Njeriu misterioz i Ubah Hassan Z. Connecticut u zbulua se ishte bankier gjerman i investimeve Oliver Dachsel

Klea

Njeriu misterioz i Ubah Hassan Z. Connecticut u zbulua se ishte bankier gjerman i investimeve Oliver Dachsel

Sekreti është zbuluar. i Ubah Hasanit Z. Connecticut është identifikuar. Tani, fansat e Real Housewives të Nju Jorkut mund të kujtojnë përpjekjet që bëri modelja somaleze për të mbajtur të fshehtë lidhjen e saj. Ishte një vendim i çuditshëm, duke pasur parasysh pjesëmarrjen e saj në një reality show televiziv.

Gjithçka filloi në fund të sezonit kur Ubah u zbuloi bashkëshortëve të grupit se kishte një dashnor jashtë shtetit. Epo, ajo i tha Sai De Silvës në prapaskenë. Dhe fjala u përhap prej andej. Modelja u largua nga festa e ditëlindjes së Brynn Whitfield sapo kuptoi se kasti dinte për “Mr. Konektikat.”

Tani, ka një emër dhe fytyrë për t’i vënë mbiemrit. Dhe lajmi më i mirë është se çifti i adhurueshëm është ende i fortë.

Një burim përshkroi ndërveprimin e çiftit në festën e premierës së sezonit 14 të RHONY

Daily Mail zbuloi ekskluzivisht se kush është njeriu misterioz i Ubah. Bankieri i investimeve i lindur në Gjermani është Oliver Dachsel. Ai është drejtor menaxhues në një ent financiar me bazë në Nju Jork.

Para kësaj, Oliver shërbeu në Forcat e Armatosura Federale Gjermane. Nga ana e shtetit, ai shkoi në Columbia Business School dhe më pas punoi në bankë për një dekadë.

Çifti u pa së bashku në festën premierë të sezonit 14. Ekzekutivi i Bravo Andy Cohen u takua me gjermanin e guximshëm, si dhe Sai dhe Erin Lichy.

Daily Mail raportoi, sipas komenteve të një burimi të afërt, se Ubah dhe Oliver ishin “të pandashëm” në ngjarjen e korrikut 2023.

“Unë supozova se ai ishte burri i saj, sepse nuk e dija në atë kohë që ajo po pretendonte të ishte beqare në shfaqje,” shtoi burimi.

Çifti dukej zyrtar në atë moment. Ubah sigurisht që nuk i fshihte dashuritë e saj.

“Ata ishin bashkë gjithë natën. Nuk ishte sikur po dilnin, por nuk u larguan kurrë nga njëri-tjetri, ishin shumë të qeshur dhe ajo dukej e emocionuar që po e prezantonte atë me njerëzit,” vazhdoi insajderi.

Por Oliver dhe Ubah bënë përpjekje për të mbrojtur privatësinë e tyre. Një fotograf privat bëri fotot e tyre në ngjarje për t’u siguruar që nuk kishte rrjedhje.

“Ajo ishte e qartë shumë e lumtur. Natyrisht që ishte një festë private, por unë ndjeva se ajo ishte e rehatshme ta kisha atë atje”, u vërejt.

Në momentin e ribashkimit, çifti ishte ende i fortë. Dhe ata ndoqën së bashku Gala-në e Vjeshtës të Teatrit Amerikan të Baletit këtë fundjavë të kaluar.