Një renditje përfundimtare e çdo çifti në Luginën

Klea

Një renditje përfundimtare e çdo çifti në Luginën

Unë mendoj se suksesi i sezonit 1 të Lugina mund t'i atribuohet kryesisht rrëmujës së çifteve. Shfaqja u shfaq si një version më “i rritur” i Vanderpump Rules, por rezulton se të kesh fëmijë nuk i ka penguar këta yje Bravo të veprojnë si gjimnazistë. Nga zënkat në erë deri te thashethemet e mashtrimit, këta çifte janë shumë më argëtues sesa prisja fillimisht.

Këtu është çdo çift në The Valley të renditur nga më i keqi tek më i miri:

Xhesi dhe Michelle (Të ndara)

Unë mendoj se Jesse dhe Michelle Lally do të pajtoheshin me vendosjen e tyre në këtë listë. Çifti valëvitte flamuj të kuq nga Episodi 1, nga Jesse duke pranuar se ai nuk ishte një prind i përfshirë në thashethemet për të dashurin sekret të Michelle. Këta të dy nuk po jepnin saktësisht qëllime marrëdhëniesh.

Xhesi dhe Michelle po flirtonin me idenë e një ndarjeje që në fillim të sezonit, kështu që nuk duhet të ishte tronditëse për fansat që ata e ndoqën këtë ide. Sipas Bravo, ata u ndanë në tetor 2023, pavarësisht se nuk e konfirmuan ndarjen deri në mars 2024. Në maj, Jesse tregoi se po takohej me dikë të ri gjatë një paraqitjeje në podcast të Page Six Virtual Reali-Tea. Ylli i Luginës foli për dashurinë e tij të re, duke thënë: “Ajo është thjesht një person shumë i mrekullueshëm dhe është një shpirt i bukur”. Michelle gjithashtu filloi të takohej me dikë pas ndarjes. Manjatja e pasurive të paluajtshme tha për Daily Dish se po takohet me këshilltarin financiar Aaron Nosler.

“Unë mendoj [given] mosha e tij, ai është gati për të gjetur një lidhje serioze,” tha ajo. “Ai e di që unë po kaloj atë që po kaloj dhe nuk e dija se çfarë do të ndodhte.”

Jax dhe Brittany (të ndara)

Tifozët e VPR nuk do të habiten kur shohin Jax Taylor dhe Brittany Cartwright të ulët në këtë listë. Dyshja kishin probleme që nga fillimi i marrëdhënies së tyre, nga Jax që kontrollonte operacionin plastik të Brittany-t e deri tek ai që e tradhtoi atë me kamarieren e SUR, Faith Stowers. Tifozët gjithmonë mendonin se Brittany meritonte më mirë se ai dhe kishin ndjenja të përziera për ta duke ecur në korridor. Në The Valley, Jax vazhdoi të kishte reagime për trajtimin e gruas së tij. Ai e kritikoi atë duke pirë dhe i tregoi pak dashuri fizike.

Pavarësisht se çifti deklaroi se “nuk besonin në divorc”, ata aktualisht janë të ndarë. Brittany njoftoi ndarjen në episodin e 29 shkurtit të podcast-it të saj dhe Jax-it When Reality Hits.

“Kam marrë vendimin të shkoj në një shtëpi tjetër për të marrë pak hapësirë ​​për hir të shëndetit tim mendor,” tha ajo.

Ajo foli më shumë për vendimin e saj në një intervistë për Page Six, duke treguar për median se ndihej e pavlerësuar në martesë.

“I kërkova të bënte gjëra të vogla – katër gjëra të vogla – dhe … të shkoja në terapi ishte një prej tyre. Ai nuk e ka bërë këtë ende,” zbuloi ajo. “Pra, ka gjëra të vogla që i kam kërkuar të bëjë. Ne do të shohim nëse ai i bën të gjitha, por do të shohim gjithashtu nëse do të ndryshojë diçka.”

Kristen dhe Luke (Takim)

Kristen Doute dhe Luke Broderick duken të lumtur, por ka disa pengesa në lidhjen e tyre. Luke është një vendas në Kolorado, i cili nuk ka kaluar plotësisht në LA. Edhe pse ai tha se ishte i hapur për të lëvizur në Kaliforni me kohë të plotë për Kristen, ai është shprehur se hapësira e saj nuk ndihet si shtëpia e tij. Ata gjithashtu po lëvizin mjaft shpejt, gjë që ka shqetësuar disa fansa. Ata kanë vetëm dy vite bashkë dhe tashmë janë duke u përpjekur për një fëmijë.

Për më tepër, ne pamë Kristen të shmangte një bisedë për financat e tyre në The Valley, gjë që është shqetësuese. Nëse duan të kenë një fëmijë së bashku, duhet të jenë në gjendje të flasin për paratë.

Janet dhe Jason (Të martuar)

Janet dhe Jason Caperna janë një ndeshje e shkëlqyer. Xhenet është më e zjarrtë dhe emocionale, ndërsa Jason është më i qetë dhe më i qetë. Ata duket se e balancojnë mirë njëri-tjetrin. Më pëlqeu të shikoja Xhejsonin që tregonte zakonet e thashethemeve të gruas së tij këtë sezon. Në përgjithësi, ata duken si një çift i shëndetshëm dhe i lumtur.

Danny dhe Nia (Të martuar)

Danny dhe Nia Booko mbajnë kurorën për çiftin e preferuar në The Valley. Aktori dhe ish-Miss SHBA kanë shumë gjëra në pjatën e tyre, por marrëdhënia e tyre duket e fortë mes kaosit. Ata duken kaq të sinkronizuar dhe plotësisht të dashuruar. Nia foli për depresionin e saj pas lindjes këtë sezon dhe Danny siguroi një shpatull për t'u mbështetur. Ah!