Një renditje përfundimtare e çdo zierjeje më të ulët të kuvertës

Klea

Një renditje përfundimtare e çdo zierjeje më të ulët të kuvertës

Poshtë Deck Mesdheut është kthyer, dhe shpresojmë më mirë se kurrë. E them këtë sepse kapiteni Sandy Yawn ka kaluar 8 sezone të plota në kërkim të mikeshës së saj përgjithmonë Shef Stew. Që kur ligji detar vendosi Hannah Ferrier në dërrasë në sezonin 5, kjo seri ka luftuar për të gjetur një jaht që mund të zgjasë. Megjithatë, këtë sezon, Aesha Scott është kthyer në shtëpi në Mesdhe dhe më në fund, BDM mund ta ketë gjetur veten një portier të vogël kivi.

Vetëm koha do të tregojë se si Aesha dhe Kapiten Sandy shkojnë mirë si një dyshe drejtuese. Por, sa i përket paraardhësve të Aeshës, ne tashmë e dimë se si dolën këto çifte. Gjithsej, pesë Chief Stews të ndryshëm kanë ardhur përpara Aesha në Below Deck Med. Nga këto, ato janë të gjitha zonja tërheqëse, por gjithashtu, le të jemi të vërtetë, disa kanë luftuar shumë më shumë se të tjerat.

Por kush luftoi më pak dhe mbijetoi më shumë? Le të pyesim pasqyrën tonë, pasqyrën në muret ndonjëherë të pastra të këtyre jahteve, që të na ndihmojë që tani të renditim më të mëdhenjtë më të mëdhenj të të gjithëve (deri më tani) poshtë Deck Med.

5) Natasha Webb – Sezoni 7

Në sezonin 7, ne takuam Natasha Webb. Ajo dukej identike me Natalya Scudder, me të cilën ndodhi që vazhdimisht ta gjente veten në mosmarrëveshje. Megjithatë, për të qenë i drejtë, i gjithë ekipi i Natashës ndjeu mosfunksionim. Ajo gjithashtu e gjeti veten në një trekëndësh dashurie mjaft të vështirë për t'u parë.

Pasi hipi në bord, ajo u përpoq të fshihte faktin se ajo dhe shefi i kuzhinës, Dave White, kishin një sulm paraprak. Ndjenjat e tyre mbetën ende pas takimit përsëri, por ndërsa Natasha kishte një gjë toksike që po ndodhte me një djalë në shtëpi, gjërat u turbulluan. Natasha filloi të ngadalësohej në punë dhe pasuan debate, jo vetëm mes saj dhe burrave të saj, por edhe mes saj dhe ekipit të saj.

Më pas, Natasha foli për shëndetin e saj mendor gjatë xhirimeve, duke treguar se si kishte arritur nivelin më të ulët të të gjitha kohërave në këto momente. Këto ditë, ajo është fejuar me dikë të sjellshëm dhe më në fund po jeton sërish në dritë. Ne e duam këtë për Natasha. Megjithatë, ajo është ende në fund të renditjes sonë Below Deck Med Chief Stew.

4) Bugsy Drake – Sezoni 5 (1/2)

Bugsy Drake punoi për herë të parë nën Hannah në sezonin 2, ku, pasi ndau mesazhet personale të Hannah me një ish të ftuar, këta të dy e gjetën veten në mosmarrëveshje. Megjithatë, në përgjithësi, Bugsy jetoi nga një temë më shumë, nga aftësitë e saj për tavolinën e tavolinave deri te stilet e saj. Kjo funksionoi në favor të saj, sepse të ftuarit e donin atë, ashtu si kapiteni Sandy.

Duke ecur përpara, Bugsy u rikthye në Sezonin 5, duke zëvendësuar larguesin e njohur si Lara Flumiani. Por më pas, gjuajtja e Hanës erdhi dhe Bugsy mori drejtimin.

