Një vështrim prapa në karrierën e Denise Richards në televizionin e realitetit

Klea

Një vështrim prapa në karrierën e Denise Richards në televizionin e realitetit

Përpara Denise Richards bërtiti “Bravo, Bravo, f*cking Bravo”, ajo ishte bomba bjonde që pushtoi Hollywood dhe ekranin e madh. Aktorja njihet më shumë për rolet e saj si Carmen Ibanez në Starship Troopers, Kelly Van Ryan në Wild Things dhe Bond Girl Christmas Jones në The World Is Not Enough. Dhe Denisi ynë ka bërë mjaft emër për vete. Një gjë tjetër interesante për të cilën ajo njihet është të qenit ish-bashkëshortja e Charlie Sheen. Të dy u martuan në vitin 2002, por u ndanë në vitin 2005. Denise ka një listë të gjatë filmash nën brezin e saj. Por ndonjëherë është e lehtë të harrohet ajo ka bërë emër edhe në televizion.

Denise Richards: Është e komplikuar

Në vitin 2008, Denise bëri debutimin e saj në TV realitet me Denise Richards: It's Complicated. Seriali, i cili u transmetua për dy sezone në E!, shfaqi jetën e saj në shtëpi, e cila përfshinte familjen e saj të gjerë. Unë nuk mund të gënjej. E pashë dhe më pëlqeu vërtet dinamika mes Denisit dhe babait të saj, Irv Richards. Në vazhdën e divorcit të saj kryefjalë, Denise lejoi kamerat të filmonin jetën e saj si nënë beqare duke rritur dy vajza para adoleshencës.

Aktorja u tregoi fansave se si ishte mashtrimi i karrierës së saj të aktrimit dhe prindërimit. Gjatë dy sezoneve, Denise u përpoq të takohej dhe të lundronte në tabloidet me pak fat. Sezoni i parë ishte ndoshta më interesuesi për Denisin, pasi asaj iu desh të pajtohej edhe me vdekjen e nënës së saj nga kanceri. Seriali ishte hera e parë që Denise foli hapur për familjen e saj dhe çështjet martesore.

Amvisat e vërteta të Beverly Hills

Në një lëvizje që befasoi shumicën e ndjekësve të Bravo, Denise iu bashkua Real Housewives of Beverly Hills për sezonin 9, i cili u transmetua në vitin 2019. E prezantuar nga ish-shoqja e saj e ngushtë, Lisa Rinna, Denise bëri mjaft ndikim tek zonjat 90210. Së pari, ajo ishte ndoshta ylli më i madh i serialit, dhe sezoni i saj i parë nuk bëri shumë bujë. Sezoni 9 gjithashtu prezantoi fansat me bashkëshortin e ri të Denise, Aaron Phypers, i cili nuk ishte shumë i pëlqyer.

Sidoqoftë, në sezonin 10 të RHOBH, Denise fitoi pak tërheqje. Thashethemet filluan të vërtiteshin se Denise dhe ish-bashkëylli i tij Brandi Glanville kishin një lidhje ndërsa ylli i Wild Things ishte i martuar. Edhe pse Denisi i mohoi akuzat, Brandi qëndroi i fortë në historinë e saj. Bruhaha shkaktoi një përçarje të tillë saqë Denise zgjodhi të mos kthehej për një sezon tjetër. Megjithatë, ajo është shfaqur si e ftuar gjatë sezonit të fundit.

Denise Richards dhe gjërat e egra

Sapo doli lajmi se Denise do të rihyjë në botën e realitetit televiziv në vitin 2025. Shfaqja e re, Denise Richards and the Wild Things vjen 16 vjet pas serialit të saj të parë familjar. E! njoftuan më 10 qershor se do të mirëpritnin sërish aktoren në rrjet me këtë projekt argëtues. Kamerat do ta shfaqin 53-vjeçaren në episode 30-minutëshe me bashkëshortin e saj, Aaron dhe tre fëmijët e saj. Denise ndau një deklaratë përmes People duke thënë: “Unë dhe familja ime jemi të emocionuar që kthehemi në shtëpi në E!”.

Denise është gjithashtu producentja ekzekutive e serialit të ri dhe shtoi: “Sami dhe Lola ishin vetëm 3 dhe 4 vjeç kur ndamë për herë të parë historinë tonë dhe tani kemi bërë rrethin e plotë. Ky është partneriteti perfekt për serialet e familjes sonë pasi jeta jonë është plot argëtim, dashuri dhe paparashikueshmëri dhe mezi presim që publiku ta ndajë këtë aventurë me ne.”

Rachel Smith, EVP e përmbajtjes së pascripted, stilit të jetës dhe dokumentarit në NBCUniversal Entertainment, tha në një deklaratë të veçantë se “Denise Richards është një forcë e kulturës pop dhe nuk është e huaj për të tërhequr vëmendjen e publikut. Me kthimin e saj në E!, ne presim me padurim që Denise dhe familja e saj të ndajnë botën e tyre bukur kaotike me audiencën tonë, e cila do ta vlerësojë çiltërsinë dhe lidhjen e tyre po aq sa ne.

Kështu që unë mendoj se kjo konfirmon pak a shumë për fansat e Bravo se ajo nuk do të rikthehet në Real Housewives of Beverly Hills. E keqe! Unë shpresoja për një raund tjetër Erika Jayne kundër Denise. Por do të kënaqem edhe me një seri të re!