Një haraç për Ditën e Nënës për nënat më të reja të Bravo

Klea

Një haraç për Ditën e Nënës për nënat më të reja të Bravo

Fillimisht, urime Ditën e Nënës për të gjithë lexuesit tanë! Të gjithë po e vrisni, edhe nëse ndiheni sikur nuk jeni. Me këtë deklaratë të qartë të bërë, vitin e kaluar, ne festuam Ditën e Nënës të dielën, më 14 maj. Që kur kjo datë ka ardhur dhe ka shkuar, pesë të reja Bravo kanë lindur foshnja, të cilat të gjitha janë të çmuara.

Kudo që ta gjeni veten sot, jepini vetes hir sepse meritoni lavdërime dhe gjëra të këndshme. Duke folur për gjëra të mira që meritoja, në vitin 1980, data ime e lindjes ra në ditën e nënës. Kjo ishte (dhe ende është) kaq e mrekullueshme për nënën time. Sa për mua, thjesht do të jem këtu duke u xhiruar, duke marrë një kartë për të dyja datat së bashku (është mirë, jam mirë).

Pavarësisht gënjeshtrës sime më lart, më lejoni tani sinqerisht të vazhdoj, duke ndarë pak më shumë për paketat më të reja të gëzimit të Bravo me ju të gjithë. Këta shtatë engjëj të vegjël do të festojnë sot për herë të parë nënat e tyre. Dhe me festimin, dua të them të flesh dhe të qash, të cilat, e njëjta gjë.

Nicole Martin

Në vitin 2023, Nicole Martin njoftoi se ishte në pritje të fëmijës së saj të dytë. Ky yll i Real Housewives of Miami dhe i fejuari i saj, Anthony Lopez, mirëpritën vajzën e tyre Genevieve në familjen e tyre më 28 mars 2024. Lindja e Genevieve ishte një tronditje për këta të dy. Ajo mbërriti nëpërmjet një seksioni cezarian urgjent, një muaj të plotë përpara datës së saj të lindjes.

Fatmirësisht, Nicole dhe Genevieve aktualisht po lulëzojnë. Kjo do të thotë, minus batutat e Nicole të bëra në internet, të cilat theksojnë se sa “argëtuese” janë tani zgjimet e saj të reja herët në mëngjes. Të gjitha shakatë mënjanë, gëzuar Ditën e Nënës, familja Martin.

Paige Chohan

Paige Chohan, e reja shtëpiake e vërtetë e Cheshire, sapo lindi fëmijën e saj të parë me bashkëshortin e saj Amir. Vogëlushja e tyre e ëmbël Nora mbërriti më 30 mars 2024. “Një javë që të kemi ty.. të jetojmë të lumtur në flluskën tonë të foshnjës dhe nuk dëshirojmë të largohemi kurrë,” u shfaq Paige në internet ndërsa vështronte me adhurim fëmijën e saj të vogël të lidhur. Gëzuar ditën tuaj të parë të nënës, Paige.

Diana Jenkins

Diana Jenkins nuk është më në Real Housewives të Beverly Hills, por kur ishte, foli hapur për humbjen e shtatzënisë. Për fat të mirë, Diana mbeti përsëri shtatzënë dhe më 8 gusht 2023, vajza e saj e vogël Elodie Mae Book bëri rrugën e saj në këtë botë.

Sanya Richards-Ross

Kur lëviza për herë të parë nëpër imazhet e Sanya Richards-Ross të djalit të saj të vogël, dukej sikur ndjeja vezoret e mia të tërbuara, duke u përpjekur të më bindte se nuk kisha mbaruar. Por mjerisht, unë jam, ndryshe nga kjo alum Real Housewives of Atlanta. Megjithatë, si shumë të tjerë, djali i vogël i Sanya-s, Asani, mbërriti pas një humbjeje traumatike, duke e bërë atë mirënjohëse për fëmijën e saj Rainbow.

Më 19 dhjetor 2023, Sanya shkroi “Gjërat e mira vijnë për ata që presin… dhe djalë je ti GJËJA jonë e MIRË!!! Asani, fjalë për fjalë nuk mund të të donim më shumë. Ende në lumturinë e foshnjës së porsalindur…” Jam shumë e lumtur për ty, Sanya. Shijojeni ditën tuaj të parë të nënës me Asanin dhe të gjashtën me të parëlindurin.

Stassi Shrëder

Stassi Schroeder po jeton jetën e saj më të mirë pas kohës së kaluar në rregullat e Vanderpump. Vitin e kaluar, ajo lindi fëmijën e saj të dytë me Beau Clark, i njohur si bashkëshorti numër një në VPR, nëse kjo familje do t'i kthehet xhirimeve. Në internet, Stassi shkroi “MESSER RHYS CLARK, i lindur në orën 12:04 të mëngjesit të 7 shtatorit, 7 lbs 14 oz, 19.5 inç. Tashmë e duam shumë, dërgojmë lutje që Hartford të mos e terrorizojë.”

Shpresoj që Beau t'ju derdhë një gotë të gjatë Pinot Grigio sot, Stassi, duke ju lejuar të festoni në paqe Ditën e Nënës për djalin dhe nënën tuaj të parë. E cila ka të ngjarë të zgjasë për 0.2738 sekonda.

Nia Booko

Nia dhe Danny Booko nga The Valley tani kanë tre fëmijë nën moshën tre vjeç. nuk mundem. Fatmirësisht, Nia është një grua më e fortë se unë dhe mundet. “Dita e Etërve ishte jashtëzakonisht e veçantë këtë vit”, shkroi ajo, duke shtuar “Ne mirëpritëm në botë dy engjëjt tanë të vegjël në orën 14:07. Isabelle Marie – 5lbs 8oz dhe Zariah Rose – 5lbs & 6oz.”

Vajza të ëmbla. Ashtu si unë, ju të dy tani ndani një datëlindje me një festë të madhe. Por e jotja funksionon në favorin tënd, sepse edhe kur është dita e babait, tani nuk është vërtet, sepse është e jotja dhe do të fitosh. Pra, jetoni mirë dhe përparoni, Isabelle e vogël dhe Zariah, por përpiquni që mamaja juaj të ketë të paktën një pushim të vogël për Ditën e Nënës, mirë?

Xhenet Kaperna

Ka diçka në ujërat e LA, pasi Janet dhe Jason Caperna sapo mirëpritën një fëmijë në vathën e tyre. Djali i tyre mbërriti në dhjetor të 2023, me Janet që shkruante thjesht “Dhe atëherë ishin tre”. Aktualisht, familja Caperna është nëna e familjes, kështu që nëse doni të mësoni më shumë për djalin e tyre, do t'ju duhet vetëm të futeni në The Valley për të parë historinë e shtatzënisë së Janet-it.

Shko pi një hot-dog, Xhenet. Është dita e nënës. Ju bëni rregullat.