Ndjekësit e ndikimit të të fejuarit 90 ditësh që urrejnë fansat

Klea

Ndjekësit e ndikimit të të fejuarit 90 ditësh që urrejnë fansat

I fejuari 90 ditor ekskluziviteti ka parë një numër ndjekësish me ndikim gjatë viteve. Megjithatë, disa janë më famëkeq se të tjerët. Kur filloi shfaqja, shumica e çifteve të paraqitur ishin të vërtetë dhe nuk kërkonin famë. Por ndërsa ekskluziviteti fitoi popullaritet, disa anëtarë të kastit filluan të bashkohen për arsye të tjera përveç dokumentimit të historive të tyre të dashurisë. Ndërsa tani ka një ndjekës me ndikim pothuajse në çdo sezon, anëtarët e kastit të mëposhtëm janë ndër ata që thirren më shumë për motivet e tyre.

Usman Umar

Usman Umar i njohur ndryshe si Sojaboy, është një nga ndjekësit më famëkeq të ndikimit nga ekskluziviteti 90 Day Fiancé. Ai u shfaq për herë të parë në 90 Day Fiancé: Before The 90 Days Season 4 me ish-gruan e tij. Lisa Hamme. Usman u kthye çuditërisht për Sezonin 5 të Before The 90 Days me Kim Menzies, e cila u bë një fanse e Usman pasi e pa atë në shfaqje. Megjithatë, Usman nuk dukej i sinqertë në qëllimet e tij me Kim. Kjo bëri që shikuesit të mendonin se ai po e përdorte atë për të qëndruar relevant.

Shumë shikues besojnë se Usman e përdor shfaqjen si një platformë për të promovuar muzikën e tij, të cilën ai e prodhon kryesisht në vendin e tij të origjinës, Nigeri. Usman ka shfaqur disa nga këngët e tij në shfaqje, duke përfshirë këngën ikonike që ai shkroi për Lisa. Më vonë, Usman filmoi një videoklip për këngën e tij “Zara” kur u takua me Kim në Tanzani.

Natalie Mordovtseva

Natalie Mordovtseva është një tjetër ndjekëse e ndikimit të të fejuarit 90 ditë, e cila është thirrur nga fansat në shumë raste. Ajo u shfaq për herë të parë në shfaqje me ish-bashkëshortin e saj Mike Youngquist, për të cilin u transferua në SHBA nga Ukraina. Kur gjërat mes Natalie dhe Majk nuk funksionuan, ajo luajti me kënaqësi në 90 Day: The Single Life. Atje ajo pati një lidhje të vazhdueshme me Josh Weinstein.

Ndërsa Natalie ka pohuar se qëllimet e saj të vërteta janë të gjejë dashurinë, fansat vunë në pikëpyetje motivet e saj të vërteta pasi u publikuan tekste të çuditshme mes saj dhe studentit të Bachelor Nation, Josh Seiter. Natalie e pyeti Joshin se si mund të bëhej një konkurrente në The Bachelor, gjë që bëri që shumë shikues të mendonin se ajo po ndiqte famën mbi dashurinë. Për më tepër, Natalie merr pjesë rregullisht në promovime me pagesë në mediat sociale, gjë që e bën atë të duket edhe më shumë si një ndjekëse me ndikim.

Stephanie Matto

Stephanie Matto u shfaq në sezonin 4 të Before The 90 Days, por që atëherë ajo ka fituar titullin e saj si një ndjekëse me ndikim. Kur lidhja e saj me të dashurën australiane, Erika Owens, dështoi, Stephanie vendosi t’i jepte dashurisë një tjetër foto në The Single Life. Stephanie u takua me burra dhe gra në The Single Life, dhe në fund gjeti burrin e përsosur për të.

Pasi Stephanie gjeti dashurinë, ajo bëri një përpjekje të dukshme për të qëndruar e rëndësishme në universin e të fejuarit 90 ditë. Stephanie në mënyrë famëkeqe shiti pordhat e saj në kavanoza, dhe më vonë madje filloi të shesë djersë nga zona të ndryshme të trupit të saj në kavanoza gjithashtu. Stephanie gjithashtu ka një kanal në YouTube, të cilin e përmendi edhe në emision. Disa nga veprimet e Stephanie kanë bërë që shikuesit të pyesin nëse ajo iu bashkua vërtet shfaqjes për të gjetur dashurinë, ose më mirë për famë.

Xhibri dhe Miona Bell

Jibri Bell dhe gruaja e tij Miona Bell u thirrën për ndjekje të ndikimit gjatë sezonit 9 të të fejuarit 90 ditë. Që atëherë, ata nuk kanë dëshmuar të kundërtën. Ndërsa Sezoni 9 po transmetohej, u shfaqën thashetheme se Xhibri dhe Miona ishin martuar para shfaqjes dhe ranë dakord të filmonin vetëm për të promovuar interesat e tyre. Xhibri prezantoi grupin e tij, Serbët e Zi, në emision. Kjo më tej bëri që shikuesit të besonin se ai shkoi në shfaqje vetëm për t’u promovuar.

Miona, nga ana tjetër, që atëherë ka nisur biznesin e saj, Miona Beauty, për të cilën filloi të hartonte ide në shfaqje. Shumë shikues besojnë se Miona ishte e interesuar të ndërtonte një platformë në emision, vetëm në mënyrë që fansat të mbështesnin biznesin e saj. Xhibri dhe Miona janë gjithashtu të famshëm për shfaqjen e stilit të tyre të jetesës luksoze në rrjetet sociale, gjë që nuk i ndihmon ata të mos duken si ndjekës të fuqishëm.

Ed Brown dhe Liz Woods

Ed Brown dhe e fejuara e tij Liz Woods kritikohen rregullisht nga shikuesit se qëndrojnë së bashku për famë. Çifti kanë dëshmuar të dy se janë ndjekës me ndikim. Big Ed dhe Liz u ndanë mbi një duzinë herë, por megjithatë vazhdojnë të jenë gjithmonë bashkë. Shumë shikues besojnë se e vetmja arsye që ata qëndrojnë së bashku është sepse duan të mbajnë sezonet e xhirimeve dhe të qëndrojnë të rëndësishme.

Kohët e fundit, Ed dhe Liz u shpallën si një nga çiftet që do të paraqiten në spin-off-in më të fundit, 90 Day: The Last Resort, për zhgënjimin e shumë shikuesve. Fansat e 90 Day Fiancé besojnë fort se Ed është toksik dhe janë lodhur duke e parë në televizion. Ed dhe Liz duket se po përdorin The Last Resort si një përpjekje të fundit për të shpenguar veten me fansat, megjithëse nuk ka gjasa të jetë i suksesshëm.

NA THONI – KUSH MENDONI ËSHTË NDËRKUESI MË I MADH 90 DITOR I FEJËRIMEVE?