Oliver Saunders kritikon modifikimin 'tronditës' të VPR

Klea

Oliver Saunders kritikon modifikimin 'tronditës' të VPR

Për sa kohë që TV realiteti ekziston, do të ketë yje të realitetit që fajësojnë kompanitë e prodhimit për mënyrën se si u portretizuan. Këtë herë, është Oliver Saunders duke tingëlluar për paraqitjen e tij të shkurtër në Rregullat e Vanderpompës. Ju do të mendoni se me Garcelle Beauvais si nënë, Oliveri do ta dinte se kjo nuk është kodra ku duhet të vdesësh. Pavarësisht, ai goditi prodhuesit e Pump Rules për mënyrën se si e portretizuan atë në sezonin 10.

Nëse ju kujtohet, Oliver u shfaq në sezonin 10 të VPR dhe puthi Rachel Leviss. Teknikisht, ai ishte ende i martuar në atë kohë, gjë që e bëri të dukej paksa i dyshimtë. Në fund të fundit, e gjithë kjo situatë përfundoi duke u lënë në hije nga Scandoval, por Oliver ende ndjeu një pakënaqësi. Sipas mendimit të tij, shfaqja pa nevojë e bëri atë të ishte një mashtrues i poshtër kur kishte shumë më tepër në histori.

Fajin e ka redaktimi

Sipas Oliver, producentët e “përkulën” historinë për ta bërë atë të duket më dramatike. Ai tha se ishte “i ndarë plotësisht” nga gruaja e tij në momentin e puthjes së tij me Rachel. Ata kishin apartamentet e tyre të veçanta, duke e bërë Oliverin të ndihej i bindur se nuk mashtroi.

“Nëse e shihje darkën me të… Ajo po përpiqej të thoshte se unë po bëja gjëra që nuk po i bëja dhe ajo po i bënte në të njëjtën kohë”, pohoi Oliver.

Para se të xhironte me Rachel, Oliver tha se nuk kishte parë kurrë një episod të VPR. Ai më në fund e pa atë për ta parë veten në TV dhe tha se ishte “shumë tronditëse” se si u shpalos e gjithë gjëja. Tani, ai ka në plan të bëjë një hap larg nga universi Vanderpump Rules. Ai as që ka folur me Rashelin që nga takimi i tyre.

Oliver shpjegoi: “Po bëj një hap prapa nga e gjithë kjo. Unë thjesht po përpiqem të qëndroj larg rrugës.”

Sigurisht, Oliver është ende teknikisht nën ombrellën e Vanderpump sepse ai ende punon në një nga institucionet e Lisa Vanderpump në Las Vegas. Sidoqoftë, në vend që të shfaqet në VPR, Oliver tha se do të fokusohet në mbështetjen e nënës së tij në Real Housewives of Beverly Hills. Tani për tani, ajo është duke filmuar një film në Atlanta dhe Oliver tha se ai dhe djali i tij do të udhëtojnë në shesh dhe do të filmojnë disa skena me të për RHOBH.

“Mamaja ime ka një marrëveshje të mrekullueshme me Bravo tani. Ajo është duke prodhuar një film, ajo është duke aktruar në një film tjetër,” shpjegoi Oliver. “Kështu që unë dua të shkoj ta mbështes dhe ta shoh në xhirime.”