Nëse amvisat e vërteta do të kishin superfuqi, cilat do të ishin ato?

Klea

Nëse amvisat e vërteta do të kishin superfuqi, cilat do të ishin ato?

Më pëlqen thjesht një histori superheroi. Një qytetar i thjeshtë goditet me fuqi të jashtëzakonshme të ngarkuar për të mbajtur të gjithë popullsinë të sigurt. Kur del një nga filmat më të rinj të Marvel ose DC, e gjej veten të mbërthyer në ekran me kokoshkat dhe shpresën time. Ndonjëherë, kjo është gjithashtu se si ndihem kur jam duke parë Amvise të vërteta ekskluzivitet. Gratë janë ikona dhe heronj më vete. Edhe pse Zeusi mund të mos i ketë vendosur fytyrat e tyre në yjësi, fansat e dinë se janë në prani të Zotit kur përplasen me to. Kështu që nuk mund të mos mendoja nëse rolet do të ndryshonin dhe zonjat tona do të ishin superheronj, kush do të ishin ato?

E shkarkoi Alumin e Real Housewives, Ramona Singer

Çfarë është ajo thënie, “Fluturoni si një flutur, thumboni si një bletë?” Epo, për Ramona Singer, i njohur si Singer Stinger, do të duhej ta kalonim bletën në një akrep. Unë do t’i jap asaj një origjinë të ngjashme me Peter Parker. Por me Ramonën, ajo po tërhiqej në shkretëtirën me pluhur të Sedona-s, duke u përpjekur të gjente paqen e saj të brendshme. Sinjalizim spoiler: nuk ka fat të tillë. Ndërsa ajo ishte shtrirë e shtrënguar në shtratin e saj, një akrep i vogël ishte fshehur nën mbulesa. Por ky nuk ishte një akrep normal. Ishte ai që kishte ikur nga Sonora Quest.

Me një lëvizje të përrallës së saj, Ramona u thumbua. Tani, me helmin që rrjedh nëpër të, ajo ishte në gjendje ta pamundësonte armikun e saj. Kujdes, Luann de Lesseps, nëse nuk i jep formë atij akti kabare, Singer Stinger mund të të marrë!

Jennifer Aydin?

Jennifer Aydin

Relievi komik i Jennifer Aydin është, nganjëherë, ajo që e tërheq një episod të mërzitshëm të Real Housewives of New Jersey në një episod interesant. Për historinë e origjinës së Jen-it, unë do ta krahasoj atë me një nga X-Men. Charles Xavier kishte shumë nxënës nën tutelën e tij, por asnjë nuk i ngjante Rapsodisë. Ajo mund të fuste këdo në një ekstazë vetëm me muzikën e saj. Talenti i Jennifer-it nuk është larg pasi ajo mund t’ju vërë në një ndjenjë të hipnotizuar me përshtypjet e saj për të tjerët, pothuajse duke ju bërë të harroni se ajo është zakonisht në qendër të dramës.

Si Jen ashtu edhe Rhapsody janë elegante në vetvete. Dhe përdorin talentin e tyre unik për të fituar mbi një turmë. Aftësia që Jen ka për të çarë një buzëqeshje në fytyrën e kujtdo, e lejon atë të fitojë besimin e tyre dhe, nganjëherë, t’i forcojë ata si aleate në luftën e saj kundër Danielle Cabral.

Ikona e Real Housewives, Tamra Judge

Ndoshta një nga superheronjtë më të mëdhenj të të gjithëve kur bëhet fjalë për amvise të vërteta do të ishte Tamra Judge. Ajo është e vogël, por e fuqishme dhe, më shpesh sesa jo, e përdor fuqinë e saj për mirë. Që në momentin që ajo bërtiti për herë të parë, “Ky është mendimi im!” Mund ta kuptoja se ajo mund të kishte lidhje me familjen Hulk. Ashtu si Bruce Banner, Tamra u kap mes dy botëve. Njëra ku ajo ishte një grua e sapopagëzuar me fjalë të buta dhe një tjetër ku ajo u shty në kufijtë e saj kur kishte të bënte me disa nga aktorët e saj.

Por përsëri, ashtu si Bruce, Tamra ka një anë super të butë. Tammy Sue nuk është gjë tjetër veçse një shoqe e mirë, pasi herë pas here ajo ka folur gjithmonë për atë që është e drejtë. Nëse ajo po paralajmëronte Vicki Gunvalson për Brooks Ayers ose Jennifer Pedranti për Ryan Boyajian. Tamra ka një zemër prej ari dhe është bërë një fanse e preferuar e ekskluzivitetit, njësoj si tipi i madh jeshil në Marvel.

Real Housewives shap Bethenny Frankel

Ish-ylli i Real Housewives of New York ishte një amvise mashtruese. Bethenny Frankel ishte gjithmonë kali i errët që nuk ra kurrë në rresht. Nëse do të më duhej të zgjidhja një superhero që të përputhej me personalitetin e nënës së dikujt, ai do të ishte Wolverine. Bethenny dhe Wolverine fituan një reputacion për të qenit të ashpër, shpesh duke u shfaqur si të ftohtë dhe të përmbajtur. Të dy ishin kundërshtarë të frikshëm sa herë që dikush guxonte të kalonte rrugët e tyre.

Pas kryqëzatës së saj të fundit kundër rrjetit, ndjekësit mësuan shpejt se Kitty kishte kthetra. Por nëse do të kishit kohë për të njohur Bethenny dhe do të fitonit besimin e saj, ajo do të ishte një mbrojtëse për jetën.