Një vështrim prapa në momentet më qesharake të Alexis Bellino në RHOC

Klea

Një vështrim prapa në momentet më qesharake të Alexis Bellino në RHOC

Gjatë sezonit 5-8, Alexis Bellino mbajti me hijeshi një portokall në Real Housewives të Orange County. Tani, ajo është një e divorcuar, e cila rastësisht është në lidhje me ish-in e Shannon Beador, John Janssen. Natyrisht, Bravo po e kthen atë, për të ndihmuar në nxitjen e një drame në sezonin 18 të RHOC. Ajo do të kthehet në cilësinë e shoqes, por megjithatë, Shannon-it do t'i duhet një grumbull limoni aty pranë, për të ndihmuar në zbutjen e mundësisë së saj. nivele të larta të stresit rreth dashurisë së fundit të John.

Këtu është gjëja për Alexis. Ajo është një yll epik televiziv i realitetit sepse është e mrekullueshme, e mprehtë, pa dashje qesharake dhe e çrregullt. Oh, dhe mendja e saj endet pak. Kjo do të thotë se sa herë që ajo mban shkopin e të folurit, gjithçka mund të ndodhë.

Për këtë, unë kam zero urrejtje për yllin e njohur zyrtarisht si “Jezus Jugs”. Pikërisht këtë mëngjes, e pyeta burrin tim për çelësat e mi, por më pas, treni im u hodh nga shinat, duke kërcitur nga fjalët që duken të çuditshme kur thuhen. Ndjehu djalin tim, duke vezulluar ngadalë, duke dalë nga dera jonë e përparme. Më dërgo në DM nëse je edhe në Tampa, Alexis, dhe ne mund të pimë një kafe të shpërndarë.

E gjithë kjo tha se Alexis më bëri të qesh, edhe kur ajo nuk po përpiqej vërtet. Prandaj, mezi pres ta shoh përsëri në Bravo. Për nder që ajo merr një fetë të vogël të portokallit, këto janë zgjedhjet e mia për momentet më qesharake të të gjitha kohërave të Alexis në RHOC.

Alexis është shumë, por të paktën ajo e di këtë

Alexis dhe të gjitha mënyrat e saj neurotike e bënë sezonin 5 interesant. Menjëherë mësuam se Alexis është një ngrënës shumë pickues. Ndërsa ishte në një takim me ish-in e saj tani, ky ishte porosia e saj. “Dua të bëj një Cadillac Margarita, por më pëlqen me Patrón Silver, me pak Grand Marnier dhe dy lime të freskëta të shtrydhura në të, me ujë të gazuar dhe vetëm kripë në një pjesë të buzës, ju lutem.”

Më pas ajo qeshi dhe në rrëfimin e saj shpjegoi se “i pëlqen ushqimi i saj në një mënyrë të caktuar”. “Urdhërimi i saj është një makth”, sepse ajo është “thjesht budallaqe” dhe ajo nuk “e di pse”. Ndoshta ajo është “neurotike”, por jo, “kjo nuk është fjala e duhur … Cila është fjala e duhur?” e pyet ajo duke qeshur edhe me shume.

Më pas ajo do të kishte afërsisht 1,787,862 skena shtesë, secila e mbushur me porosi që ishin aq të gjata, saqë mund të mos përshtateshin as në një faturë CVS.

“Edhe një kafshatë” për zogjtë

Kur nëna e Alexis hyri brenda, të dy dolën për një vakt të këndshëm dhe me klas. Këtu, nëna e saj i kujtoi se kur ishte Aleksis i vogël, kishte frikë të shkonte në shkollë, sepse më pas, flokët e saj mund të nuhasin si ajri. Alexis qeshi me këtë kujtim, por tani, dua ta fus në një Pot shkrirjeje, sepse ai vend të lë në rang për ditë të tëra.

