Netflix's Owning Manhattan: Cast Diskuton Dramën dhe Luksin

Klea

Netflix’s Owning Manhattan: Cast Diskuton Dramën dhe Luksin

Zotërimi i Manhatanit është emisioni më i ri i Netflix i pasurive të paluajtshme. Seriali, i cili do të shfaqet premierë të premten, më 28 qershor, ndjek yllin e Million Dollar Listing, Ryan Serhant dhe një grup të talentuar agjentësh në ndërmjetësimin e tij të pasurive të paluajtshme në New York City. Trailer-i i publikuar në fillim të këtij muaji premtonte prona të larta, luksoze dhe një mori njerëzish të nxehtë që bërtisnin njëri-tjetrin. Çfarë mund të kërkoni më shumë?

Reality Tea pati mundësinë të bisedojë me kastin e Owning Manhattan për shfaqjen, punën me Ryan dhe shumë më tepër…

Çfarë mund të presin shikuesit?

Grupi Serhant foli për atë që fansat mund të presin nga Sezoni 1 i serialit të ri të shumëpritur.

“Është pjesë e shitjes së Sunsetit, pjesës së Successionit dhe pjesërisht Listimit në miliona dollarë,” ngacmoi agjenti Jeffrey St. Arromand. Ai i siguroi fansat se nuk ishin krijuar momente televizive këtë sezon, duke e përshkruar serialin si “të vërtetë” dhe “real”.

Agjentja Jessica Markowski i bëri jehonë komentit të Jeffrey, duke na thënë se emisioni kap realitetin e skenës së pasurive të paluajtshme në Nju Jork.

“Unë mendoj [viewers] mund të presim realitet,” tha ajo. “Natyra e biznesit, grindja, mundi dhe ngutja. Ata do të përjetojnë të gjitha këto dhe më shumë.”

Genesis Suero ra dakord që seria ofron një vështrim të brendshëm në biznes.

“Shikuesit mund të presin shumë prona luksoze, adrenalinë dhe çfarë është në të vërtetë të shesësh New York City, veçanërisht Manhattan,” tha ajo.

Për sa i përket dramës, kasti tha se nuk mungonin momentet dramatike gjatë xhirimeve.

“Çdo gjë që ju ndoshta shkruani në ditarin tuaj ka ndodhur gjatë xhirimeve,” tha ylli i pasurive të paluajtshme komerciale Jade Shenker.

Çfarë e bën shfaqjen të dallohet?

Shfaqjet e pasurive të paluajtshme janë të shumta këto ditë, veçanërisht në Netflix. Platforma ka lëshuar një numër shfaqjesh të pasurive të paluajtshme në pesë vitet e fundit, duke përfshirë Shitja e Sunset, Blerja e Beverly Hills dhe Shitja e OC. Ne pyetëm kastin se çfarë e bën unik Owning Manhattan.

“Epo, unë jam në të,” tha agjentja Tricia Lee me shaka. Ajo shtoi se mjedisi i shfaqjes e bën të veçantë, duke na thënë: “Tjetër gjë do të ishte që të ishte Nju Jorku. Nuk mendoj se mund të krahasohet me tregjet e tjera… për mua, është qendra e botës.”

Owning Manhattan është shfaqja e parë e pasurive të paluajtshme të Netflix me qendër në New York City. Ndryshimi i peizazhit është një largim i mirëpritur nga shfaqjet me bazë në Kaliforni që platforma ka prodhuar kohët e fundit.

Agjenti Jordan March foli edhe për veçantinë e tregut të Nju Jorkut.

“Nuk ka asgjë si Nju Jorku në të gjithë botën dhe mendoj se ne po e rikthejmë atë në qendër të skenës aty ku meriton të jetë”, tha ai.

Jade e vlerësoi salcën e veçantë të shfaqjes për vizionin e Ryan për kompaninë e tij dhe agjentët e tij.

“Unë mendoj se një nga gjërat që Ryan [has] krijuar është një kompani që kupton se si të tregtojë diçka,” tha ajo. “Agjentët që ai zgjedh janë të fortë. Ne e kuptojmë se si t’i tregtojmë gjërat. Jo vetëm duke krijuar një video, por duke kuptuar se kush është demografia. Ne do të kapim njerëzit dhe do t’i bindim [people] për të blerë këtë pronë.”

Si është të punosh me Ryan?

Reputacioni i Ryan flet vetë. Ai është një nga agjentët më të suksesshëm të pasurive të paluajtshme në botë, duke shitur disa nga pronat më mbresëlënëse në treg. Ne i kërkuam kastit të tregonte se si është të punosh për një manjat imobiliar. Disa anëtarë të kastit vërshuan mbi njeriun përgjegjës, duke e lavdëruar për punën e tij të palodhur dhe njohuritë e brendshme të biznesit.

“Ai është personi më i mirë për të punuar ndonjëherë,” na tha agjentja Chloe Tucker Caine. “Ai është lloji i shefit ku nëse i shkruani mesazh, pa marrë parasysh se në cilën orë të ditës apo natës, ai u përgjigjet të gjithëve në kompani. Nuk mund të kërkoja një shef dhe mentor më të mirë.”

Jordan ndau gjithashtu disa fjalë të mira për Ryan, duke thënë, “Ryan Serhant është njeriu më i vështirë në punë në pasuri të paluajtshme. Ai [is] dikush që jeton sipas orës dhe i mban premtimet e tij. [He] thjesht mendon vërtet jashtë kutisë.”

Kush e nxiti më shumë dramën në kastin e Owning Manhattan?

Kasti i Owning Manhattan kaloi në tapetin e kuq në premierën e Netflix

Reality TV ka të bëjë me dramën, kështu që natyrshëm, na u desh të pyesnim kastin se cili nga yjet e tyre ishte trazuesi më i madh këtë sezon.

“Në drejtim të dramës, gjithmonë mund të mbështeteni te Chloe,” tha Jonathan Normolle. Chloe u pajtua që e gjeti veten në shumë dramë këtë sezon.

“Unë mendoj se jam unë,” zbuloi ajo. “Unë nuk mund të jem përgjegjës për gjërat që kam thënë ose bërë gjatë kohës që isha shtatzënë.”

Xhesika nuk u pajtua, duke i dhënë titullin më dramatik Jonathanit.

“Isha pak në dramë, por nuk mendoj se jam më dramatikja,” tha ajo. “Unë do të thoja Jonathan.”

Zotërimi i Manhattan debuton në Netflix të premten, më 28 qershor.