Nneka Ihim

Klea

Nneka Ihim thotë se Wendy Osefo u komplot për “Pritë” dhe “Të turpërohet” në “RHOP”

Nneka Ihim thotë se Wendy Osefo u komplot për “Pritë” dhe “Të turpërohet” në “RHOP”

Nneka Ihim beson se Wendy Osefo’s Skema e supozuar për t’i “pritë” dhe “turpëruar” është ajo që çoi në Wendy’s nëna gjoja ia dorëzonte emrin e saj një faltoreje të keqe.

Nneka Ihim

Amvisat e vërteta të Potomac fillestar, i cili thuhet se është nga i njëjti fis nigerian si Uendi, foli për Page Six për prapaskenat e dramës së aktorëve.

Uendi, 39, pretendoi se ajo nuk e dinte Nneka, 36, por më vonë dyshja ranë dakord për këtë Wendy’s kunata, Ivy, ka qenë shoqe e ngushtë me të Nneka’kushëriri i tij, Lebe.

Uendi Osefo

Nneka tha për median se dyshja u përplasën në kamera pasi një seri telefonatash u mbyllën përpara sezonit të xhirimeve. Ajo tha se bisedat u karakterizuan nga “armiqësia, agresioni dhe helmi”. Nneka pretenduar se Uendi dhe Ivy thirri Leben dhe “sugjeroi” që ata “të bënin pritë”. RHOP i sapoardhur në “turpërim [her] në televizionin kombëtar”.

Nneka Ihim

Nneka pretendoi se Lebe “fjalë për fjalë iu lut atyre” që të mos e bënin këtë, por se “ata ende donin të vazhdonin ta urrenin”. Wendy’s nëna, Iyom, supozohet se i tha Lebe se po lutej kundër Nneka dhe familja e saj, në telefonatën e fundit.

“Unë u tmerrova fjalë për fjalë kur mora atë telefonatë [from Lebe] çfarë është bërë me emrin tim, e dini? Dorëzimi i emrit të dikujt në një faltore është për vdekje dhe shkatërrim.” Nneka tha.

Ajo shtoi: “Pra, për të mësuar se ata mendonin se ky skenar ishte mjaft serioz për ta bërë këtë? Kam frikë.”

Uendi Osefo

Uendi mohoi pretendimin mes përmendjeve të përsëritura të besimit të saj katolik. Megjithatë, besueshmëria e yllit të realitetit u godit kur ajo ndau një postim që e kishte grisur bashkë-yllin, Mia Thornton, shkruar nga nëna e saj.

“Mirë mirë. E shëmtuar brenda dhe jashtë, fytyrë-krater Mia – një ngatërrestar bombastik, injorant, i pakuptimtë, i pabazë, CEO i padëshiruar,” Uendi lexoi nga telefoni i saj për kolegët e saj. “Në dreqin Mia dhe [‘Real Housewives of Atlanta’ alum Cynthia Bailey’s ex-husband] Pjetri [Thomas]. Oh, po, unë them zjarr i Frymës së Shenjtë mbi Mia dhe Pjetri, dhe stuhi. Amen.”

Nneka Ihim

Mia kishte duruar muaj të tërë vështirësish shëndetësore, financiare, martesore dhe ligjore kur Uendi recitoi fjalën e nënës së saj.

Mia Thornton

Nneka ndau mendimet e saj mbi skenën, duke ndarë—“Nëse do ta vini re, nuk thashë asgjë. Kur jemi ulur atje, unë thjesht pashë dy palët e përfshira që e kishin hasur atë.”

Ajo shtoi: “Dmth, mendoj se thjesht mendova se ishte shumë. Ishte shumë. Dhe ishte e paprovokuar. Nuk mendoj se ishte e nevojshme. Por kjo duket se është mënyra se si i trajton gjërat nëna e saj dhe asaj i lejohet të bëjë çfarë të dojë – brenda kufijve të ligjit.”

Wendy Osefo dhe Nneka Ihim

Disa anëtarë të kastit besojnë se Uendi nuk deshi Nneka për t’u bashkuar me grupin, dhe disa lanë të kuptohet se xhelozia ishte në lojë.

“Për fat të keq, unë mendoj se ishte kështu,” Nneka deklaruar.

“Siç thashë, gjërat që ndodhën përpara se të shfaqeshin kamerat më çuan në atë përfundim, [which were] në përputhje me gjërat që ajo bëri ndërsa kamerat po rrotulloheshin. Pra, në fund të fundit, ajo nuk donte që unë të isha atje. Dhe ju e dini, nuk është vendimi i saj. Zoti më ka bekuar dhe ja ku jam.”

Nneka shtoi se ajo do të ishte e gatshme të bënte ndryshime, pavarësisht Uendi duke hedhur poshtë çdo shpresë për një pajtim.

“Unë fal dhe harroj, dhe jam e lumtur të vazhdoj me këdo që do të vazhdojë gjithashtu”, tha ajo.

Nneka pranoi se bashkë-ylli, Ashley Darby, ishte “e çrregullt” në mënyrën se si ia jepte informacionin Uendipor sqaroi se Ashley “Nuk e kuptova se sa serioze ishte tema që ajo po transmetonte.”

Ashley kërkoi falje të madhe. Ajo e pastroi menjëherë.” Nneka shpjegohet. “Dhe unë mendoj se, shpresoj, ajo ka mësuar mësimin e saj dhe ajo do të jetë e kujdesshme për atë që po i keqinterpreton njerëzve.”

Amvise të vërteta të Potomac transmetohet të dielave, në orën 20:00 ET, në Bravo.