Padma Lakshmi zbulon pse u largua nga shefi i kuzhinës

Klea

Padma Lakshmi zbulon pse u largua nga shefi i kuzhinës

Kryekuzhinieri thjesht nuk do të jetë njësoj pa Padma Lakshmi. Edhe pse emisioni është në duar të afta me drejtuesen e re Kristen Kish, sërish do të na mungojë Padma! Ndryshimi është i vështirë dhe shtatëmbëdhjetë vjet janë një kohë e gjatë për të drejtuar një shfaqje.

Kur Padma njoftoi se do të largohej nga shfaqja pas sezonit 20, ajo lëshoi ​​një deklaratë mjaft të butë se pse po largohej. Tani që pluhuri është qetësuar nga njoftimi fillestar, ajo po bëhet e vërtetë për daljen e saj nga shfaqja e konkursit fitues të çmimeve. Kishte më shumë për historinë. Gjithmonë ka.

Intervista jozyrtare e daljes nga Padma

Njoftimi fillestar i Padma-s në lidhje me daljen e saj nga Top Chef dukej sikur erdhi drejtpërdrejt nga tavolina nga departamenti i marrëdhënieve me publikun e dikujt.

“Pas shumë kërkimesh shpirtërore, kam marrë vendimin e vështirë për t’u larguar nga Top Chef”, shkroi ajo në rrjetet sociale në atë kohë. Ajo shpjegoi gjithashtu se donte t’i jepte më shumë hapësirë ​​shfaqjes tjetër të saj, Taste the Nation, përveç “ndjekjeve të tjera krijuese”.

Tani, Padma po flet më sinqerisht për daljen e saj nga Top Chef. Në podcastin e Variety’s Awards Circuit, ajo pranoi se disa “faktorë më kompleksë” e çuan në largimin e saj, të cilët nuk do t’i diskutonte. Megjithatë, ajo tha se arsyeja kryesore për të cilën u largua ishte sepse i duhej vetëm pak pushim. Me sa duket, pritja e Top Chef dhe Taste the Nation ishte shumë më intensive se sa do të kishte menduar dikush.

“Kam qenë në vend për tetë muaj gjatë vitit. Dhe kur nuk isha në vendndodhje, isha në para dhe post-produksion për të dy shfaqjet e mia,” shpjegoi Padma. “Dhe po shikoja modifikimet e një shfaqjeje ndërsa isha në sheshxhirimin e një shfaqjeje tjetër. Ishte thjesht rraskapitëse dhe e paqëndrueshme për mua të vazhdoja në këtë mënyrë.”

Por më pas, arsyetimi i saj për largim u bë edhe më i mirë. Ajo zbuloi se orari intensiv i punës po e pengonte të gjente një boot të re. Padma është beqare dhe gati për t’u bashkuar, dhe Top Chef po i pengonte. Ajo nuk kishte zgjidhje tjetër veçse të paketonte thikat e saj dhe të shkonte!

“As unë nuk kam një lidhje prej kohësh, sepse jam gjithmonë duke punuar. Nuk e di kur mendoj se do të takoja dikë,” shpjegoi ajo. Padma shtoi se një shfaqje do të kishte qenë padyshim jashtë diskutimit.

“Jam i rrethuar nga njerëz që ose i punësoj ose më punësoj, dhe asnjëri prej tyre [groups of] njerëzit janë të përshtatshëm [for a romantic relationship],” shpjegoi Padma në podcast.

Mirë për të që zgjedh balancën e saj punë-jetë. Dhe ne e dimë se ajo do të arrijë një takim në asnjë kohë me gjithë këtë kohë të re të sapogjetur në duart e saj. Le të shpresojmë që prezantuesja e re, Kristen, të jetë gati për të puthur lamtumirë kohën e lirë.

Nuk ka ende një datë zyrtare premierë për sezonin 21 të Top Chef, por ai duhet të transmetohet në Bravo në fillim të vitit 2024.