Parashikimet e Ribashkimit të Sezonit 8 të Shtëpisë Verore

Klea

Parashikimet e Ribashkimit të Sezonit 8 të Shtëpisë Verore

Me sezonin 8 të Shtëpi verore në fund të fundit, nuk është shumë e largët të imagjinohet e ardhmja në ribashkimin e ardhshëm. Sezoni i fundit e tregoi grupin e miqve të kthyer në Montauk, duke organizuar disa festa me tematika jashtë kësaj bote dhe duke bërë kujtimet më të mira. Me dy fytyra të reja, West Wilson dhe Jesse Solomon, shtëpia ishte kompletuar. Por drama nuk mori kurrë pushime pasi marrëdhëniet u prishën dhe temperamenti u nxeh.

Lindsay Hubbard dhe Carl Radke grindeshin çdo të premte si orë. Madje, edhe Kyle Cooke dhe Amanda Batula, të cilët shihen si mami dhe babi i shtëpisë, ishin në gurë. Por për fat, Paige DeSorbo ishte aty për të shtuar pak mendjelehtësi me disa rrëfimtarë vrasës. Pra, çfarë mund të shpresojmë të shohim gjatë tregimit të të gjithave?

Carl dhe Lindsay përballen

Për të gjithë sezonin, ne kemi parë atë që duket si një plan i llogaritur i kultivuar nga Carl. Ose, ndoshta Karli donte të ishte i sigurt se kishte dëshmitarë për të gjitha veprimet e tij. Gjatë çdo episodi, ai hodhi një copë bukë të re dhe interesante, në thelb duke vendosur arsyetimin e tij për anulimin e dasmës së tyre. Lindsay dukej mjaft e qëndrueshme gjatë gjithë sezonit. Sinqerisht, guxoj të them se kjo ishte më e qeta që kam parë ndonjëherë guruja e PR. Pra, kur të bëhet takimi i mendjeve, do të doja që Andy Cohen t'i drejtohej elefantit në dhomë.

Parashikoj që të paktën një segment do të premtohet për një bisedë mes të dyve. Dua që Carl të ndajë më në fund ndjenjat e tij të vërteta, sepse nuk jam adhurues i aftësisë së tij për të kënaqur njerëzit. Dhe për sa i përket Lindsay, unë dua të dëgjoj nëse ajo besonte vërtet se po martohej pasi kishte marrë qartazi të fejuarit të saj.

Loverboy apo Amanda?

Sezoni 8 tregoi se Amanda po gjente zërin e saj, gjë që e shqetësoi bashkëshortin e saj, Kyle. Për vite me radhë, Kyle është përpjekur të krijojë Loverboy dhe e ka bindur Amandën të linte punën e saj të dizajnit grafik për t'u bërë pjesë e ekipit. Por Amanda e ka pasur të vështirë të gjejë gëzim në Loverboy dhe dëshiron të çlirohet. Episodi i fundit i Shtëpisë Verore tregoi se Kyle në fakt po hidhte zemërim mbi idenë që Amanda të gjente një projekt të sajin pasioni.

Si një shikues besnik, më duhet të di nëse Kyle zbriti nga kali i tij i lartë dhe e treti lajmin se gruaja e tij donte diçka për të cilën ajo ishte krenare. Unë parashikoj se Kyle do të vijë në skenën e ribashkimit me përrallën e tij midis këmbëve, duke mos pasur zgjidhje tjetër veçse të hajë fjalët e tij. Parashikoj gjithashtu që Amanda të shpallë linjën e saj të rrobave të banjës. Personalisht, shpresoj që ajo ta bëjë këtë, sepse jam e gjitha për stilin e saj.

Jeta dashurore e Paige

Sado që Paige e urren që të adresojë marrëdhënien e saj me Craig Conover, ajo do të duhet t'i përgjigjet disa pyetjeve. Gjatë sezonit, fansat panë teksa Danielle Olivera thërriste fashionisten për “udhëheqjen” e Craig. Paige ka qenë mjaft e ashpër në mendimet e saj për martesën. Ajo është e re dhe në kulmin e jetës së saj. Ajo nuk ndjen nevojën për të hequr kutitë vetëm sepse shoqëria po i kërkon asaj.

Do të doja ta shihja Craig-un ta befasonte atë në ribashkim, por dyshoj se kjo do të ndodhë. Ajo që unë parashikoj është që Paige të dyfishojë edhe një herë për të mos u zhvendosur në Charleston dhe për të mos u fejuar në vitin 2024. Por besoj se edhe Andi do ta tallet me të.

West dhe Ciara po takohen

Së fundmi, parashikoj se fansat e Shtëpisë Verore do të marrin përditësimin që kanë dëshiruar. Mendoj se më në fund do të na thuhet se West dhe Ciara Miller janë një artikull zyrtar. Të dy e kanë goditur aq mirë, janë shoqëruar në New York City dhe kanë takuar anëtarët e familjes. Pra, për mua është e pashmangshme që të dy të shpallin romancën e tyre zyrtare. Nëse ka vetëm një gjë që mund të më thotë topi i kristaltë, do të doja që të ishte kjo kryesisht sepse e dua West dhe dua që Ciara të ketë një fitore pas skuadrës që është Austen Kroll.