirë babai për djalin e saj Maktoum.

Pavarësisht se ka pranuar se ajo ka frikë të bjerë në dashuri përsëri, duket sikur Sara mund të përfundojë duke e bërë këtë gjatë sezonit 2. Traileri i sezonit 2 ngacmon Sarën duke u përfshirë me një burrë misterioz, i cili vjen për ta vizituar në Dubai. Chanel vëren se burri është gjermano-afrikan dhe Sara duket se është mjaft e dashuruar me të. Madje Maktoum e pyet burrin nëse do të jetë babai apo njerku i tij dhe shihet duke kaluar kohë me të.

Duket sikur ky burrë i ri misterioz bëhet një pjesë e rëndësishme e jetës së Sarës shumë shpejt. Parashikojmë që Sara do të jetë zyrtarisht në një lidhje me të deri në fund të sezonit 2, e ndoshta edhe të mendojmë për martesë!

Chanel do të jetë problematik këtë sezon

Chanel pati probleme me Sarën gjatë premierës dhe duket se ajo do të bëhet më problematike me përparimin e sezonit 2. Në fund të premierës, Chanel dhe Sara u grindën kur Chanel pretendoi se Sara e quajti atë viktimë. Chanel i tha Sara në mënyrë dramatike që të “kontrollonte” shpirtin e saj dhe nuk i dha Sarës shumë mundësi për të shpjeguar.

Traileri parashikon më shumë dramë për Chanel më vonë këtë sezon, këtë herë me Lesa. Chanel shihet duke i thënë Lesës se miqësia e tyre ka përfunduar, ndërsa Lesa pretendon se spektakli nuk ia vlen. I vetmi person që Chanel duket se e do këtë sezon është Stanbury, me të cilin duket se po afrohet çdo minutë. Ne parashikojmë që Chanel do të jetë pas shumë dramës këtë sezon, si dhe Stanbury.

Talina do të sjellë emocione të mira

Do të jetë interesante të shihet se si vajza e re Taleen përshtatet me kastin këtë sezon, por parashikojmë se gjërat do të shkojnë mirë për të. Taleen është shtesa perfekte e sezonit 2, dhe ajo tashmë ka një miqësi të fortë me Brooks. Ndryshe nga disa nga gratë e tjera, Taleen nuk duket shumë e interesuar për dramën. Ndërsa ne nuk dimë ende shumë për Taleen, ne parashikojmë që ajo të pëlqehet më shumë ndërsa sezoni 2 përparon.