Pagat e Luginës: Çfarë dimë

Klea

Pagat e Luginës: Çfarë dimë

Kush e dinte Lugina do të ishte spektakli pranveror i Bravo që na duhej të gjithëve? Sinqerisht, unë jam po aq i befasuar sa ju. Kasti, i vjetër dhe i ri, është një rrjetë e përsosur e rrëmujës së nxehtë dhe të rriturve të rinj. Jax Taylor është kthyer me një hakmarrje dhe sinqerisht i përket ekranit të vogël. Tani që spin-off është më “shfaqja e tij” sesa ishte ndonjëherë Vanderpump Rules, ai mund të lulëzojë në kaos.

The Valley u shfaq premierë si një seri e shfaqjes së saj mëmë, VPR, në fillim të këtij viti. Bravo donte të kthente Kristen Doute, Jax dhe Brittany Cartwright tani që ata jetojnë në periferi me fëmijët e tyre dhe të tjerë të rëndësishëm. Lugina ka bërë tashmë një spërkatje të madhe brenda Bravosferës, por me disa fytyra të freskëta dhe tre OG, pyes veten se sa shumë merr secili në shtëpi kur fshihet kontrolli.

Bravo ditë pagese

Siç e dinë shumica e fansave të Bravo, personalitetet e Bravo nuk paguheshin shumë në sezonet e tyre të para. Shumë besojnë se tarifa aktuale për një yll është 5000 dollarë për episod. Nëse Sezoni 1 ka 12 episode, ekuipazhi i The Valley mund të marrë në shtëpi 60,000 dollarë në sezon – jo shumë i dobët kur jetoni në Hollywood. Hollywood Reporter, një OG si Jax ose Kristen, mund të fitojë 25,000 dollarë për episod, në varësi të asaj se sa të njohur janë ata me fansat dhe sa fitojnë vlerësime.

Fytyrat e reja

Tani, ne tashmë e dimë se pagesa e Bravo nuk krijohet në mënyrë të barabartë, por The Valley ka një gjë për të – ata ishin një grup i vërtetë miqsh. Natyrisht, të rinjve si Jesse Lally, Michelle Lally, Nia Booko, bashkëshorti i saj, Danny Booko dhe pjesa tjetër nuk do t'u jepet e njëjta pagesë si Jax dhe shoqëruesit e tij. Por fillestarët marrin ende një qindarkë të bukur nga Bravo. Të dy Xhesi dhe Michelle kanë karriera fitimprurëse si agjentë të pasurive të paluajtshme në Los Angeles dhe po bëjnë bankë me komision.

Nga ana tjetër, Deni është mbajtësi i familjes së tij pasi punon si aktor. Gruaja e tij, Nia, jo vetëm që është nënë e tre fëmijëve, por falë titullit të saj Miss USA, ajo mund të sjellë një pagë për shkak të markave të punësuara dhe promovimit në rrjetet e saj sociale. Në thelb, ajo është një ndikuese shumë e mirë që fiton para nga emri i saj i mirë.

Miqtë e

Tani, nëse fillestarët nuk po bëjnë shumë para, atëherë ne e dimë se 'miqtë e' The Valley do të bëjnë pak më pak. Jasmine Goode ka qenë një drejtuese e tifozëve të NY Jets dhe Dallas Cowboys. Një nxitës i tifozëve mund të fitojë rreth 500 dollarë për lojë. Me 18 ndeshje të planifikuara për sezonin, kjo do të thotë se Jasmine mund të kishte fituar 8,500 dollarë për një sezon, pa përfshirë play-off-in. Sa i përket Zack Wickham, ai tashmë ka krijuar një faqe Cameo, e cila do t'i kushtojë një fansi 50 dollarë për një video personale. Zack fitoi një diplomë në studimet e komunikimit dhe medias. Zack aktualisht punon si i vetëpunësuar si konsulent i pavarur për marrëdhëniet me publikun dhe mediat.

Por pagesa e miqve varet nga ekskluziviteti. Sipas Distractify, miqtë e Vanderpump Rules mund të fitojnë rreth 1000 dollarë në episod. Pra, është e sigurt të supozohet se miqtë e The Valley fitojnë diku nga 1000 deri në 5000 dollarë për disa episode.

Të preferuarat e tifozëve

Jax, Brittany dhe Kristen janë më se të lumtur që janë kthyer në listën e pagave të Bravo. Por, përpara se të arrinin në punë, Kristen dhe Jax punonin si modele/aktorë. Jax ka një karrierë mjaft të suksesshme me marka si Target, Macy's, JCPenney, Old Navy, Nordstrom, Kohl's, Skechers, Paul Mitchell, Taco Bell dhe Abercrombie & Fitch. Brittany dhe Jax gjithashtu fitojnë para nga podkasti i tyre, When Reality Hits. Jax ka një Cameo dhe tarifon 123 dollarë për një video personale (jo faleminderit). Ai gjithashtu bashkëpunon me markat, duke përfshirë XYON, Pennington Smart Food dhe PHYSIQ.

Kristen gjithashtu prezanton podkastin e saj, Seksi, Dashuria dhe Çfarë tjetër ka rëndësi. Në vitin 2020, ajo shkroi librin e saj Ai po ju bën të çmendur: Si ta fitoni djalin, të arrini barazim dhe ta kaloni atë. Adhuruesit e VPR do të kujtojnë gjithashtu se Kristen lançoi James Mae në 2014, një markë veshjesh për burra dhe gra. Kristen ka gjithashtu një linjë vere që u rikthye gjatë pandemisë, Ilaçi bazë i shtrigave nr. 1. Pra, siç mund të themi, kasti i The Valley po bën mirë për veten e tij dhe po qesh deri në bankë.