Një renditje përfundimtare e çdo kuzhinieri poshtë kuvertës

Klea

Një renditje përfundimtare e çdo kuzhinieri poshtë kuvertës

Unë do të argumentoja se të qenit kuzhinier në një jaht motorik gjatë xhirimeve Poshtë kuvertës duhet të jetë puna më sfiduese. Një kuzhinier pritet të mësojë përmendësh fletët e preferencave të të ftuarve, të gatuajë për ekuipazhin dhe të bëjë ushqime të natës vonë. Si një galeri me një burrë ose një grua, presioni është astronomik. Por disa kuzhinierë e kryejnë punën e tyre si një balet i shkruar mrekullisht. Ndërsa të tjerët fatkeqësisht përplasen dhe digjen.

8. Anthony Iracane

Nuk ishte e vështirë të biesh në dashuri me shefin e kuzhinës Anthony Iracane. Francezi ishte i ndjeshëm dhe bënte disa pjata shumë të veçanta. Anthony ishte larg nga shefi juaj tipik i jahteve. Ai nuk ishte agresiv dhe mban zi për humbjen e babait të tij. Megjithatë, Anthony nuk performoi mirë nën presion dhe në fund u shkarkua. Mund të pajtohemi se Antoni ishte një kuzhinier i mirë; ai thjesht nuk ishte i prerë për botën e jahteve motorike.

7. Leon Walker

Sezoni 3 i Below Deck prezantoi fansat me Leon Walker. Ai ishte mjaft i talentuar kur bëhej fjalë për të gatuar ushqime të shijshme, por ai nuk ishte i njohur për feudalinë e tij anës tavolinës. Në fakt, Leon ishte mjaft argumentues, veçanërisht me Kate Chastain. Ndërsa ishte në Eros, shikuesit u lodhën nga grindjet e tij të vazhdueshme. Edhe pse kishte premtimin se do të bëhej një nga kuzhinierët më të mirë, ai e la egon e tij në rrugë. Nuk ka ndihmuar që Leoni vetëm disa herë të plotësonte dëshirat e të ftuarve. Në fund e la Erosin dhe galerinë pis.

6. Adrian Martin

Pas rishikimit të sezonit 6 me shefin e kuzhinës Adrian Martin, jam i bindur se ai do të ishte goditur me një rast ngacmimi seksual nëse do të ishte ende duke punuar. Kuzhinieri i ri ishte mizogjen, arrogant dhe rrëqethës, por aftësitë e tij në kuzhinë ishin disa nga më të mirat që janë parë ndonjëherë në shfaqje. Ai ka një aftësi për t’i bërë disa nga krijimet më të vështira të duken si një copë tortë. Por si shumë kuzhinierë, personaliteti i ashpër i Adrianit i fërkoi disa nga ekuipazhi në mënyrën e gabuar. Laura Betancourt e gjeti atë pa shije pasi bënte shaka të papërshtatshme seksuale në punë. Eshtë e panevojshme të thuhet se Adriani ishte një kuzhinier i vështirë për t’u gëlltitur.

5. Matt Burns

Rënia e shefit Matt Burn ishte paaftësia e tij për të mbajtur pijen e tij. Ai duhet të kishte marrë një shënim nga të ftuarit e ushqimit që ishin të matur. Edhe pse ai shpesh tundte shijet e mysafirëve, Matt vazhdoi ta lëshonte topin në mënyra të vogla. Thelbi i çështjes dukej se ishte dhimbja e tij për ish-in e tij. Matt ishte një yll në kuzhinë dhe gjithashtu kishte nevojë për ekuipazhin e kuvertës kur hipte në dok.

4. Nick Tatlock

Kuzhinieri më i ri në galerinë Below Deck ishte Nick Tatlock. Ai ishte interesant, për të thënë të paktën, dhe kënaqej me një bisedë të mirë me veten. Pasi zëvendësoi kuzhinierin Anthony, Nick shkëlqeu në punën e tij dhe tregoi pse kishte qenë në këtë biznes për kaq shumë kohë. Edhe pse pjata e tij ishte pak e butë, ushqimi i tij ishte i shijshëm. Ai nuk i fitoi fansat kur theksoi se Paris Feild do të shtonte peshë nëse vazhdonte të hante majonezë. Por në fund, ushqimi i tij foli shumë.

3. Ben Robinson

Zot, thjesht më pëlqeu të shikoja Ben Robinson në Below Deck. Ai ishte i çuditshëm dhe sarkastik dhe e dinte se çfarë ishte në gjendje të prodhonte. Shefi Ben ishte në dalje dhe kujdesej për ekuipazhin e tij. E qeshura infektive e Benit e bëri atë të denjë për meme, por ushqimi i tij foli vetë. Individi anglez e dinte gjithmonë saktësisht se çfarë të bënte kur ishte në kuzhinë dhe kurrë nuk e linte nxehtësinë ta nxirrte nga galeria e tij.

2. Kevin Dobson

Herë pas here, kur bëj një defekt të madh, e gjej veten duke thënë: “Z. Dobson!” Për mua, Kevin Dobson ishte ndoshta një nga kuzhinierët më qesharak që ka zbukuruar ekranin Below Deck. Midis rastit të tij të keq të diarresë dhe tortës së penisit të tij, thjesht mendoj se Kevin ishte më i miri i të dy botëve. Njeriu jo vetëm që mund të gatuante, por gjithashtu mund të mbante hapin me ekuipazhin dhe mashtrimet e Kate. Pra, kishte kuptim pse ai ishte një nga kuzhinierët më të kërkuar të Zelandës së Re. Ndihmoi gjithashtu që ai përgatiti disa ushqime të mrekullueshme për ekuipazhin, edhe nëse sasia nuk ishte gjithmonë e mjaftueshme.

1. Rachel Hargrove

Gryka e vogël e Below Deck, Rachel Hargrove është kuzhinierja më e mirë. NE. DASHURIA. RACHEL. Amerikanja ishte gjithmonë konsistente me atë që prodhonte për të ftuarit e charter-it dhe zakonisht e tejkalonte krye. Me pak ose aspak vlerësime negative nga të ftuarit, Rachel ishte e hapur, për të thënë të paktën. Por ajo mund të përgatitte një darkë me dhjetë pjata pa bërë pyetje. Kush mund ta harronte Eddie Lucas-in që tërbohej për dollinë “më të mirë” franceze që kishte pasur ndonjëherë? Rakela dinte t’i mbante mysafirët të ngopur dhe të lumtur; kjo është monedha në botën e jahteve.