Stinët thelbësorë të RHOA

Klea

NeNe Leakes shpjegon skenën e diskutueshme të dollapit RHOA

Pas katër vitesh, NeNe Leakes më në fund po shpjegon se çfarë çoi në atë sherr të egër në dollapin e saj gjatë Amvise të vërteta të Atlantës Sezoni 11.

Nëse kujtesa juaj ka nevojë për rifreskim, Kandi Burruss dhe një Porsha Williams shtatzënë u futën në dollapin e NeNe. Kur një kameraman filloi t’i ndiqte brenda, i gjithë ferri shpërtheu. NeNe kapi kameramanin, i grisi bluzën dhe thashethemet u çmendën duke pretenduar se ajo e mbyti dhe e dërgoi në spital.

Tani, NeNe po pastron ajrin dhe gjatë intervistës së saj të fundit me Bethenny Frankel, ajo shpjegoi vetëm pse shkelja e dollapit ishte kaq nxitëse për të. Sipas alumit të RHOA, ajo nuk po shkonte në ekipin e prodhimit pa asnjë arsye dhe as situata nuk ishte aq e keqe sa dukej.

Porta e dollapit: e zhveshur

Bethenny dhe NeNe biseduan përmes një sërë temash gjatë intervistës së tyre dypjesëshe në podcast-in e Bethenny. Sigurisht, Bethenny është në procesin e përpjekjes për të djegur Bravo deri në tokë, dhe NeNe është personi i përsosur për të marrë një pishtar.

Kur bisedonte për luftën famëkeqe të dollapit, NeNe pikturoi një pamje krejtësisht të ndryshme nga ajo që u portretizua në TV. Dita e zënkës në dollap ishte edhe dita e festës së saj Bye Wig, një ngjarje e gjithanshme ku zonjat supozohej të vinin me flokët e tyre natyralë. NeNe tha se kjo ishte e njëjta kohë kur Gregg Leakes u diagnostikua me kancer. Ajo nuk donte ta bënte festën, por produksioni e bindi ta bënte gjithsesi. Paralajmërimi i saj i vetëm ishte se dollapi i saj ishte jashtë kufijve.

NeNe tha, “Unë i them producentit tim, ‘Dëgjo, ju djema mund të filmoni, thjesht nuk dua që askush të hyjë në dollapin tim, apo jo?’ Më kanë premtuar që askush nuk do të hyjë në dollapin tim, dhe po ju them, i thanë atyre vajzave ta bënin. Dhe ata po thoshin ta bënin atë në një kohë kur ata gjithashtu e dinin se isha në nivelin më të ulët në atë pikë.”

Pasqyra është 20/20, por NeNe tha se nëse ajo mund ta bënte atë përsëri, ajo ndoshta nuk do të kishte pasur as festën Bye Wig në radhë të parë. Ajo vazhdoi, “Ata e dinin që Greg ishte në spital me kancer dhe ata e dinin se sinqerisht, ne ndoshta nuk duhet ta kishim bërë atë skenë të plotë në shtëpinë time.”

Fajin e ka redaktimi

NeNe vijoi të sqaronte saktësisht se si shkoi gjithçka me sherrin me kameramanin. Sipas saj, redaktorët e RHOA ndanë momentin për ta bërë atë të duket më ekstrem se sa ishte.

“Djali që kishte kamerën është një djalë i madh, apo jo? Dhe unë e kapa bluzën e tij,” shpjegoi NeNe. “Por mënyra se si ia dolën botës e bëri të dukej sikur i bëra diçka, sikur ta rrahja ose ta godisja.”

Pas sherrit, emri i NeNe ishte në shtyp për javë të tëra pasi fansat ankoheshin për sjelljen e saj. Thashethemet në atë kohë bënë të dukej sikur ajo e dërgoi djalin në spital dhe i rrëzoi dhëmbët. Sipas NeNe, mënyra se si ajo u inkuadrua në një dritë kaq negative pas situatës së dollapit ishte vetëm një shembull tjetër se si Housewives Zezake shihen me një lente shumë më kritike.

“Unë personalisht mendoj se kur vajzat kafe bëjnë diçka, është shumë më e lartë se kur ju vajzat e bukura me pamje vanilje po bëni diçka. Nuk ndihem sikur është njësoj,” i shpjegoi NeNe Bethenny-t. “Ato për mua, ato vajza po i heqin paruket njëra-tjetrës, po thyejnë syzet, po e shtyjnë njëra-tjetrën. Ne nuk e shtyjmë njëri-tjetrin.”