Nënat ikonike të amvisave të vërteta

Klea

Nënat ikonike të amvisave të vërteta

Amvise të vërteta ekskluziviteti nuk do të ishte i plotë pa nënat e Housewives. Gjatë dy dekadave të fundit, ne jemi njohur me shumë nga gratë që kanë rritur amvisat më legjendare. Pavarësisht nëse nënat janë atje për të ruajtur paqen ose për të krijuar ndonjë dramë të tyren, ne gjithmonë na pëlqen t’i shohim ato në ekran.

Këtu janë nënat më ikonike të Real Housewives.

Lois Rinna (Shtëpiake e vërtetë e Beverly Hills)

(Foto nga David Livingston/Getty Images)

Ndoshta një nga nënat Real Housewives më të dashura të të gjitha kohërave. Nëna e Lisa Rinna-s, Lois, shfaqej shpesh në emision dhe fansat e adhuronin absolutisht atë. Edhe fansat e Bravo që ishin “anti-Rinna” ishin “pro-Lois”.

Lois ndërroi jetë në nëntor 2021 në moshën 93-vjeçare, raportoi People. Fansat e panë Rinna-n duke u përballur me pikëllimin e humbjes së nënës së saj në sezonin 12 të Real Housewives of Beverly Hills.

Joyce Jones ‘Mama Joyce’ (Shtëpiake e vërtetë e Atlantës)

(Foto nga Paras Griffin/Getty Images)

Nëna e Kandi Burruss, Joyce, e njohur më shpesh si “Mama Joyce”, është OG e nënave ikonike Real Housewives. Mama Joyce nuk ka frikë të trazojë tenxheren dhe të krijojë tregimet e saj. Nga mosmarrëveshja e saj famëkeqe me dhëndrin e saj e deri tek “i fshehtë” për të nxitur papastërtitë në Phaedra Parks, ndikimi i Mama Joyce në Real Housewives of Atlanta është i paharrueshëm. Ajo është vërtet një legjendë e tillë. Hajde Bravo, jepi gruas shfaqjen e saj!

Judy Stirling (Shtëpiake e vërtetë e Orange County)

(Foto nga Imeh Akpanudosen/Getty Images)

Lydia McLaughlin ishte një përshtatje e natyrshme për Real Housewives të Orange County. Ajo ishte një e krishterë e pasur, e martuar me shumë çanta dore të shtrenjta, ashtu si shumica e shokëve të saj. Por nëna e Lydia, Judy Stirling, ofroi diçka krejtësisht të ndryshme. Ajo ishte një hipi që i pëlqente pluhuri i zanave dhe pirja e marijuanës. E dua atë për të. Ajo ishte e lezetshme, pak e egër dhe perfekte për shfaqje. Dua të them, kush mund ta harronte përballjen e saj me bashkëshortin e vajzës së Vicki Gunvalson, Ryan?

Shënim për lexuesit, nëse ndonjëherë shkoni në shtëpinë e Vickit, MOS i vendosni këmbët në divan, përndryshe Ryan do të përpiqet t’ju flakë nga shtëpia.

Gloria Kamen (Shtëpiake e vërtetë e Nju Jorkut)

(Foto nga Jerritt Clark/WireImage)

Nëna e Jill Zarin, Gloria Kamen, ishte një e preferuar e fansave në sezonet e hershme të Real Housewives të Nju Jorkut. Ndërsa ajo bëri vetëm disa paraqitje, ato mbetën të paharrueshme dhe goditën fansat. Kush mund ta harronte skenën e saj famëkeqe të Sezonit 2, ku ajo ngushëlloi një Bethenny Frankel që qante dhe ndau pak mençuri për kalimin e kohës. Ikonike.

Dorothy Dillard (Shtëpiake e vërtetë e Potomac)

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo

Marrëdhënia e ndërlikuar e Candiace Dillard-Bassett me nënën e saj Dorothy Dillard ka argëtuar shikuesit prej vitesh. Ashtu si Candiace, Dorothy është me vullnet të fortë dhe nuk ka frikë të ndajë mendimin e saj, gjë që e bën televizorin e saj perfekt. Nga “marrëveshja” e saj me bashkëshortin e Candiace, Chris, deri tek shoqëruesit e saj shkatërrues, zonja Dorothy i ka bërë Real Housewives of Potomac një kënaqësi për t’u parë.

Dale Mercer (Shtëpiake e vërtetë e Nju Jorkut)

(Foto nga JP Yim/Getty Images për Big Apple Circus)

Nëna e Tinsley Mortimer, Dale Mercer, na dha kaq shumë gjatë kohës së saj në Real Housewives të Nju Jorkut. Nuk do ta harrojmë kurrë kur Dale shoqëroi Tinsley-n për të provuar fustanet e nusërisë edhe pse Tinsley nuk ishte as e fejuar. I çmendur. Dhe kush mund ta harronte gjithë dramën e Cirkut të Mollës së Madhe? Fansat mund ta kenë gjetur Dale pak të ftohtë, por është e vështirë të injorohet ndikimi i saj në harkun RHONY të Tinsley. Historia e Tinsley do të ishte ndjerë e paplotë pa Dale në shfaqje.

Linda ‘LD’ (Shtëpiake e vërtetë e Solt Lake City)

Mamaja e Monica Garcia-s, Linda, është bërë tituj kohët e fundit pas përleshjes së saj me vajzën e saj në sezonin 4 të Real Housewives të Salt Lake City. Disa fansa e kritikuan Monikën për ngritjen e zërit ndaj nënës së saj, ndërsa të tjerë kritikuan Lindën që nuk mori anën e vajzës së saj në debatin me kolegen e saj Angie Katsanevas. Sido që të jetë, Linda e ka forcuar vendin e saj brenda ekskluzivitetit. Nuk ndodh shpesh që një nënë e Real Housewives është një histori qendrore e shfaqjes. Duajeni ose urrejmë atë, ne presim të shohim shumë më tepër nga Linda në sezonin 4 të RHOSLC.