Padia e Paula Abdul kundër Nigel Lythgoe merr datën e gjykimit

Klea

Padia e Paula Abdul kundër Nigel Lythgoe merr datën e gjykimit

Beteja ligjore mes Paula Abdul dhe Nigel Lythgoe më në fund shkon në gjyq. Për fat të keq, ata do të duhet të presin mbi një vit për t'u përballur ballë për ballë. Një gjyqtar sapo caktoi datën e gjykimit dhe drejtësia duket se po ecën me ritmin e kërmillit.

Paula kundër Nigel, që vjen në 2025

Sipas dokumenteve të gjykatës të marra nga Radar Online, një gjykatës i Los Anxhelosit caktoi një datë gjyqi nga juria për 28 korrik 2025. Ish-bashkëpunëtorët e American Idol kanë pasur një luftë fjalësh gjatë muajve të fundit në lidhje me pretendimet për sulm seksual të ngritura në padi. . Tani, ata më në fund do të kenë një shans për ta vendosur këtë.

Si kujtesë, Paula akuzoi Nigel për sulme seksuale dhe sjellje të tjera të papërshtatshme që ndodhën në prapaskenat e American Idol dhe So You Think You Can Dance. Ajo tha se ai e sulmoi atë në një ashensor dhe më pas përsëri në shtëpinë e tij. Nigel i kundërshtoi këto pretendime. Pavarësisht, ai mori këpucët përpara SYTYCD përpara sezonit 18.

Gjatë gjithë sprovës, Nigel ka mohuar, mohuar, mohuar. Madje ai shkoi deri aty sa akuzoi Paulën për “vrasje të karakterit” për ngritjen e kësaj padie kundër tij. Ai gjithashtu zbuloi emailet mes të dyve me shpresën për të ekspozuar “sjelljen e çrregullt” të Paula-s. Natyrisht, kjo nuk shkoi aq mirë në gjykatën e opinionit publik.

Avokatët e Paula thirrën strategjinë e mbrojtjes së Nigel. Ata pranuan se ishte fajësimi i viktimave të modës së vjetër. Ajo gjithashtu u përgjigj me faturat e saj, të cilat ekspozuan disa mesazhe jashtëzakonisht të papërshtatshme që ajo dyshohet se kishte marrë nga Nigel, kur ai supozohej të ishte shefi i saj.

Me datën e gjykimit të caktuar për vitin 2025, do të jetë një rrugë e gjatë përpara për këtë çështje. Gishtërinjtë e kryqëzuar që përbaltja mund të marrë një pauzë nga tani në atë kohë. Ndërkohë, SYTCD, shfaqja e bashkë-krijuar nga Nigel, ka vazhduar të marshojë pa të.