Foshnjat e Poshtë Deck

Klea

Nën kuvertë nënkuptojnë vajzat që do ta bënin krenare Regina George

Siç tha një herë Regina George nga Mean Girls, “Hyni, humbës”, ne po bëjmë një udhëtim për të parë se cili Poshtë kuvertës vajzat do ta bënin krenare mbretëreshën e gjimnazit. Regina, si shumë nga gratë detare, është ikonë më vete, duke mos marrë të burgosur. Personazhet e filmit dhe personazhet e realitetit televiziv kanë krijuar rrugën e tyre, duke u siguruar që të marrin atë që duan, pa marrë parasysh koston. Sass që merr përsipër një grua të pushtuar në TV realitet nuk është diçka me të cilën ju mësoheni, duke parë se ata shpesh harrojnë personazhin e tyre të poshtër të vajzës vetëm do t’i çojë deri tani.

Kate Chastain

E para në llojin e saj, Kate Chastain, ecte nëpër sallat e brendshme si një kampione nga e cila të gjithë ishin paksa të tmerruar. Edhe pse Kate konsiderohet si një e preferuar e fansave, ajo në fakt nuk u pëlqye nga shumë nga anëtarët e tjerë të ekuipazhit të saj. Një moment shumë i paharrueshëm për të cilin Regina do të ishte krenare ishte kur ajo, me ndihmën e ushqimit të dytë, Josiah Carter, dëboi Caroline Bedol nga kabina e saj duke luajtur muzikë me zë të lartë. Shikuesit u habitën se Kate do të përkulej kaq poshtë.

Kate gjithashtu u kap duke i quajtur Caroline dhe Rhylee Gerber “marrëza”. Herë pas here, Kate intimonte ekipin e saj të brendshëm. Ajo pohoi, “ose je brenda ose je jashtë” sikur të ishte një lloj ekipi mafioz. Kate ishte mbretëresha e të folurit për njerëzit pas shpine. Ajo nuk dukej kurrë shumë e shqetësuar nga ndjenjat që lëndoi gjatë procesit. Edhe pse Kate ishte mjaft e bukur, natyra e saj mizore e bëri atë shumë jo tërheqëse.

Hannah Ferrier

Po e them me zë të lartë dhe po them krenare – nuk kam qenë kurrë një fans i saj Hannah Ferrier dhe qëndrimin e saj të keq. Herë pas here, Hana dukej se lulëzonte në dramën, duke pasur gjithmonë një problem me një zierje ose një tjetër. Ndërsa Hannah filloi ta urrente punën e saj gjithnjë e më shumë, brezi i saj i poshtër filloi të shkëlqente. Dua të them, kush mund ta harronte atë duke hedhur nallanet e shokut të saj në ujë? Siç do t’u thoshte Regina, “Të mërkurave, ne veshim rozë”, jo nallane.

Herë pas here, Hana kishte inteligjencën emocionale të një vajze 13-vjeçare ngacmuese, e cila zbuloi se ankesa ishte mënyra e saj për t’ia dalë mbanë. Ashtu si ylli i Mean Girls, Hannah ishte shpesh me hije, manipuluese, narcisiste dhe me mirëmbajtje të lartë, gjë që e bën një bletë mbretëreshë, madje duke e quajtur kolegen e saj një “smurf”.

Është e vështirë për shikuesit të imagjinojnë ta kenë Hanën si mike pasi ajo ka aftësinë të thithë jetën nga çdo dhomë me nevojën e pandërprerë për të pasur gjithçka rreth saj.

Natalya Scudder

Shefi i merak Natalya Scudder është një punë, e cila është një mënyrë e mirë për të thënë se ajo është një kurvë e plotë. Natalya ka treguar ngjyrat e saj të vërteta që kur Tumi Mhlongo u kthye për të kërkuar vendin e saj të merituar si ushqim kryesor, duke përfshirë ulërimat e ndeshjeve dhe thashethemet pas shpine. Nat ka treguar se është e gatshme të bëjë gjithçka që duhet për të arritur me thua në majë, duke përfshirë tundjen e gishtave, kërcitjen dhe marrjen e një ushtrie për ta mbështetur.

Nëse aktrimi gjatë episodeve nuk ishte i mjaftueshëm, Natalya iu drejtua bulizmit në internet për t’i bërë pikat e saj edhe më të qarta. Tumi ka postuar një klip në Instagram duke shpjeguar disa nga përkëdheljet e saj. Natayla komentoi, “Përkëdhelja ime tjetër do të ishte njerëz mosmirënjohës që nuk mund të thonë faleminderit që e mbajtët fortesën për 4 ditë, ndërsa ekuipazhi ishte duke ngritur një varkë duke vrapuar pa gjumë.”

Natalya është padyshim lloji i vajzës që mund të kthejë një shkollë të tërë të mesme kundër jush me një thashetheme të ndyrë.

Jenna MacGillivray

Ky anëtar i kastit të Below Deck u bë paria e ekuipazhit të saj. Jenna MacGillvray ishte e vrazhdë me ekipin e saj, duke mos humbur asnjë moment për të informuar stafin e saj se nuk kishin të drejtë për një mendim dhe shpesh merrte pjesë në lidhje të çrregullta gjatë natës.

Shikuesit u befasuan që sytë e Jenna-s nuk u mbërthyen kurrë në pjesën e pasme të kokës së saj, ndërsa ajo i rrotullonte aq shumë sa herë që Madison Stalker dhe Georgia Grobler kishin ndonjë pyetje. Ndjenja e të drejtës së Jenna-s vetëm sa tregoi se sa shumë e ngjashme ishte me Regina-n. Nevoja e Xhenës për të pasur të drejtë dhe kontroll ishte e padurueshme.