NeNe Leakes mbështet Kim Zolciak gjatë divorcit të saj të çrregullt nga Kroy Biermann

Klea

NeNe Leakes mbështet Kim Zolciak gjatë divorcit të saj të çrregullt nga Kroy Biermann

NeNe Leakes mbështet Kim Zolciak gjatë divorcit të saj të çrregullt nga Kroy Biermann

NeNe Leakes me sa duket ka korrigjuar me Kim Zolciakteksa së fundmi ka treguar se si ajo po shkonte mirë mes divorcit të saj të çrregullt nga burri i larguar, Kroy Biermann. NeNe dha një përditësim për ish-in e saj Amvise të vërteta të Atlantës frenemy, i cili ka qenë duke lundruar një ndarje të trazuar nga ish-lojtari i NFL që nga maji.

Kim Zolciak

TMZ u kap me NeNe në LAX të enjten, më 18 janar. Ajo i tha outletit — “E pashë në një restorant disa ditë më parë. Ajo tha se po kalonte një kohë të vështirë.”

56-vjeçari shtoi se Kim, “Dukej shkëlqyeshëm. Ajo duket shumë mirë, pavarësisht rrethanave të vështira.

NeNe Leakes

NeNe shtoi — “Përveç kësaj ne thjesht e mbajtëm pozitivisht. Askush nuk dëshiron të shohë një ndarje të familjes. Ka fëmijë të përfshirë.”

Kim dhe Kroy ndajnë katër fëmijë, Kroy, 12, Kash, 11 dhe binjakët 10 vjeç, Kane dhe Kaia. Kroy miratuar e Kim-it Vajzat e rritura, Brielle, 26, dhe Ariana, 22, pas martesës së çiftit, në 2011.

“Shpresoj se ata mund ta kuptojnë nëse janë bashkë apo veçmas.” NeNe tha për çiftin e ndarë. “Sepse lumturia dhe paqja juaj janë më të rëndësishmet.”

Kroy Biermann

Lajmi për ndarjen e çiftit u publikua në maj. Kim45-vjeçarja u tërhoq nga plani i saj i divorcit në korrik, duke i kërkuar një gjyqtari të hedhë poshtë ankesën e saj. Kroy38-vjeçari bëri kërkesën për divorc për herë të dytë një muaj më vonë, duke kërkuar kujdestarinë e vetme ligjore dhe fizike të katër fëmijëve të mitur.

Kim dhe Kroy janë goditur me padi të shumta, duke përfshirë një barrë masive tatimore nga IRS. Çifti u shuplakua me një faturë tatimore 1,147,834,67 dollarësh pak para se të njoftonin ndarjen e tyre. Kroy u godit më vonë me një padi për borxhin e grumbulluar në një kazino në Bahamas dhe një faturë të papaguar të lidhur me një qira makine. Kim është paditur gjithashtu nga Saks/Capital One për neglizhencë për të paguar 150 mijë dollarë borxh dhe tarifa të kartës së kreditit. I mëparshmi “Mos u vono” ylli u urdhërua gjithashtu të paguante 230 mijë dollarë pasi ajo dështoi në një linjë kredie për kapitalin e shtëpisë.

Kim Zolciack

Ndërkohë, policia është dërguar në shtëpinë e familjes në disa raste për të prishur përleshjet martesore, teksa divorci i vazhdueshëm vazhdon në gjykatë.

Ne shtator, Kroy i tha Gjykatës së Lartë të Qarkut Fulton se dyshja ishte “e varfër financiarisht”, për shkak të e Kim-it “Zakonet e pamatur të shpenzimeve dhe dashuria për lojërat e fatit në internet.” Ai kërkoi leje për të shitur shtëpinë e tyre familjare pasi “i vetmi pasuri që palët kanë është vendbanimi bashkëshortor dhe ata po përballen me mbylljen e shtëpisë për herë të dytë”. Dyshja e listuan rezidencën për 5.5 milionë dollarë, në tetor. Që atëherë ata e kanë ulur çmimin në 4.5 milionë dollarë, por nuk kanë arritur të tërheqin një blerës.

Kim Zolciak

Në fillim të këtij muaji, Kroy i kërkoi gjykatës të përcaktojë një ndarje të pasurisë në mes të luftës së vazhdueshme të divorcit. Kroy vuri në dukje “koleksionin e gjerë” të ish-it të ardhshëm të çantave, këpucëve dhe rrobave pothuajse të reja të stilistëve që ajo kishte shitur në internet.

Mocioni e sqaroi këtë Kim dhe Kroy kishte krijuar llogari të veçanta bankare pas ndarjes, pasi më parë kishte akses vetëm në llogari të përbashkëta. Kroy i kërkoi gjykatës të klasifikonte pasuritë e ish-çiftit si martesore ose personale dhe kërkoi që Kim kërkohet të mbulojnë të gjitha tarifat e avokatit dhe shpenzimet shtesë që lidhen me paraqitjen e mocionit.