Ndryshimet që do të dëshironim të shihnim në ekskluzivitetin e Real Housewives

Klea

Ndryshimet që do të dëshironim të shihnim në ekskluzivitetin e Real Housewives

Në vitet e fundit, Amvise të vërteta seriali është bërë i vështirë për t’u parë. Ajo që dikur ishte një vend argëtues për t’u arratisur, tani është bërë një ekskluzivitet i mbushur me konflikte, abuzime dhe histori të përsëritura. Ndërsa konflikti është një aspekt i jetës reale për të gjithë, nuk është thjesht argëtuese për t’u parë. Përveç nëse grindja përfshin humor ose një zgjidhje të vërtetë, domethënë.

Gjithashtu jo argëtuese për të parë është dehja e vazhdueshme e anëtarëve të kastit. Kohët e fundit, janë ngritur akuzat e producentëve të Bravo që i kanë futur yjet e televizionit realitet me alkool, vetëm për të krijuar momente dramatike. Thjesht duket se abuzimi me alkoolin dhe madje edhe lëndimet e krijuara nga personalitete të dehur do të vazhdojnë të shihen.

Për meritat e tyre, disa nga qytetet në këtë ekskluzivitet po i bëjnë gjërat mirë, siç është rindezja e Real Housewives of New York. Krahasimisht, Sezoni 4 i Real Housewives of Solt Lake City ka vetëm drama të vogla, humor dhe disa miqësi të vërteta. Përveç kësaj, Real Housewives of Potomac dhe Real Housewives of Miami gjithashtu kanë shkëlqyer, ndonjëherë. Ndërsa këto seri janë kryesisht të lulëzuara, të tjerat duket se po vdesin ngadalë.

A do të mbijetojë kjo ekskluzivitet? Sinqerisht, ka ende gjasa, pasi shikuesit gjithmonë do të sintonizohen, pavarësisht sa të frustruar mund të jenë aktualisht. Megjithatë, ne ende mendojmë se gjërat mund të përmirësohen shumë. Duke ecur përpara, këtu janë ndryshimet që do të donim të shihnim të bëra në ekskluzivitetin e Real Housewives.

Fëmijët janë jashtë kufijve

Në Real Housewives të Sezonit 12 të Beverly Hills, Erika Jayne u përplas me djalin e atëhershëm 14-vjeçar të Garcelle Beauvais, në festën e filmuar të ditëlindjes së Garcelle. Kur Crystal Kung Minkoff filloi të largohej, ajo ofroi të rrëmbejë disa nga lulet për Garcelle, për të ndihmuar nikoqirin të pastrohej. Kur fëmija i mitur i Garcelle, Jax, hyri për të ndihmuar, Erika mallkoi “Nxirre f**k nga këtu!” në përsëritje për fëmijën e ngrirë në vend.

Menjëherë pas transmetimit të këtij episodi, bots i çuan gjërat më larg, duke sulmuar Jax-in në llogaritë e tij në mediat sociale. Ofendimet racore dhe deklaratat e tmerrshme të bëra në faqet e këtij fëmije ishin të rënda. Këto komente, krahas trajtimit të keq të Erikës ndaj një të miture, nuk duhet të kishin ndodhur kurrë.

Po kështu, Gia Giudice është rritur në Real Housewives të New Jersey. Fatkeqësisht, nëna e saj Teresa Giudice dhe xhaxhai i saj Joe Gorga janë vazhdimisht në mosmarrëveshje. Për 13 sezone të gjata, ne i kemi parë këto familje të copëtojnë njëra-tjetrën.

Gjatë sezonit 3, Gia shkroi dhe performoi një këngë zemërthyese për familjen e saj. Ndërsa këndonte, vajza e vogël e atëhershme filloi të qante. E shihni, kënga e saj foli për zhgënjimet e saj për ndarjen familjare. Edhe pse kjo këngë shpërtheu dhe u bë goxha e famshme, ajo ende i referohet në një mënyrë negative, pasi kjo këngë pati një rritje të luftimeve të familjes.

