Një renditje përfundimtare e çdo nën kuvertë Med Bosun

Klea

Një renditje përfundimtare e çdo nën kuvertë Med Bosun

Të jesh bosun nuk është një gjë e lehtë. Ju duhet të organizoni kohën tuaj dhe t’i besoni ekuipazhit tuaj të kuvertës. Shikuesit e Poshtë Deck Mesdheut kam parë shumë bosun të vijnë e të shkojnë, por disa janë më të mirë se të tjerët. Pra, le të shohim nëse jemi dakord me të gjitha punësimet dhe shkarkimet e kapitenit Sandy Yawn.

9. Ruan Irving

Ndoshta një nga bosunët më të këqij të të gjitha kohërave duhej të ishte Ruan Irving, i cili u pushua nga puna për falsifikim të dokumenteve të tij detare. Burri nuk zgjati as një episod. Ndërsa zgjidhte dokumentet për ekuipazhin dhe anijen e saj, kapiteni Sandy e gjeti veten të mbërthyer midis një shkëmbi dhe një vendi të vështirë, në pamundësi për të lënë bankën e të akuzuarve nëse Ruan qëndronte në bord. Ruan pranoi se kishte sjellë kopje të licencës së tij mjekësore në vend të origjinalit.

Autoriteti Portual njoftoi kapitenin Sandy sepse dokumentet e Ruan’s Yachtmaster zbuluan se ai kishte përdorur foton e dikujt tjetër. Në atë kohë, kapiteni Sandy vuri në dukje, “Kjo është e madhe. Ky është një nivel krejt tjetër. Nuk është në rregull. E gjithë anija mund të arrestohej për shkak të një anëtari të ekuipazhit.”

8. Raygan Tyler

Vetëm bosunja e dytë femër që goditi detin e hapur, Raygan Tyler fatkeqësisht zgjati vetëm pesë episode. Bosun e lindur në Essex dukej se nuk ishte e kualifikuar për rolin e saj të punës. Gjatë një episodi shumë të hershëm, Raygan mërziti kapitenin Sandy pasi kapiteni vuri re disa probleme kur ishte fjala për ankorimin. Sandy mbajti një takim urgjent me bosun, duke shpjeguar se vetëm dukej se kishte kaos në kuvertë. Komandanti vuri në dukje: “Ishte një pikë ku ju thirrët tre metra, dhe unë kisha më pak se gjysmë metër. Dhe kjo nuk mund të ndodhë, Raygan. Është e rrezikshme.”

7. Bryan Kattenburg

Ndërsa ishte në Princeshën Jon, Bryan Kattenburg nuk ishte shumë i pëlqyer për shkak të shovinizmit të tij. Edhe pse profili i tij në Bravo pretendonte se ai ishte një “kapiten i aftë” që përqafoi “mënyrën e jetesës së jahteve”, Bryan kishte vështirësi të bënte miq në varkë. Më e famshmja, Bryan u përplas me Jen Riservato. Dhe edhe pse ai ishte në rregull në punën e tij, roli i tij si i keqi çoi në shkarkimin e tij përfundimtar.

6. Conrad Empson

Duke punuar në bordin e Talisma Maiton, Conrad Empson ishte bosi që ra në dashuri me Hannah Ferrier. Lidhja e tyre shkaktoi shumë dramë, e cila duhej të përfshinte kapitenin Sandy. Edhe pse ai pretendonte se ishte një punëtor i palodhur, etika e tij e punës mori një goditje pasi i duhej kohë për të debatuar me Hanën. Që nga largimi i serialit, Conrad tani blen dhe shet shtëpi.

5. Stuhia Smith

Storm Smith u rrit pas largimit të Raygan. Ai është një nga bosunët më të mirë jashtë ekskluzivitetit. Stuhia duket e ftohtë, e qetë dhe e arritshme! Edhe pse do t’i duhej të kuptonte se si të fliste me ekuipazhin e tij, veçanërisht me Jason Gaskell, në përgjithësi, ai ishte në rregull me aftësitë e tij ndërpersonale. Si një bosun, Storm me të vërtetë shkoi përtej dhe më tej për t’u siguruar që përvoja e mysafirëve ishte gjithçka që ata dëshironin ndonjëherë.

4. Luka Brunton

Në një kohë kur kapiteni Sandy po përpëlitej, Luka Brunton u ngrit pas pushkatimit të Ruan. Megjithatë, mungesa e përvojës së Lukës si bosun u theksua nga mungesa e aftësive të tij menaxhuese. Ai luftoi për të bërë një orar të duhur dhe e la ekuipazhin për pushime. Por gabimet ishin të vogla. Siç tregoi kapiteni Sandy, Luka kishte vullnetin për të mësuar. Ndoshta gabimi më i madh ishte kur ai shpërqendroi kapitenin, duke e bërë atë të rrëzohej dhe të lëndonte kyçin e dorës.

3. Uesli Uolton

Bosuni që vodhi zemrën e Malia White nuk ishte i keq në punën e tij. Wes Walton u bë një bosun në vetëm 25 vjeç dhe kishte një etikë pune shumë të fortë. Në fakt nuk mbaj mend shumë për Wes, që ndoshta është mirë. Nëse gjëja më e keqe që bëri ishte një grindje me Adam Glick në ditën e tij të pushimit, atëherë ai është në rregull në librat e mi.

2. João Franco

Mund të jetë një opinion jopopullor, por mua më pëlqen João Franco si bosun. Pas disa vitesh pushim, João u kthye dhe e shpengoi veten. Ai u korrigjua me Aesha Scott dhe u kujdes vërtet për ekipin e tij. Afrika e Jugut ka qenë gjithmonë një punëtor i palodhur, por qëndrimi i tij nuk ishte gjithmonë i nivelit të lartë. Megjithatë, me pak përulje, João e ka gjetur veten një të preferuar të tifozëve.

1. Malia White

Malia bëri debutimin e saj në Below Deck Mediterranean në Sezonin 2 si deckhand. Pasi mori pak kohë nga seriali, ajo u kthye triumfalisht si bosunja e parë femër. Gjatë kohës së saj si deckhand, ajo u bë miqësore me kapitenin Sandy. Kapiteni vendosi ta merrte atë si mentore dhe pa aftësitë që kishte Malia. Edhe pse Malia nuk është më e pëlqyera nga fansat, ajo di ta bëjë punën e saj. Floridian mund të marrë lehtësisht përgjegjësinë e një ekuipazhi tërësisht meshkuj. Ajo di të punojë shumë dhe është e pasionuar për të punuar në industrinë e jahteve.

Transmetoni Poshtë Deck Med në Peacock.