RHONY's Jenna Lyons Is the Breakout Star of the Reboot

Klea

Pamjet më të mira të modës së Jenna Lyons

Ish-drejtoresha ekzekutive kreative dhe presidentja e J.Crew, Jenna Lyons, njihet për stilin e saj ikonik. Ndonëse dikur vishej për meshkuj, ajo tani zgjedh një stil që kap më mirë thelbin e saj – këmisha të bardha me kopsa.

Jenna është stili që fansat e Real Housewives të Nju Jorkut e kanë kërkuar, pasi pamja e saj duket e lehtë. Pas 26 vitesh në markën All-American, Jenna mësoi një ose dy gjëra se çfarë do të thotë të bashkosh një pamje mahnitëse.

Jenna ka një mënyrë unike për të marrë diçka jashtëzakonisht të përgatitur dhe për ta përshtatur atë me një pjesë të freskët jashtë pistës. J.Crew kishte gjithmonë një estetikë të bukur. Sidoqoftë, nuk ka dyshim se pse Jenna-s i është dhënë gjithmonë merita për kthimin e shitësit me pakicë kur ajo u hodh për herë të parë në bord në 2003.

Early Met Gala Look

Para se shumë prej nesh të dinin se çfarë ishte Met Gala, Jenna kishte kaluar tashmë në tapete të kuq të shumtë. Amvisa më e re e Big Apple kishte veshur një fund të ndezur rozë me mbështjellës për këtë rast të veçantë. Ajo e kombinoi atë me kopset e saj tradicionale xhins. Ishte një vështrim i lehtë, edhe për një rast kaq emocionues.

Ata që e ndiqnin Jenna-n në atë kohë mund ta kopjonin lehtësisht pamjen e saj me artikujt e tyre në dollapin e tyre, pasi e gjithë veshja e saj vinte nga J.Crew, gjë që e bëri stilin e Jenna-s të ndihej kaq i aksesueshëm.

Alexander McQueen Eat Your Heart Out

Jenna është një eksperte e vërtetë në kombinimin e pjesëve që duken sikur nuk do të shkonin kurrë së bashku. Në këtë pamje eklektike, Jenna kombinon një pallto me print leopardi, një këmishë ushtarake dhe një fund byrynxhyk rozë. Pamja është kudo, por në një farë mënyre Jenna ia del mbanë.

Është një dëshmi e vërtetë e mprehtësisë së saj të stilit që ajo mund të rrëmbejë pjesë të tilla në dukje të papajtueshme dhe ende arrin të duket absolutisht përrallore.

Jenna pëlqen një pallto

Jo të gjitha ikonat e modës mbajnë pelerina, me Jenna që zgjedh gjithmonë një xhaketë të gjatë të bukur si aksesor mode. Jenna ka veshur disa pallto të gjata, vetëm disa episode në sezonin e ri të RHONY.

Një xhaketë jo vetëm që mund të jetë funksionale, pasi do t’ju mbajë ngrohtë në muajt e vjeshtës dhe dimrit, por gjithashtu mund të lidhë një look. Jenna është parë e veshur me një xhaketë të varur lehtë nga supet e saj për të dhënë atë atmosferë mbretërore gjithashtu.

Jenna pëlqen një kënd

Edhe në këtë veshje casual, e veshur me xhinse të veshura dhe një bluzë të zezë të fryrë, fansat mund të thonë se ajo pëlqen të luajë me përmasa. E veshur me qafën e saj të preferuar V të thellë, Jenna tregon një nga asetet e saj më të mira, duke përdorur këmishën e madhe si kartë vizite.

Përsëri, kjo është një pamje e lehtë për t’u arritur, pasi mund të bëhet me sende që ndoshta i zotëroni tashmë.

Kush vesh kaki?

Siç e panë shikuesit, Jenna-s i pëlqen një veshje kaki, dhe jo, ajo nuk është menduar vetëm për t’u veshur në një safari. Moderatorja ka veshur një fustan kaki në Met Gala dhe pamje casual në intervista. Trendi nuk është zhdukur kurrë, me Jenna që ka zgjedhur ta përqafojë atë, duke theksuar se gjithçka ka të bëjë me stilin e pamjes.

Jenna guxon të ëndërrojë

Mbi të gjitha, veshjet e Jenna-s kanë një ndjenjë të çuditshme për to. Merre këtë në dollapin e saj famëkeq; ylli i Bravo mund të jetë kudo ose kushdo në këtë moment. Ndjenja e kapur është shumë Alice Through the Looking Glass, pasi ajo vesh një fund të tejdukshëm dhe taka perfekte. Jenna nuk ka frikë të përziejë teksturat ose modelet për t’iu përshtatur nevojave të saj.

Shikuesit mund të mësojnë shumë nga qasja unike e Jenna-s ndaj modës, e cila përfshin veshjen e temave gjatë ditës dhe një smoking xhins gjatë natës. Ndërsa është e vështirë të zgjedhësh vetëm disa nga veshjet tona të preferuara, mund të jesh i sigurt që Jenna sapo po përgatitet dhe do të sjellë njohuritë e saj të modës në Real Housewives të New York City.