Fëmijët nuk duhet të qortohen kurrë nga anëtarët e kastit, as nuk duhet të përdoren për të vazhduar më tej linjat e tregimeve negative. Të shikosh fëmijët të trajtohen keq apo edhe të shfrytëzohen për pikëpamje është e rëndë dhe shpresojmë që duke ecur përpara, fëmijët do të konsiderohen jashtë kufijve.

Kasti duhet të jetë vërtet miq

Do ta themi përsëri, historia Gorgas kundër Giudices ka zgjatur shumë. Këto familje e urrejnë qartazi njëra-tjetrën dhe ne e urrejmë të shikojmë të njëjtin tregim, sezon pas sezoni. Urrejtja e tyre shpesh e ka parë kastin e tyre të ndarë, duke e bërë këtë serial një nga më të vështirat për t’u parë në ekskluzivitetin e Real Housewives.

Po kështu, gratë në Real Housewives të Orange County kanë luftuar gjatë çdo episodi të sezonit 17. Këto luftime janë të lodhshme. Do të donim të shihnim një kthim në ditët e lavdisë, kur u transmetua për herë të parë kjo ekskluzivitet. Gjatë këtyre sezoneve të mëparshme, gratë ishin shumë më pak të përqendruara në krijimin e grindjeve dramatike dhe rezultati përfundimtar ishte një përvojë televizive e realitetit shumë më e lehtë dhe më pak e prodhuar.

Duke ecur përpara, do të ishte mirë nëse këto kasta shumë argumentuese do të shkundeshin. Do të donim të shihnim kastë kohezive të merrnin përsipër. Bravo, ju lutem, sillni grupe miqsh të vërtetë, ose së paku, gjeni amvise të vërteta që e dinë se e qeshura dhe konfliktet e zgjidhura janë dhuratat më të mëdha që mund t’u bëjnë ndonjëherë shikuesve të tyre.

Ish-ylli i Real Housewives, Bethenny Frankel, është duke udhëhequr akuzat në një sindikatë për yjet e televizionit realitet. Sado problematike të jetë Bethenny, sasitë e tepërta të pijeve që furnizohen është me të vërtetë një problem, pasi pijet alkoolike shpesh fajësohen për grindjet fizike.

Aktualisht në xhirimet e sezonit të 14-të, yjet e Real Housewives of New Jersey, Danielle Cabral dhe Jennifer Aydin sapo janë bashkuar. Mjerisht, në këtë serial janë parë shpesh hedhje xhami, tërheqje flokësh dhe përleshje fizike, veçanërisht mes burrave. Për fat të mirë, rrjeti tani po mban një qëndrim dhe Danielle dhe Jennifer janë vënë në një pauzë nga xhirimet.

Duke ecur përpara, çdo veprim i ndërmarrë që mund të rezultojë në dëmtimin e një tjetri duhet të vazhdojë të adresohet. Ne madje do të donim t’i shihnim këta personazhe që gjuanin grushtin, agresivë të përjashtohen fare. Në çdo punë tjetër të botës reale, pozicionet do të humbnin, kështu që në krahasim, ekskluziviteti i Real Housewives duhet të ofrojë gjithashtu një mjedis të sigurt pune.

Drew Sidora dhe Shereé Whitfield nga Real Housewives of Atlanta i dërguan ankesat e tyre në transmetim mediat sociale, me akuza të rënda financiare që hidheshin rreth e rrotull sikur të ishte asgjë. Jo çuditërisht, Lisa Rinna, një ish-yll i Real Housewives of Beverly Hills, ka përdorur gjithashtu llogaritë e saj në rrjetet sociale për të përhapur thashetheme, ndërsa ka sulmuar më tej ish-kolegët e saj.

Këto grindje në internet janë shumë më të shumta se sa kemi renditur. Këto jo vetëm që japin histori të ardhshme, por janë gjithashtu të vështira për t’u parë. Në të ardhmen, ne do të donim të shihnim një kufizim të mediave sociale. Yjet nuk duhet të flasin për tregimet e ardhshme dhe/ose përhapjen e thashethemeve për aktorët e tyre.