Nëna e Monica Garcia po përpiqet të shesë Range Rover në mediat sociale

Klea

Nëna e Monica Garcia po përpiqet të shesë Range Rover në mediat sociale

Jeni në treg për një makinë të re? Dëshironi të zotëroni një pjesë të historisë së realitetit televiziv? Epo, ne njohim dikë që shet një Range Rover! e Monica Garcia-s mami, Linda, ndau në Cicëroj se ajo po shet makinën e vajzës së saj, siç shihet në The Real Housewives of Solt Lake City. Është vetëm kapitulli i fundit në një nga marrëdhëniet më të paqëndrueshme nënë-bijë që kemi parë ndonjëherë në Housewives.

Linda godet sërish

Në sezonin 4, pamë dyshen nënë-bijë të përplaseshin për Range Rover, ndër të tjera. Linda e bleu makinën me kredinë e saj dhe e përdori atë si levë mbi Monikën. Në një moment, ajo e “rizotëroi” atë, duke lënë të bijën dhe nipërit pa automjet. Ajo në fund e ktheu makinën duke u paraqitur në shtëpinë e Monikës pa paralajmërim. Linda e quajti atë një “ofertë paqeje”. Monika nuk po e blinte.

Ajo i tha mamasë së saj: “Nuk mund ta bëj më këtë. Nuk mund të jetoj kur mërzitesh apo zemërohesh, që thjesht do të vish të ma marrësh makinën time.”

Tani, Linda po përpiqet të heqë qafe makinën fare. Mund të supozojmë se kjo do të thotë se ajo është shumë e çmendur me Monikën tani. Ose, ndoshta asaj i duhen vetëm disa dollarë shtesë. Sido që të jetë, ajo është vetëm në kërkim të “blerësve seriozë”, gjë që është ironike që vjen nga një grua kaq thellësisht joserioze.

Linda dëshiron vetëm blerës seriozë

Linda shkroi, “SHITET: Range Rover i Monica Garcia-s siç shihet në #RHOSLC.”

Range Rover i Monica është një model i vitit 2017 me një 159,494 milje të madhe në të. Një pjesë e mirë e asaj kilometrazhi ishte ndoshta nga bërja e xhirove rreth shtëpisë së Jen Shahut. Linda shtoi se Monica së fundmi e kishte mbështjellë atë me një “ngjyrë të mrekullueshme ari të ndryshkur” pas filmimit të sezonit 4 të RHOSLC. Ajo po kërkon 41,200 dollarë.

Në postimin e Lindës, ajo sqaroi se po ofron shërbimin e marrjes vetëm për blerësit e mundshëm. Nuk ka absolutisht asnjë dërgesë, sepse ajo nuk dëshiron të shkojë përsëri në shtëpi siç bëri kur ktheu makinën e Monikës në RHOSLC. Pra, nëse nuk jeni në Salt Lake City ose dëshironi të bëni udhëtimin atje, atëherë kjo blerje nuk është për ju.

Ndërsa Linda rri duarkryq dhe pret që ofertat të vijnë, ju mund të shikoni Range Rover-in famëkeq në veprim në Real Housewives të sezonit 4 të Salt Lake City. Aktualisht po transmetohet në Peacock.