Sa i përket konflikteve që Bugsy iu desh të përballej, kur ajo u ngrit, Aesha u rikthye dhe pothuajse menjëherë, shefi i kuzhinës e bëri Aeshën të qajë. Në këtë rast, Bugsy nuk arriti të mbronte zilen e saj. Më pas, Aesha vuri dorën e saj në prapanicën e Rob Westergaard për një foto, duke bërë që anija e këtij deckie të ankohej se i kishte dhënë Aesha një “goditje poshtë”. Ky është sulm, brotha (lexo këtë me zërin e Billy Madison, të lutem), megjithatë, Bugsy e dëgjoi këtë kërcënim verbal dhe më pas u kthye në galerë, duke thashetheme për këtë provë memece.

Kërcënimet fizike janë të neveritshme, por unë besoj fuqimisht se nëse Bugsy do të kthehej ndonjëherë, ajo do të ishte një udhëheqëse solide. Meqenëse kjo nuk ka ndodhur ende, ajo jeton në vendin e 4-të si shef i BDM Stew.

3) Tumi Mhlongo – Sezoni 8

Më pëlqen Tumi Mhlongo. Unë mendoj se ajo është qesharake dhe punëtore, dhe ajo shkëlqeu si një zierje në Below Deck Down Under. Por më pas, Tumi kaloi për të luajtur në Below Deck Med në sezonin 8, dhe detet këtu ishin shumë, shumë shkëmborë që ajo të lundronte.

Përpara hipjes, Tumi dhe Kyle Viljoen qëndruan në tokë të thatë për pak, për shkak të problemeve me vizat e tyre. Ndërsa sezoni i tyre filloi pa to, Kyle i hyri në vesh, duke e vënë përballë Natalya. Në bord, Natalya mori përsipër detyrat e Tumit, por kur erdhi koha që më në fund t'i dorëzohej mbretërimi Tumit, këto dy zonja patën një ndërprerje masive të komunikimit.

I gjithë sezoni mbeti në të njëjtën gjatësi vale shkëmbore, por për meritë të saj, Tumi qëndroi në kurs, duke refuzuar të hiqte dorë. Duke parë mbrapa, Tumi i vjen keq që e la Kyle të hynte në hapësirën e saj, por ajo që është bërë është bërë. Derisa të mund ta shpengojë veten në ndonjë nga seritë e tjera Below Deck, ajo është në vendin e tretë në listën tonë të BDM Chief Stews.

2) Katie Flood – Sezoni 6

Katie Flood ishte një Chief Stew në sezonin 6. Si shumë nga të tjerët, sezoni i saj kishte disa komponentë toksikë. Sezoni i saj u transmetua edhe gjatë kohës së Covid. Eshtë e panevojshme të thuhet se kuvertat ishin grumbulluar kundër saj, por edhe pse ajo u shfaq mjaft mirë.

Jo vetëm që Katie ishte e shkëlqyer në punën e saj, por ajo ishte gjithashtu e dashur nga kapiteni Sandy. Megjithatë, shtylla kurrizore e Katie nuk ishte aq e fortë sa duhej. Sidomos kur erdhi koha për t'u marrë me gjellët e saj Delaney Evans dhe Lexi Wilson. Të dy u lanë të lirë përfundimisht.

Në përgjithësi, ishte shumë tronditëse të mos e pashë Katie të kthehej në këtë serial. Derisa ta bëjë këtë, ajo është ende shumë lart në listën tonë të renditjes, duke plotësuar vendin e dytë si Shef Stew i BDM.

1) Hannah Ferrier – Sezonet 1-5

Hannah është e vetmja Chief Stew në BDM që zgjat më shumë se një sezon. A pati ajo sasinë e duhur të betejave? “Quack, quack b*tch,” po, ajo bëri. Ashtu si të gjitha të tjerat, ndonjëherë, aftësitë e saj ndërpersonale u gjetën të mangëta, si dhe shfaqjet e saj drejtuese.

Megjithatë, Hannah krijoi marrëdhënie të vërteta gjatë disa sezoneve të saj. Ajo na bëri të qeshnim, të qanim dhe të bërtisnim. Sidomos gjatë pushkatimit të saj. Ajo ishte të gjitha gjërat që i duheshin një seri televizive realiteti, kështu që tani për tani, deshi apo jo, ajo është në vendin e parë si kryesuesi më i dashur, më jetëgjatë dhe padyshim më i përfoluri ndonjëherë i BDM-së.