Pastaj, Alexis mori uri, kështu që ajo u mbështet për një kafshatë më shumë nga buka e saj. Madhësia e këtij pickimi ishte rreth 0.000012 miligramë. Mmm. Plot. Kaq shumë idiosinkraci, kaq pak kohë.

Ju shikoni një festë ditëlindjeje, Alexis sheh një sesh terapie

Në sezonin 7, Alexis organizoi një festë ditëlindjeje për binjakët e saj. Kishte këlyshë në dispozicion për të adoptuar dhe princeshat ishin kudo. Ishte një ngjarje e adhurueshme, miqësore për fëmijët, por më pas, Alexis rrëmbeu një mikrofon dhe gjithçka u bë kaotike. Por si, në mënyrën më të mirë të mundshme.

“Faleminderit të gjithëve që erdhët sot. E di që kjo po ndodh shumë në të njëjtën kohë, dhe kishte shumë më tepër formalitet, por sigurisht, kur fëmijët përfshihen, nuk funksionon kurrë në atë mënyrë…” filloi ajo, duke lënë pas. Ndërkohë, kamerat u fokusuan tek 4-vjeçarët e audiencës së saj, të cilët e shikonin të gjithë lart, duke dashur që ajo të njoftonte se tani ishte koha për tortën.

Por mjerisht, Alexis sapo kishte filluar. “Unë thjesht dua t'i bëj një mirëseardhje të veçantë [children]. Ata nuk kanë bërë kurrë një festë zyrtare ditëlindjeje deri më tani, sepse mendoj se kujtimet bëhen katër dhe në fakt ata mund të kujtojnë,” rifilloi ajo. Por më pas, gjërat u rritën … intensive.

“[My children] kishte një hyrje shumë të veçantë në botë. Ata kanë lindur në javën e 34-të. Nëna e tyre [points to self] pothuajse ndërroi jetë. Unë pata një emboli pulmonare dhe falë Zotit Dr. Brook, Dr. Brook i ëmbël është ai që e kuptoi. ER as nuk mund ta kuptonte se çfarë nuk shkonte me mua. Jam dyfishuar… nuk mund të marr frymë… ilaçe të rënda kundër dhimbjeve… Unë hyj në spital për pesë ditë… Unë jam në Demerol”, vazhdoi ajo, dhe me radhë, dhe me radhë.

Edhe një herë, kamerat hodhën dritë në dhomë, duke treguar dëgjuesit e saj të hutuar. Duke folur për dhoma, Alexis nuk mund të lexojë asnjë të vetme. Dhe për këtë, ajo është histerike pa dashje.

Spikerja e lajmeve Alexis

Kur Heather Dubrow hyri në vals, Alexis ishte gati për të mahnitur të dashurin e saj të ri. Duke pirë kafe, Heather pyeti për karrierën e Alexis. “Unë bëj ankorimin në shfaqjen e mëngjesit të Fox 5,” u përgjigj Alexis. E impresionuar, Heather kërkon më shumë inteligjencë, duke i hedhur poshtë pyetjet e saj si një profesioniste.

Rezulton se pozicioni i ankorimit të Alexis ishte shumë i ri, si në dy muaj të ri, dhe është vetëm të premteve. Më vonë, ne shohim një montazh të kohës së saj në transmetim, dhe po, ajo është një rrëmujë. Së pari, ajo thotë emrin e gabuar për një nga të ftuarit e saj. Më pas, ajo nuk mund ta shqiptonte fjalën psikologjike, gjë që për pak i vrau historinë.

Po kështu, ajo i ndërpreu të gjithë dhe mendimet e saj u larguan nga binarët, duke i lënë mysafirët e saj me sy të hapur dhe me nofulla të ngadalta. Producentët më pas e prenë atë në banjën e studios, duke folur me vete se si ajo është e re në këtë, por ajo tashmë është shumë e shkëlqyer në punën e saj.

Rroftë Aleksis. Orange County's më të mirën spikerja më qesharake e lajmeve deri më tani.