Nënat që kërcejnë: Momentet më tronditëse dhe shqetësuese

Klea

Nënat që kërcejnë: Momentet më tronditëse dhe shqetësuese

Unë kam një mik, vajza e të cilit është një balerin e bukur. Ajo është e vendosur dhe e vendosur dhe ka një pasion të vërtetë për zanatin e saj. Kur kap një përsëritje të Nënat e kërcimit, Unë jam i shqetësuar që nënat lejojnë ndonjëherë Abby Lee Miller të ngacmojë vajzat e tyre deri në pikën e lotëve. E gjithë spektakli përbëhej nga kërcimtarë të vegjël, të cilët u lejuan nga prindërit e tyre për t'u zgjedhur. Pavarësisht nëse ishte pamja e tyre apo niveli i tyre i inteligjencës, nuk ishte mirë. Abby nuk ishte e sjellshme pasi shpesh u thoshte prindërve që t'i kontrollonin fëmijët e tyre mjekësor.

Për shumë njerëz, Dance Moms ishte një shfaqje rehati. Seriali Lifetime na tregoi se pavarësisht se çfarë po ndodhte në jetën tonë, të paktën nuk po bërtisnim duke veshur tututa. Por në mesin e zemërimit, kishte momente madhështie kur bëhej fjalë për kërcimin. Rutinat e tyre çdo javë ishin magji e koreografisë së përkryer. Por mizoria e Abby-t pushtoi diku përgjatë linjës dhe nuk e lëshoi ​​kurrë.

Brooke shkon në një takim

Brooke Hyland ishte më e madhja në skuadrën e kërcimit. Por kjo nuk e bëri takimin e saj me balerinin Kevin më pak të çuditshëm. Të dy ishin fëmijë dhe të rriturit menduan disi se ishte e përshtatshme t'i detyronin ata në një natë të planifikuar. Skena është pothuajse e padurueshme për t'u parë pasi Kevin ishte 17 vjeç dhe Brooke vetëm 15. Abby ndjeu se të dy duhej të punonin në kiminë e tyre që dueti i tyre të ishte i suksesshëm në konkursin e ardhshëm. Gjatë rrëfimit të saj, Abby tha: “Unë mendoj se Kevin mund t'i hiqte pantallonat e të gjithëve”, pasi u tall me Brooke se nuk ishte ende i interesuar për djemtë.

Jo çuditërisht, Brooke kishte më shumë sens, madje edhe në vitet e saj para adoleshencës. Ajo vuri në dukje se nuk donte një të dashur në vallëzim sepse kjo do të thoshte se do t'i duhej ta shihte më shumë. Pasi i tha nënës së saj se do të darkonte për mbrëmjen, Booke shtoi: “Nëse Brandon mendon se diçka do të ndodhë mes nesh, ai është i çmendur”.

Zhveshja 101

Nuk është kurrë shumë komode të shikosh vajza të reja duke performuar në skenë. Të gjithë i kemi parë fëmijët Toddlers & Tiaras me kilogramë grim. Dhe çdo prind kujton vrasjen e JonBenét Ramsey. Kështu që ishte jashtëzakonisht e pakëndshme të shihje Abby-n si koreografi të një numri showgirl-e të kompletuar me triko nudo. Abby po mendonte se si t'i vendoste “strategjikisht” fansat rozë të ndezur sikur këto vajza të vogla të punonin në udhëtimin në Las Vegas.

Nuk mund ta dalloja nëse Abby po bënte shaka kur tha: “Doja që vajzat e mia të mësonin teknikën e duhur, sepse një ditë, njëra prej tyre do të jetë një showgirl.” Abby vazhdoi të bërtiste komandat se si t'i vendosnin fansat e tyre, duke thënë: “Jam i nxehtë! Je i keq! Nuk mund të më kesh mua! Ju nuk mund të përballoni mua! Bigëzim, gjoks.” Unë jam ende ulur këtu duke kruar kokën se pse nënat e lejuan këtë. Por është argumenti i vjetër i shitjes së seksit, por me çfarë kostoje?

Abby tallet me zërin e një balerini

Abby nuk njihej kurrë për të qenë e mirë. Por ajo thotë diçka kur një zonjë e moshës së mesme zgjedh të zgjedhë një fëmijë të vogël të ëmbël për diçka që nuk mund ta ndryshojë. Kjo ndodhi disa herë, por një moment që ra në sy ishte kur ajo tallej me zërin e Sophia Lucia. Dëgjo, Sofia foli me një zë fëmijësh shumë të lartë dhe kërcitës. Nuk ishte e këndshme për veshët. Por dreqin, Abby, nuk mund të zgjedhësh vetëm një vajzë të vogël. Sidomos kur ajo kërkon ndihmë në një lëvizje kërcimi. Por Abby Lee, duke qenë gruaja jo shumë e këndshme, e bëri Sophia të përsërisë veten disa herë sepse “ai zë po më vret. Ti e di që Minnie Mouse ka një punë.” Është e qartë se Abby Lee Dance Studio nuk ishte vendi më i lumtur në tokë.

Favorizimi i Maddie

Të gjithë e urrenin atë piramidë, kryesisht sepse ishte Maddie Ziegler gjithmonë ne krye. Valltarja e vogël nuk mund të bënte asnjë gabim në sytë e Abby, por fansat mund të shihnin se çfarë po ndodhte. Maddie ishte ajo që po bëhej yll, dhe po, ajo përfundoi duke kërcyer për Sia-n, por me çfarë kostoje? Çdo balerin tjetër, përfshirë motrën e Maddie, u shty në buzë. Herë pas here, Abby e donte aq shumë Maddie-n, saqë ajo u vendos dy herë në majë të piramidës, gjë që i bëri nënat Dance Moms të tërbuara.

Edhe pse Abby Lee ishte shumë shqetësuese, ajo është ende jashtë, duke trajnuar kërcimtarë. Le të shpresojmë që asaj të mos jepet një tjetër shfaqje televizive.

Transmetoni sezonet e mëparshme të Dance Moms në Disney+.