O Pod im!  Love Is Blind Sezoni 5 Moments Bombshell

Klea

O Pod im! Love Is Blind Sezoni 5 Moments Bombshell

Dashuria eshte e verber është një nga shfaqjet më tërheqëse të realitetit të Netflix, dhe Sezoni 5 tashmë po e sjell atë! Katër episodet e para u publikuan të premten dhe i lanë shikuesit duke pritur me padurim ardhjen e pjesës tjetër të sezonit.

Ndërsa Love Is Blind është gjithmonë dramatik, kaosi në sezonin 5 është vërtet niveli tjetër. Mes një flake të dikurshme, një shoku më të mirë të rremë dhe shumë trekëndëshave të dashurisë, këtu janë të gjitha momentet e bombës nga katër episodet e para,

Uche zbuloi se ishte në lidhje me Lydia përpara shfaqjes

Bomba më e madhe nga episodet e para ishte rrëfimi i Uche Okohora se ai më parë kishte lidhje me Lydia Velez Gonzalez. Lydia ishte një nga konkurrentet e para të prezantuara. Ajo shpejt e gjeti veten në një trekëndësh dashurie mes Milton Johnson dhe Izzy Zapata. Uche, nga ana tjetër, u fokusua vetëm te Aaliyah Cosby në pods.

Në fund të Episodit 3, Uche i tha Aaliyah se duhej t’i tregonte asaj diçka të rëndësishme. Ai pranoi se ishte takuar me Lydia në të kaluarën dhe se ajo e njohu atë kur dëgjoi zërin e tij në bishtaja ditën e parë. Aaliyah ishte i tronditur, pasi Lydia ishte shoqja e saj më e mirë në ambientet e grave dhe e dinte që ajo ishte e përfshirë me Uçen.

Skena më pas u kthye në një rikthim, duke treguar momentin kur Lydia e njohu Uçen në bisht. Uçes iu desh pak kohë për të njohur zërin e Lidias dhe ai nuk u duk shumë i lumtur kur e pa. Lydia sugjeroi që të dy të fillonin nga zero, por Uche e mbylli idenë. Ai argumentoi se do të prishte pikën e eksperimentit.

Kjo nuk shkoi mirë për Uçen, e cila mësoi se Aaliyah vendosi të mos vazhdonte me eksperimentin para se të planifikonte t’i propozonte. Për fat të mirë, Aaliyah shfaqet duke u rikthyer në trailer për pjesën tjetër të sezonit, kështu që gjërat mes saj dhe Uche nuk kanë përfunduar ende!

Johnie zgjodhi Izzy mbi Chris në një kthesë të habitshme

Johnie Maraist u bë shpejt një lojtar kyç, kur e gjeti veten të ndërthurur në një trekëndësh dashurie midis Izzy dhe Christopher “Chris” Fox. Chris u godit menjëherë nga Johnie, i cili ia ktheu ndjenjën fillimisht. Megjithatë, pas disa bisedave me Izzy-n, Johnie e gjeti veten duke luftuar për të vendosur mes dy burrave.

Shumë shikues shpresonin që Johnie do të zgjidhte Chris. Ai dukej se ishte opsioni më i qëndrueshëm pasi nuk kishte perspektivë të tjera, ndryshe nga Izzy. Johnie pranoi se ndërsa Chris ishte padyshim zgjedhja më e sigurt, marrëdhënia ndihej pak e mërzitshme për të. Ajo përfundimisht përfundoi gjërat me Chris për të qenë me Izzy, të cilin ajo e ndjeu se ishte më emocionuese.

Nuk kaloi shumë kohë që Izzy të kthehej dhe t’i jepte fund gjërat me Johnie, gjë që ishte e lehtë për t’u parë që po vinte. Izzy ishte padyshim i apasionuar pas Stacy Snyder dhe ishte e dukshme që herët se ata do të përfundonin së bashku. Kjo e la Johnie-n zemërthyer dhe e shtyu atë të pyeste Chris-in nëse do të ishte i gatshëm të fliste përsëri me të.

Chris pastaj tërhoqi një kartë të kundërt Uno në Johnie

Kur Johnie u kthye te Chris, shikuesit ishin pothuajse të sigurt se ai do t’i jepte asaj një shans tjetër. Në fund të fundit, një ditë më parë ai ishte thyer jashtëzakonisht zemra kur ajo e hodhi atë. Gjërat shkuan mirë gjatë bisedës së tyre të parë pas ndarjes. Megjithatë, Chris i tha Xhonit se i duhej pak kohë për të menduar. Më pas ai u kthye me një lajm që habiti pothuajse të gjithë.

Chris i tha Xhonit se “duhej të ishte egoist”, që do të thoshte të mos i jepte gjërave me të një shans të dytë. Johnie mbeti në lot, megjithëse mund të ndihesh shumë keq për të pasi ajo la Chris të ikte e para. Megjithatë, Chris dhe Johnie u shfaqën të dy në trailerin e sezonit, kështu që gjërat mes tyre mund të mos kenë përfunduar ende.

Milton dhe Lydia u fejuan?

Katër episodet e para kishin vetëm tre angazhime, dhe ndërsa pamë dy prej tyre që po vinin, nuk e prisnim këtë. Çifti i parë që u fejua ishte Taylor Rue dhe Jared “JP” Pierce, dhe megjithëse dukeshin shumë të pajtueshëm, ata ishin pak të mërzitshëm. Çifti i radhës ishte Izzy dhe Stacy, nga të cilët as shikuesit nuk u befasuan.

Megjithatë, askush nuk e priste vërtet që Lydia dhe Milton të fejoheshin. Nga Episodi 4, Milton dukej se kishte humbur çdo interes për Lydia, pasi ajo i tregoi atij për të kaluarën e saj me Uche. Përveç dramës, Miltoni u besoi disa djemve se nuk ndihej ende gati për fejesë, pasi ishte vetëm 24 vjeç. Megjithatë, Miltoni i propozoi Lydias, të cilën ajo e pranoi me kënaqësi.