NeNe Leakes pretendon se amvisat e zeza reale trajtohen ndryshe

Klea

NeNe Leakes pretendon se amvisat e zeza reale trajtohen ndryshe

“Llogaritja e realitetit” e Bethenny Frankel vazhdon, dhe tani, ajo ka një aleat në NeNe Leakes. Ish-ylli i The Real Housewives of Atlanta u ul për një intervistë të gjatë në podcast-in e Bethenny këtë javë. Nuk ka asgjë më të mirë se dy ish-punonjës të bashkohen për të hedhur poshtë ish-punëdhënësin e tyre. Ata nuk kanë asgjë për të humbur, dhe atëherë janë në maksimumin e tyre.

Gjatë bisedës, Bethenny i dha NeNe mundësinë për të folur mbi ankesën e saj për diskriminim kundër Bravo. Ka kaluar më shumë se një vit që kur NeNe thirri për herë të parë Bravo dhe Andy Cohen për trajtim të padrejtë. Por, kjo është hera e parë që një person tjetër nga brenda universit Bravo e ka lejuar NeNe të transmetojë plotësisht ankesat e saj. Në podcast, NeNe nuk ka përçarë asnjë fjalë. Ajo beson plotësisht se shtëpiaket e zeza Reale trajtohen ndryshe nga ato të bardha.

Një standard i dyfishtë i prapaskenave

Gjatë intervistës, Nene ka reflektuar në skenën famëkeqe të RHOA-s, ku kapi kameramanin nga bluza për ta penguar atë të hynte në dollapin e saj. Ai moment nuk i bëri asnjë nder NeNe, dhe ishte fillimi i rënies së NeNe nga hiri. Në të kundërt, NeNe i shpjegoi Bethenny-t sesi amvisat e bardha janë larguar me sjellje shumë më të tmerrshme.

“Kjo është ajo ku unë mendoj se ne kemi trajtim të ndryshëm dhe ka një ndryshim në mënyrën se si trajtohemi sepse ka kaq shumë vajza që bëjnë gjëra. Ti kishe Terezën [Giudice] duke rrokullisur një tavolinë, Tereza duke e shtyrë Andin poshtë, ju kishit vajza që thyenin gotat. Ju keni njerëz që bënin të gjitha llojet e gjërave, por unë duke kapur këmishën e djalit të kamerës, ata vepruan sikur të ishte një major i tmerrshëm,” shpjegoi NeNe.

Krahasimi i pjeshkës me portokallin

NeNe vazhdoi të reflektonte mbi ditët e saj të fundit të negociatave përpara se të vendoste përfundimisht të largohej nga RHOA. Sipas saj, asaj iu ofruan vetëm gjashtë episode për sezonin 13. Producentët e përfunduan atë për faktin se ajo dukej “e pakënaqur”. NeNe mendonte se statusi i saj në emision duhet t’i garantonte një trajtim më të mirë. Ose, të paktën, duhet t’i kishte garantuar asaj një arsye më të vlefshme për t’u ulur në detyrë. Në krahasim, ajo përmendi se si kur Teresa shkoi në burg, The Real Housewives of New Jersey pushoi derisa ajo u kthye.

NeNe argumentoi, “Unë jam e vetmja amvise origjinale në shfaqje dhe të gjitha amvisat origjinale në shfaqjet e tyre, të gjitha gra të bardha, dhe atyre u jepen të gjitha episodet e plota, dhe unë jam e vetmja origjinale me ngjyrë në emisionin tim, dhe unë jepej më pak. Mua më dhanë gjashtë, dhe atyre 18.”

Sipas NeNe, ajo ishte e gatshme të nënshkruante për rolin me kohë të pjesshme. Ajo i dha meritë inkurajimit të Gregg Leakes dhe ekipit të saj në atë kohë. Por, gjërat ndryshuan kur ajo u takua me drejtuesit e rrjetit. Ajo pretendoi se ata u përpoqën t’i bënin presion asaj që të grindej me Kandi Burruss pas kthimit të saj në shfaqje. NeNe nuk donte ta bënte këtë. Ajo mendonte se për shkak se ishte kulmi i lëvizjes Black Lives Matter, ishte një kërkesë e papërshtatshme.

NeNe pohoi, “Unë mendoj se ne kishim disa probleme sezonin e mëparshëm dhe ata donin të siguroheshin që unë të përballesha me të dhe t’i drejtohesha asaj dhe unë i thashë: ‘Jo, me të vërtetë nuk dua ta bëj këtë. Kjo është Black Lives Matter dhe unë nuk dua ta bëj këtë.’ Dhe nuk e bëra. Ndjeva sikur ishte Black Lives Matter. Duhet të kisha qenë atje, ata po përpiqeshin të më largonin në një kohë që ishte shumë e rëndësishme në kulturën e zezë dhe nëse do të shfaqesha atë sezon, ata donin që unë të debatoja me Kandi dhe kjo ishte diçka që nuk doja ta bëja.”

Hakmarrja pas sezonit 13

Kur diskutohej për pabarazitë racore midis amvisave, një tjetër pikë penguese për NeNe ishte dalja e saj famëkeqe e ribashkimit nga Sezoni 13. Ishte ribashkimi virtual për shkak të pandemisë. Famshëm, Nene e mbylli laptopin e saj dhe u largua nga ribashkimi nga zhgënjimi. Sipas saj, që atëherë ajo është në listën e zezë.

Nga ana tjetër, ajo iu referua faktit që Kim Zolciak u largua nga RHOA në mes të sezonit dhe përfundoi duke u shpërblyer me një shfaqje spinoff. Në mënyrë të ngjashme, Lisa Vanderpump anashkaloi ribashkimin e saj të fundit në The Real Housewives of Beverly Hills, por vazhdoi të shpërblehej me shfaqje spinoff në Bravo dhe më gjerë.

NeNe i tha Bethenny se në prapaskenë, ajo ishte ankuar në rrjet për këtë lloj trajtimi të padrejtë prej vitesh, por ankesat e saj u shpërfillën. Edhe pasi NeNe ngriti denoncimin ligjor për sjelljen diskriminuese të Bravos, ajo asnjëherë nuk dëgjoi nga askush në rrjet.

“Nuk e di përgjigjen e tyre [to the lawsuit] sepse unë kam punuar me këtë kompani për një kohë të gjatë. Kisha probleme, do të mendonit se dikush atje do të kishte thënë: ‘Të marrim telefonin dhe të flasim me të dhe të shohim se çfarë po ndodh.’ Ata nuk e morën kurrë telefonin. Askush nuk donte të fliste me mua”, pretendoi NeNe.

Në këtë pikë, ankesat e saj janë me zë të lartë dhe të qartë. Ajo është larguar prej vitesh nga shfaqja në këtë pikë, kështu që nuk ka asgjë për të humbur. Ata e injoruan atë më parë, por a do ta dëgjojë dikush tani që ajo ka shenjën e Bethenny-t?