Tom Girardi

Klea

Oops! Erika Jayne zbulon pa dashje se shëndeti mendor i Tom Girardit nuk po shkon poshtë

Oops! Erika Jayne zbulon pa dashje se shëndeti mendor i Tom Girardit nuk po shkon poshtë

Erika Jayne foli për një telefonatë të fundit që ndau me burrin e saj të larguar, Tom Girardigjatë një paraqitje të fundit në podcast “Two Ts in a Pod”.

Tom Girardi

Amvise të vërteta të Beverly Hills Ylli foli për martesën e saj gjatë bisedës së saj me mikpritësit, Teddi Mellencamp dhe Gjyqtari Tamra. Ajo iu drejtua gjithashtu Heather Dubrow’s “Shtëpiaqet” e përfolura kërcejnë nga Orange County në Beverly Hills dhe ia vunë hije njërit prej yjeve të saj për ngritjen e një vetulle në humbjen e saj të fundit në peshë.

“[Being a victim is] nuk është ai që jam dhe nuk funksionon.” Erika tha, duke iu referuar rikthimit të saj pas vitesh betejash ligjore. “Duhet të zotëroni dhe të merrni përgjegjësi për atë që bëni dhe çfarë nuk bëni, dhe kjo është gjëja më e rëndësishme … Duhet të vishni brekët tuaja të mëdha dhe të vendosni njërën këmbë fjalë për fjalë përpara tjetrës, dhe ju do ta gjesh veten.”

Erika Jayne

Ajo vazhdoi: “Nëse kthehesh dhe vraposh, është e këqij. Ka mbaruar për ju. Nuk mund të largoheni kurrë nga rrjetet sociale. Nuk mund të strukesh kurrë. Nuk mund të lejosh kurrë që turma të diktojë se kush je.”

Tom Girardi

Erika, ish-i i të cilit akuzohet për përvetësim të milionave nga ish-klientët, përshkroi takimin me disa prej viktimave në Los Anxhelos. Tifozët e dinë këtë Erika u dënua për mungesën e saj në dukje të ndjeshmërisë në mes të stuhisë ligjore që po shpalosej. Ajo shpjegoi se takimi u organizua nga Jim Wilkes, me të cilin ajo ishte e lidhur në mënyrë romantike në fillim të këtij viti.

“Ata ishin shumë të sjellshëm me mua. Nuk e di në thelb se çfarë hoqën prej saj, por më duhej të paraqitesha sepse ata duhej të ndjenin se kush isha në të vërtetë.” Erika të përbashkëta. “Ndjeva paqe. Duhet t’i pyesni ata [how they feel]. U ula aty dhe iu përgjigja sa më shumë pyetjeve që mundesha.”

Erika Jayne

Erika tha Tedi dhe Tamra se ajo do të donte të ishte larguar Tom më shpejt. Ylli i realitetit bëri kërkesë për divorc në nëntor 2020, vetëm një muaj më parë Tom u përplas me padi dhe u detyrua të falimentonte.

“Po, dhe i thashë Tom kur e dija se ai kishte afera dhe gjithë ato lloj sh*t, thashë: ‘Mendoj se duhet të jesh burrë dhe të më divorcosh.’ Ai donte që unë të isha i keqi”, tha ajo.

Erika Jayne

Erika shpjegoi se donte të mbronte burrin e saj gjatë filmimit të RHOBH.

“Unë mendoj se ne të gjithë përpiqemi të mbrojmë bashkëshortët tanë ose të tjerët tanë të rëndësishëm dhe unë isha në një martesë që personi po ndryshonte me shpejtësi dhe po shkonte me shpejtësi dhe kishte kaq shumë gjëra përtej kontrollit tim dhe mendoj se kjo është e vetmja gjë që do të doja të mundja. ndryshimi i mendjes së njerëzve është, ju lutem kuptoni, se shumë gjëra ishin jashtë kontrollit tim,” tha ajo. “Unë nuk drejtoj një studio ligjore. Ai biznes ka ekzistuar përpara se të lindja dhe unë jam 52 vjeç.”

Ajo pranoi se ishte e nënshtruar, “shumë e respektueshme” dhe “mirënjohëse” gjatë martesës së saj, ndërsa përshkroi Tom si “një njeri i ashpër”.

Tom Girardi

Erika zbuloi se ishte lidhur me Heather Dubrow, mes thashethemeve se ylli i RHOC mund të ndryshojë kastin e Kalifornisë pasi bleu një shtëpi prej 16 milionë dollarësh në Beverly Hills.

“Kam pasur një bisedë me Heather Dubrow në BravoCon dhe ishte shumë bukur, hera e parë që u lidhëm ndonjëherë,” Erika tha. “Une nuk e di. Gjithçka që di nga Heather është se kalojmë bukur. Unë nuk hedh. Kalova bukur me të. Ne patëm një bisedë të bukur. Aty e lë. Unë nuk e njoh atë jashtë kësaj.”

Erika Jayne

Erika mendonte se po shihte dikë të veçantë, por nuk do ta zbulonte identitetin e tij. Ajo konfirmoi se ai “absolutisht nuk” do të shfaqej në RHOBH.

“Unë në fakt po shoh dikë më të ri tani. nuk mundem [say who he is] sepse premtova se do të ishim privat. Ai ka flokë të zinj dhe lëkurë kafe. Ai është në fund të të 30-tave”, zbuloi ajo. “Jam në telashe të tilla. [I’m] jo domosdoshmërisht [the breadwinner but] Unë jam personi më i famshëm… ose personi famëkeq.”

Tom Girardi

Erika vuri në dukje se ajo “mund të shpërthejë [Sutton Stracke] tani” për të lënë të kuptohet se ajo nuk ishte e sinqertë për humbjen e saj të fundit në peshë.

Ajo sqaroi: “Unë po kaloja menopauzën dhe u zgjerova dhe më pas shkova dhe mora ndihmë.”

Ajo shpjegoi: “Unë jam në shumë regjime të ndryshme hormonale dhe kjo ju ul poshtë dhe ju bën më të mirë dhe kjo më dha një shans për të hequr shumë ënjtje. Unë ndalova së piri dhe ndryshova totalisht regjimin tim. Pra, nuk ishte sikur humba peshë gjatë menopauzës. Jo, kërkova ndihmë gjatë menopauzës dhe zbrita, dhe po ashtu duhet të gjithë të tjerët që ndihen kështu.”

Tom Girardi

Pavarësisht pretendimeve të Tom që vuan nga Alzheimer, Erika vuri në dukje se ai thirri qartë për të pyetur për shfaqjen e saj, duke ngritur vetullat për gjendjen e vërtetë të shëndetit të tij mendor.

“Ai më telefonoi sot në mëngjes për të më pyetur se si ishte emisioni im. ‘Ishte e mirë. Do të flas me ty më vonë’”, kujton ajo.

Sëmundja progresive e Alzheimerit që shkatërron kujtesën dhe funksionet e tjera të rëndësishme mendore. Lidhjet e qelizave të trurit dhe vetë qelizat degjenerojnë dhe vdesin, duke shkatërruar përfundimisht kujtesën dhe funksione të tjera të rëndësishme mendore. Humbja e kujtesës dhe konfuzioni janë simptomat kryesore. Nuk ekziston kurë, por medikamentet dhe strategjitë e menaxhimit mund të përmirësojnë përkohësisht simptomat.